Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell erőltetni az...

Miért kell erőltetni az ottalvós csapatépítő tréninget?

Figyelt kérdés

A hideg kiráz a gondolattól, hogy a világ végén olyan emberekkel akarnak összezárni ottalvós jelleggel, bugyuta, idétlen feladatokkal, amik nem érdekelnek. Ráadásul a kollégáim nagy részét több éve ismerem már. Eleget bámulom őket heti 5*8 órában. Kijövök mindegyik kollégámmal, de a magánéletemet nem akarom a munkahellyel keverni. Így is sajnos látok bőven példát erre, aminek eredménye a nyílt kivételezés. Amúgy sem hiszek a munkahelyi barátságban, mert olyan nem létezik.


Én szinte minden céges rendezvényen résztveszek. A karácsonyi bulit kivéve, mindegyik munkaidőben van szervezve.


2021. szept. 7. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Semmi értelme alapvetően, de ez van.
2021. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom ettől én is kivagyok. Volt egy tök jó meló még régebben amit azért nem vállaltam el végül mert mondta a főnök, hogy havi egy péntek délután szombat délelőtt (tehát ott alvás) csapatépítő Pesten a központban, mi meg 200 km-re vagyunk onnan vidéken. Hát mondtam kösz nem, családom van akikkel időt szeretnék tölteni nem elcseszni a hétvégét ilyen baromságokra, persze akinek amúgy nincs jobb dolga annak biztos mókás de nekem nem fér bele. Inkább kerestem más melót
2021. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
ilyenkor örülök hogy saját magam főnöke vagyok ( bár már rúgtam ki magamat párszor) ez tiszta dedós szint
2021. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#2: Havi 1 az elég meredek. Ilyenről nem is hallottam még.
2021. szept. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az erőltetés azért van, mert egyesek mániája a "közösségi élmény". Meg vannak, akik azért erőltetik, mert úgy érzik, ezzel ők is hozzátesznek valamit, mert másnál is elérték a saját életük célját.


Én amúgy félek egy kicsit. Nemrég kerültem egy olyan céghez, ahol vannak ilyesmik. Az előző helyeken szimplán ha úgy volt, néha páran elmentünk kocsmázni vagy ilyenek és semmi kötelező jellegű dolog nem volt az egészben. Ilyesmiben most is benne lennék, de a humortalan, kínos és idegesítő feladatokhoz semmi kedvem.

2021. szept. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
4# hát pedig van, nem is értem minek, én is nagyon túlzásnak éreztem.
2021. szept. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es ezt már az interjún elmondta? Kötelező lett volna?
2021. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2-es ezt már az interjún mondták és emiatt nem akartak felvenni? Ez azért elég diszkriminatív.
2021. szept. 8. 18:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek a munkahely és a magánélet keveredése látványos kivételezéshez vezet.A kivételezés, részrehajlás elveszi más munkasok kedvét akik a feladataikat jobban vegzik.Nalunk is volt múltkor valami városnapi rendezvény és a főnök indítványozta aki szetetne nem kötelező csatlakozhat az esti programhoz,hogy kicsit tarsasagozzunk...mást se csinálunk a munkahelyen vagyis egyesek nem csinálnak mást csak cseverésznek, kávéznak, mindent elnaggyaznak a főnök meg partner ebben...a lelkismeretessek korrigálnak utánuk,ezért persze nem jar dicséret, figyelembe se veszik.A bulin végül a főnök a két s.ggnyaloja meg azok közül egyiknek a barátnője volt.Pont úgy vagyok vele mint te...elég őket 5napon keresztül látni, senkivel se töltök annyi időt mint velük...nem akarok munkaidőn kívül mérgezést kapni tőlük...
2021. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A vezetők azt gondolják, hogy az ilyen csapatépítők majd jobb és könnyedebb munkakapcsolatot teremtenek. Én eddigi munkahelyeimen csak azt láttam, hogy ezek a csapatépítők a közös munkában semmi előnyt nem nyújtanak. Nálunk mindig az volt, hogy akik együtt dolgoznak ők a csapatépítő alatt is folyton együtt lógtak, és csak ráerősített a klikkesedésre. Ha nem kötelező akkor nem muszáj menni azért, hogy feszengjen az ember. Tartalmasabban is el lehet tölteni azt az időt.
2021. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!