Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznál olyan munkahelyen...

Dolgoznál olyan munkahelyen ahol leszúr a főnök, ha segítséget kérsz a kollégától?

Figyelt kérdés
Idegen nyelven (németül) kellett volna lebonyolítani egy több 10 milliót érő beszerzést, ezért megkéretem a nálam németül jobban beszélő kollegát , hogy segítsen (nem volt feltétel a német nyelv tudás amikor felvettek). Erre kaptam a félórás lelki terrort a főnöktől, hogy a google fordító a barátom, ne sózzam másokra a feladatomat, így nem lehet bennem megbízni, tanuljam meg, hogy csak magamra számíthatok, stb, stb. Eddig ő úgy gondolta én egy diplomás nyelveket beszélő talpraesett alkalmazott vagyok akire lehet számítani (ez valahogy a jutalomosztásnál nem jut eszébe), és nem egy rakás szerencsétlenség...Tényleg ekkora bűn megkérdezni egy kollégát arról amiben ő a jobb? Az előző munkahelyeimen ez természetes volt.

2021. szept. 20. 12:19
1 2
 1/12 asdparade ***** válasza:
100%
Tipikus olyan főnöknek hangzik, aki ha elbasztad volna azért baszott volna le, hogy miért nem kértél segítséget...^^''
2021. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem. Segítséget kérni nem szégyen. A Google Fordítót meg felejtsd el, kb. arra jó, hogy megtudd, hogy egy szöveg a sramlizenéről szól-e, vagy a Kaiserschmarrenről.
2021. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A fönököd egy idióta.
2021. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja hát a google fordítón röhögtem utólag, főleg mivel telefonon is kellett egyeztetni. Egyébként is baromi rossz itt a hangulat, fontolgatom a váltást, de nagyon jó a fizetés, és ugye 40 körüli nőként már nem olyan egyszerű ugrálni, a COVID okozta extra bizonytalanságról nem is besszélve.
2021. szept. 20. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1-esnél a pont.

Ne szívd mellre.

Amúgy, ha fél órán át cseszett le, akkor gondolom sokkal több ideig vont el a munkádtól, mint te a kollégádat. Akkor most ennyi erővel te is lecseszhetnéd.

2021. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt, telefonos ügyfélszolgálat, nulla betanítással ültettek oda, hogy hát majd megkérdezem, ha valamit nem értek. Aztán persze én voltam a sz@r, mert mertem is (sokat) kérdezni, lévén, nem tudtam semmit.

3 hónapig bírtam, utána felmondtam. Elegem lett, hogy mindenért én vagyok a hülye, ha kérdeztem, az volt a baj, ha már emiatt nem mertem, hanem megpróbáltam megoldani (nyilván lassan ment és hiba is előfordult, bár nem súlyosak), akkor meg az.

2021. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
És ha a gyengébb nyelvtudásod miatt elszúrod, akkor meg az lett volna a baj. Tipikus tahó főnök, aki örömét leli abban, hogy az alkalmazottait cs.szegeti. Ha ez nem egyszeri alkalom volt, hanem rendszeres, inkább fontold meg komolyan a váltást, nem éri meg ilyen helyen szívni évekig.
2021. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, bár ez nem ügyfélszolgálat, de dettó ugyanez. Ha kérdezek az a baj, hogy nem vagyok önálló, ha nem és elbaszom akkor az. Ha meg flottul megoldom egyedül, nem jár ért köszönet (bár ez utóbbi nem is érdekelne, ha az előző kettő ne volna). De ez a vezetői hozzáállás, hogy azt lesem főnökként mikor, kit, és miért lehet jól leb.szni szörnyű szerintem. Arról már nem is beszélve, hogy csak azt generálja, hogy az emberek megpróbálják eltussolni, egymásra kenni a hibákat, és nem is segítenek (volt aki azzal hajtotta el a másikat, hogy bocs nem akarok belefolyni mert a végén én is elő leszek véve).
2021. szept. 20. 13:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha lecseszne, megcsinálnám jó szarul a munkát, elbsznék benne mindent, aztán megtapsolnám, hogy nem engedte, hogy segítséget kérjek.


Aztán felmondanék és hozzák helyre maguknak a szart, amit csináltam.

2021. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ja közben válaszolt valaki. 6-osnak reagáltam előbb.
2021. szept. 20. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!