Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha nem bírom...

Mit tegyek, ha nem bírom elviselni a kollégámat?

Figyelt kérdés

Biztonsági őr vagyok, egy műszakban ketten vagyunk. Bent ülünk a portán, és van bőven feladatunk. Van teherporta, személyporta, jön millió kamion, millió ember, kártyakiadàs van, átvizsgálások, ellenőrzések, szondàztatni is kell, kamiont mérni, adminisztrációt is kezelünk, kamiont is ellenőrizni kell, rakodást is, jàrőrözni is kell, stb. Ezért vagyunk ketten. Van munka is, de van mikor kicsi pihenés is van. Eddig olyan őrtàrsam volt, aki korombeli, nagyon jól kijöttünk, a munka megvolt csinálva, megegyeztünk a jàrőrözésben, és pihenésben is. 24 vagy 36 óràzunk, tehát jár nekünk törvény szerint is pihenőidő. Azt éjszaka ki is vettük. Most kaptam egy másik őrt magam mellé, és nem bírom elviselni. Imádom ezt a munkát, a gyárat, rajta kívül minden kollégát, de őt senki nem bírja elviselni, a szolgálati vezető is gyűlöli, az összes kolléga is, a gyárban az emberek is utálják, mindenki kivétel nélkül elviselhetetlen, bunkó, prolinak tartja.

Hogy mi vele a probléma? Vagy a szexről beszél, hogy dugni akar, meg kit dugna meg a gyárban, meg leriban cozza a feleségét, vagy rasszista mondatokat ordítozik. Állandóan ordít, hogy "kiírtanàm ezt is, azt is", vagy "megölném, lelőném". Egész nap ezt kell hallgatni. Lehülyézett, azt mondta nem tudok semmit(pedig nem így van, mindent megcsináltam normálisan, amit láttam, hogy meg kell). Állandóan azt hallgatom, hogy neki az előző őrtàrsa kell maga mellé, elege van, hogy szétszedték tőle, stb. Mindenbe beleköt. Melyik gépnél ülök, mikor megyek el enni, nem engedi kivenni a pihenőt. Öt óra járna, és jó ha másfelet ki tudok venni aludni. Ő egyáltalán nem veszi ki a pihenőt, maximum kiül a porta elé, és onnan nézelődik, de akkor megmozdulnom sem szabad, mert akkor is ordít velem.

Megmondtam neki, hogy ha nem tetszik, hogy velem kell lennie, akkor szóljon a főnöknek, de a főnököt is állandóan àtkozza. Állandóan azt hallgatom, hogy ki kéne rúgni mindenkit a cégnél, az őröket, a raktárosokat, mindenkit, mert csak ő végez jó munkát egyedül. 15 éve a cégnél van, a főnökünk főnöke kivédi, ezért nem engedi őt kirúgni(pedig a közvetlen főnök is utálja őt, simán kirúgnà), ráadásul ember sincs a helyére. Senki nem viseli el, és innentől minden nap vele leszek. Nem bírom ki még egyszer úgy érzem. Egy napot voltam eddig vele, de ha arra gondolok, hogy megint vele leszek 24 órát egyszerűen gyomorideg jön rám.

Reggel is összevesztünk, mert öt perccel hamarabb kijöttem (mikor már megjött a műszakvàltàs. Reggel meg egy órával hamarabb ott voltam. A főnök nem szokott ezért szólni). Tudom, hogy mikor reggel bemegyek ezzel fogja kezdeni, hogy mit képzelek, hogy el mertem menni hamarabb, stb. Egy órán keresztül ezt fogom hallgatni, aztán jon a többi hülyesége.

Nem bírom, tényleg. A munkát imádom, de ez az ember kibírhatatlan, és nem fognak vele szétszedni, mert senki nem bír vele lenni. Mit tegyek? Ezért mondjak fel? :/ Két hónapja vagyok a cégnél.

A pasi közel hatvan éves.

/N


2021. szept. 3. 23:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Basszus a végén néztem, hogy az kemény, hogy nő vagy és ilyen veled. Valószínű, hogy azért viselkedik így mert himsoviniszta, utálja és nem is tekinti vele egyenrangú embernek a nőket. Lásd, hogy beszél a feleségéről meg a többi nőről a cégnél.

Ha biztosan nem teszik el mellőled én felmomdanék a helyedben. Nem bírnám ezt hallgatni, mert 1 hónap múlva a pofájába taposnék mikor elkezdi a hülyeségét.

2021. szept. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mindenkivel ezt csinálja, a férfi kollégákkal is, ezért nem bír vele senki egy légtérben megmaradni. De a férfiak is összehúzzàk magukat vele szemben. Ha valaki olyat csinál egyből megy fel a nagyfőnökhöz panaszkodni. Egyébként igen, rasszista, homofób, és hímsoviniszta.
2021. szept. 4. 00:09
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Fúj, hányok már akkor is ha elképzelem ezt az embert. Én inkább mennék, mert ha ő 15 éve ott van akkor valószínű már marad is.
2021. szept. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A felmondásba azért írd bele, hogy a bunkó kolléga miatt mész el.
2021. szept. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérj segitséget valamelyik jogvédő irodától. Ha például szexről beszél és dugni akar, és leribncozik, simán perelhető (és kirúgatható). Mondjuk évekbe telik, mire el is itélik, de az ilyen kis korsó-kðcsðg állatok néha már az első hivatalos levélre csendesebbek lesznek és vagy legalább csend lesz, vagy kapsz egy másik kollégát. Megpróbálhatnád felvenni a telefonoddal, amiket mond - és tudom, nem felhasználható hivatalosan - de mégis fel fogod tudni használni (lejátszani a jogvédőknek, hogy nem hisztiből akarsz védelmet, hanem tényleg egy állat ez az ember)

Próbálj meg erős lenni, és maradni, ha nehéz másik munkát találni a környéketeken. Vagy beszélni a főnökkel, hogy helyezzenek át (és neki is lejátszhatod a felvételt, mint indokot).

2021. szept. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az csak egy dolog hogy 15 éve ott van, de szerintem is lépj minnél előbb.

Nekem volt egy hasonló ismerősöm és teljessen kikészült mire rájött hogy nem tud a kollegájával mit kezdeni mondjuk mind a ketten csajok voltak, és a végén kiderűlt hogy a másik csaj néha összefekszik a főnökkel azért tehet meg mindent. Csak ott az ismerősöm volt előbb ott két évvel és azt hitte hogy meg tud szabadulni a csajtól mert amúgy ő is jóban volt a főnökkel de sose feküdtek le csak haveri alapon. A végére szegény tisztára kikészült már szinte félt bemenni a csaj miatt. Pedig aztán elég harcias csaj volt ő is.

2021. szept. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Főnököm ismeri ezt az embert mióta élnek, egy iskolàba jártak, egy osztályba egész életükben. Aztán egy helyen is dolgoztak, végül a főnöke lett, és most irigységből hordja le a főnököt is mindennek. Úgyhogy a főnök pontosan tudja milyen, hogy így beszél, ordítozik, a szex témával "viccelődik", stb. Az áthelyezés már eszembe jutott, lehet megpróbálkozom ezzel az opcióval.

Egyébként igen, nehéz másik munkát találni errefelé, nehezen találtam ezt a helyet is. Van több szakmám is, és operàtor azért nem lennék egy koszos gyártó sornál. Nem nézem le az operátorokat, sőt jóban vagyok a cégnél is velük, de én is csináltam egyszer egy ideig, és elég volt, nem szeretnék 3-4 műszakban járni, rettentő káros, és nem is éri meg pénzben sem.

2021. szept. 4. 00:42
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem...

Légy kemény, határozottan mondd meg neki, mi a baj vele, ordítsd le a fejét.

2021. szept. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8, akkor gyere a helyemre, hallgassad te egész nap őt. Engem alapesetben rohadtul nem érdekelne, hogy rasszista, meg hasonlók, ha nem kéne egész nap ezt hallgatni. Gyere, nézzük meg te meddig bírod. Valószínűleg nagyon jó fej, azért gyűlöli két cég is, gyűlöli az egész gyár, meg az egész vagyonvédelmi cég is egy főnökön kívül.

A nyomorék meg te vagy, àsd el magad, csicska!

2021. szept. 4. 08:25
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen helyzetben lennék, akkor végső esetben inkább mondnék fel, mint hogy kikészüljek ettől idegileg, lelkileg.


Előtte viszont minden megpróbálnék, amiben mozgásterem van. Rendszeresen hangfelvételeket készítenék, aztán pedig írásbeli panasszal élnék a HR-nél, tárgyilagosan és részletesen leírva mindent, ami kifogásolható a viselkedésében, és aminek fültanúja voltam, annak a megemlítésével, hogy szükség esetén hangfelvételekkel tudom igazolni az állításaimat. Ha a munkatársaim közül van, aki ezt vállalja, akár többen is aláírhatnánk ezt az írásbeli panaszt a viselkedésével szemben.


Ha a HR-esek ezek után nem lépének, mert tényleg annyira védi valaki a segg.ét a cégnél, akkor végül a cég vezetőjének címezve, tértivevényes ajánlott levélben írnám meg mindezt, hogy maradjon nyoma, egy nagyon udvarias levélben tőle segítséget kérve, és szintén megemlítve, hogy mindezeket hangfelvételekkel tudom igazolni.


Ha reális időn belül nem kapna figyelmeztetést, fegyelmit, vagy nem bocsátanák el, akkor megint írnék egy levelet a cégvezetésnek, hogy szeretnék írásbeli választ kapni a panaszomra, ellenkező esetben munkaügyi bírósághoz fordulok a hangfelvételek birtokában, annak a tudatában, hogy ezek nem felhasználhatók bizonyítékként.


Mindent megtennék, ami tőlem telik, mert nem tartom elfogadhatónak, hogy egy mérgező személy miatt nekem kelljen otthagyom egy munkát, és más vele dolgozóknak naponta el kelljen szenvednie egy olyan viselkedést, ami nem megengedhető egy munkahelyen.


Egyébként szerintem érdemes lenne egy ügyvédtől tanácsot kérned, hogy jogilag milyen eszközeid vannak. Ez nyilván nincsen ingyen, de nekem megérne ennyit, ha tényleg olyan munka, és - ezt a gyökeret leszámítva - olyan munkahelyi közeg lenne, amit szeretek.


Csak akkor mondanék fel, ha minden más lehetőséget kimerítettem. Viszont szerintem akkor a fenti bizonyítékok - több tértivevényes ajánlott levélben leírt panasz, hangfelvételek - munkaügyi bírósághoz fordulnék, ott már a volt munkáltatómmal szemben, kártérítést követelve, amiért jogos panasszal nem foglalkoztak érdemben, és ezért voltam kénytelen felmondani.


Idő, energia, de én végigcsinálnám. Nem csak magam miatt, az igazságérzetem miatt, de azok miatt is, akiknek az életét tovább mérgezné a személyiségével.

2021. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!