Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet egy normál...

Hogyan lehet egy normál munkaidő mellett bármit is elintézni?

Figyelt kérdés
Ha az ember 8-5-ig vagy 9-6-ig stb. dolgozik, a túlórákról nem is beszélve, hogyan tud elmenni postára, gumishoz, venni bármit (ami nem bevásárlás)? A legtöbb bolt 8-5ig van nyitva, hétfőtől péntekig..

2021. jún. 30. 01:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Én ilyenkor szabadságot vettem ki.

Ez van.


Most mindenki fikázza az új munkahelyem, hogy hétvégén és ünnepnapokon is dolgozni kell, de ügyintézés szempontjából sokkal jobb szerintem.

2021. jún. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

...(folyt)

Mert egy csomó pihenőnap hétköznapra esik, amikor bármit el tudok intézni amit kell.

2021. jún. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
8-tól 4-ig és 9-től 5-ig van munkaidő (az előbbi gyakoribb Magyarországon) mivel egy klasszik munkanap nem 9 órás, hanem 8. A legtöbb bolt pedig 7-8-ig nyitva van.
2021. jún. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Plusz hétvégén is nyitva minden.

Persze lehet hogy valami kis faluban nem így van, de városokban igen.

2021. jún. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
A posta este 6-ig, 7-ig nyitva van. A gumisnál évente kétszer kéredzkedtem, de most már ők is 6-ig vannak. Én 8-16 vagy 7-15 óráig dolgozom. Persze így is van ezer hely, ahová kéredzkednem kell vagy szombaton intézem vagy szabadságot veszek ki. Pl. kerti kisgépek javítása, autószerelő.
2021. jún. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem sehogy.

Vagy 6 órásba kell átmenni vagy más munkarendbe, vagy 4 nap alatt a 40 óra, hogy 1 munkanap ne kelljen bemenni.

Vagy home office.

2021. jún. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Körülbelül sehogy, ilyen ez a rabszolga élet, a szabadságod se akkor veszed ki amikor akarod, legalábbis a legtöbb helyen.


Amúgy sokan úgy oldják meg ha van valami 1-2 órás teendőjük, de a főnök nem engedi el őket, hogy elmennek betegszabira 3-5 napra, vagy csak bekamuzzák hogy lerobbant az autójuk, és késnek stb stb stb.

2021. jún. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahol év végén nem adnak ki szabit, ott is a táppénzes papírok száma nő meg. :)
2021. jún. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki veszek ezekre egy nap szabit.

Amúgy lehet elgondolkozok majd a szakmaváltáson. Lehet, hogy éjjel is fogok dolgozni, de ha legalább jön egy szerelő, bankba kell mennem ügyet intézni vagy jön a futár legalább meg tudom úgy oldani, hogy itthon legyek.

2021. jún. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Én most épp teljes állást keresek.


A legtöbb helyen, ahová eddig felvételiztem, sőt, az előző két helyemen is rugalmasan kezelték a munkaidőt. Van egy törzsidő, amikor mindenképp benn kell lenni (tipikusan 9-13), de azon kívül úgy csúsztatod a munkát, ahogy akarod, csak az óraszám legyen meg + sok helyen van home office lehetőség.


Igaz, én villamosmérnökként dolgozom, pl egy kasszással, vagy egy gyártósori dolgozóval nyilván nem ennyire engedékenyek.


F

2021. jún. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!