Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha azt érzem, hogy...

Mit tegyek ha azt érzem, hogy a jelenlegi munkahelyemen semmi keresnivalóm?

Figyelt kérdés

Jelenleg próbaidőn vagyok, még mindig elképeszt milyen lazán vettek fel (semmi szakmai teszt) és szinte alig fejlődtem valamit, a mai napig nem vagyok képes az önálló munkavégzésre (szellemi munka) de senki nem szólt meg eddig érte. Van, hogy egész nap szinte semmit nem csinálok. A netezést is csak azért kerülöm, mert nem lenne hozzá pofám, miközben mások körülöttem dolgoznak. Semmit nem tudok megérteni, alig vagyok még képben a céges feladatokkal és folyamatokkal, de a főnököm semmi negatívat nem mondott rá sőt inkább bátorít és helyesel.

Tőlem mindenki sokkal okosabb én meg totál vakon vagyok amelynek a mértéke szerintem egyáltalán nem tűnt még fel senkinek.


Jobb lenne egy primitívebb munkahelyet találni, ahol nincs ennyi szellemi megterhelés, mert nem is szeretem (alapból a szakmámat se csak kényszerből tanultam ezt, mert jobb ötletem nem volt) és a képességeim sincsenek meg hozzá, ami még nem ütközött ki, de lehet később csúnya következménye lesz, főleg, ha próbaidőn túl fog kibukni a csontváz a szekrényből.


Mit tudnátok tanácsolni?



2021. ápr. 12. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a főnököddel négyszemközt minderről. Neki kell tudnia hogy mindez mennyire normális egy betanuló időszakban. Az biztos hogy mindenki elkezdi valahol. Ezt a tapasztaltabb dolgozók hajlamosak elfelejteni aztán meg megy a rinyálás az új dolgozó háta mögött hogy az mekkora semmirekellő fogyatékos nulla. Valójában általában pont akkora amilyenek ők voltak kezdőként. Űj dolgozóként szerintem teljesen normális a kisebbrendűségi érzés, ez egészséges önkritikára vall. Jobb mint nagy pofával bemenni az új melóhelyre és rögtön játszani a faszagyereket. A te esetedben igazából az a kérdés hogy akarod-e ezt csinálni? Szeretnél-e fejlődni, beleásni magadat a dolgokba? A tanulás időigényes folyamat, ezt el kell fogadni, de tudja ezt a főnököd is, ezért nem szólt eddig semmi rosszat. Viszont egy olyan emberbe akinek nincsen jövőképe a cégnél kár beletenni az időt és a pénzt, mert simán találnak helyetted motivált dolgozót is, akire lehet építeni a továbbiakban. Ezeket kell átgondolnod szerintem.
2021. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden munkahelyen ez van amíg új vagy. Nehogy azt hidd, hogy egy primitivebb állás jobb lenne. Miért értékeled le magad ennyire?


Amúgy meg ha nem érzed jól magad, akkor ne szenvedj, keress nyugodtan másikat.

2021. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2: Mert olyan dolgokat/folyamatokat/összefüggéseket nem értek meg, amelyeket más korombeli normális tudású diplomás megértene ha nem elsőre akkor másodjára.
2021. ápr. 12. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt ez van. Előbb utóbb össze fog állni a kép. Van akinek 6 hónap is kell, de igazán egy év, mire mindent atlatsz.
2021. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Van akinek 6 hónap is kell, de igazán egy év, mire mindent atlatsz."


Ehhez képest előző munkahelyemről 2 hét után kirúgtak (IT helpdesk) pedig ott kellett volna tényleg betanulni, hogy milyen szituációban milyen segítség kell.

2021. ápr. 12. 20:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott valószínűleg nem voltál szimpi valakinek. Ez ilyenkor szokott előfordul is 2 hét után.
2021. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!