Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes munkahelyet váltanom?

Érdemes munkahelyet váltanom?

Figyelt kérdés
Jelenleg 2 állásom van. A főállásom egy hotelban van.Amikor felvettek akkor 200 körüli fizetést ajánlottak nettoban. Ez úgy adódik össze hogy br.170K+szervízdíj. Na most az elmúlt 1 évben a covid miatt nem valósult meg. kb 4 hónapig 4 órás bejelentéssel voltunk, kb 70K nettoba. Mindig azt mondják hogy "majd lesz jobb is". Jelentkeztek emberek, és ami efektíven nem sok bérigényük volt (br.300 ami nettoban 200 körül van) nem adta meg a cég és ennyiért nem jönnek ide. Fizetést nem fognak emelni. Viszont van egy hitelem amit fizetnem kell, meg lesz egy vagyonszerzési illeték ami csak a lakás költségét olyan 200 ra emeli... Oké szeretek ott dolgozni, kibírom, maradtam. a pozíció amibe felvettek 2 en voltunk. ilyen kis papokolós meló. Viszont a kollégám felmondott pár hónapja. Most beindult az élet, és minden munka a nyakamba szakadt. A másod állásom hétvégén meg hétköznap esténként van. Az elmúlt 3 hétben hétvégéztem.Le kellett mondanom a hétvégékből. És a másodállásomban 3 óra alatt keresek annyit mint a melóhelyemen egész nap... Mondtam nekik hogy nekem ez nem jó, de a munkát meg kell csinálni. Most vasárnap is mennem kell dolgozni, de van másodállásom is, amit már előre mondtam. Amikor felvettek én megmondtam nekik hogy 1 műszakot vállalok hétfőtől péntekig.... hát nem jön össze. Ma megyek állás interjúra, parkoló ellenőrnek. Az se egy leányálom, de nincs hétvége és max 6 ig dolgoztok... elm. fizetés több.. ami szívás hogy nagy melegben nagy hidegben esőben, hóesésben is kint kell lenni... a mostani helyen kedvelem a társaságot, de a másodállásom nekem fontosabb... sokkal többet keresek másodállásban mint főállásba... meg segíteni akarnak elengednek arra a 3 órára, de ez hosszú távon nem lesz megfelelő.... hogy bemegyek dolgozok 4 órát majd elmegyek a másodállásba, ott 3 óra alatt megcsinálom a melot majd vissza a főállásba...
2021. aug. 27. 06:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érdemes.


"de a munkát meg kell csinálni" Igen, de nem neked egyedül.

"hát nem jön össze" Dehogynem, csak rugalmasnak kell lenned. nem vagy odaszögelve a szállodához, ugye?

"Az se egy leányálom" Ki fogod bírni, megígérem.

"a mostani helyen kedvelem a társaságot" Majd megkedvelsz más embereket is.

"bemegyek dolgozok 4 órát majd elmegyek a másodállásba, ott 3 óra alatt megcsinálom a melot majd vissza a főállásba" Eszedbe ne jusson! Ennyire nem zsákmányolhatod ki magadat!


Sok szerencsét az új melódhoz!! Drukkolok neked.

2021. aug. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes.
2021. aug. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!