Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek érdemes munkahelye...

Szerintetek érdemes munkahelyet váltanom?

Figyelt kérdés
Most közalkalmazottként dolgozom, mint titkársági ügyintéző, napi hat órában keresek br. 200.000 Ft-ot. Mivel nemrég költöztünk albérletbe, rá kellett jönnöm, hogy nem jövök ki túl jól a pénzből, nem tudok félrerakni, pedig arra mindenképp szükségem lenne. A munka egyébként átlagosnak mondható, bár van jó pár stresszesebb nap és én sajnos hajlamos vagyok a görcsölésre, szóval nem tesz túl jót nekem, sokszor vagyok kialvatlan, fáradt. Most kaptam egy megkeresést egy kis cégtől, napi 8 órában, hasonló munkakörben, bár kissé specifikusabb lenne (pénzügy, ügyvitel), jobb környéken, még az utazás is jobb lenne, mert nem kell átszállnom, a munkaidő is kedvezőbb, későbbre kéne járnom dolgozni, mint most, viszont fizetésről még nem volt szó. Szerintetek mi az az ajánlat a bért tekintve, ami miatt érdemes átmennem ide?

2018. júl. 31. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Ha 6 óra semmittevésbe belepusztulsz, akkor mi a frászkarikát fogsz csinálni 8 órában? LOL.
2018. júl. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha elfogadod, netto 250-nél ne add alább magad. Lehet, sőt biztos hogy többet fogsz dolgozni, de sokkal jobban el fog telni a napod. Gyorsabb lesz, kevesebbnek fogod érezni, és jobban tudsz töltődni. A közalkalmazottság csendes halál, még csak be sem vagy biztosítva, mint nagyanyáink annak idején.
2018. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Bruttó 250-300k-nál többet nem nagyon fognak fizetni egy ilyen pozícióra szerintem, ebben a sávban próbálj meg alkudni.
2018. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem is értem, mire kap ennyit, én minisztériumban kerestem br 150-et...
2018. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha arányaiban ugyanannyi a fizetés, kb. 265 ezret kellene keresned bruttóban. Ha ennél kevesebbet akarnak adni, inkább kérdezd meg a mostani helyed, nem lenne-e lehetőség átmenni 8 órásba. Ha nem, akkor megfontolandó valami maszekolás a jelenlegi munkád mellett. Ha a kis cég ajánlata megvan br. 265 ezer, akkor érdemes váltani, de érdeklődd meg, hogy mennyire hivatalosan fognak alkalmazni, mert kis cégeknél előfordulhat, egy s más.
2018. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igaz, amit az utolsó ír, hogy a kis cégek sokszor sumákolnak. Eleve fura, hogy a pénzről nem volt szó. Ha állásinterjúra mész, ott is tájékoztatnak a fizetésről kérdezés nélkül is egy normális cégnél, ha a hirdetésben nem szerepelt. Tudom, itt nem interjún voltál, de ajánlatot kaptál, hát, ez így miféle ajánlat...? A pénzről mélyen hallgatnak.
2018. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Net 170 a minimum. Net 180-nál még húznám a számat. Afölött már okés kezd lenni.
2018. júl. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kis cégeknél sok a probléma. Utánaérdeklődtél, hogy egyáltalán miért kell nekik ember? Elmegy onnan valaki? Miért?
2018. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves első: az "átlagos" jelző a munkakör jellegére vonatkozott, nem tudom, hol olvastad a "semmittevést." Attól, hogy valami 6 órás, még nem azt jelenti, hogy a lábamat lógatom és malmozok az ujjaimmal.


Utolsó: Azt mondták, hogy felmondott egy munkatársuk és az ő helyére keresnek valakit. 4 ember dolgozik csak az irodában, elvileg nyugis és barátságos a légkör, szóval nem tudom, milyen oka lehetett a felmondásának.

2018. aug. 1. 11:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Napi 6 óráért br. 200.000eFt, nem olyan rossz. Én nem ugrálnék. Emellett a munka mellett simán lehet tanulni, vagy bármit elintézni!
2018. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!