Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az,hogy egy munkahel...

Miért van az,hogy egy munkahelyen a főnök egy jó munkaerőt kritizál állandóan,mÍg a gyengébb dolgozókra nincs egy rossz szava se?

Figyelt kérdés

2021. szept. 24. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Mindig azt a lovat ütik, amelyik húz...🤷🏼‍♀️
2021. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom, mert a gyengébb "kevésbé látszik". Igaz, szakmai gyakorlat volt, de mivel idősek otthona, így dolgozóknak számítottunk ott. Szerintem a hatalmon lévő embertől is függ, mennyire jó vagy nagy fax. Nekem volt szerencsétlenségem az utóbbit kifogni. Órák óta talpon voltam, mindig kérdeztem, mit csinálhatok, miben segíthetek, már a gondozók mondták, hogy üljek csak le, majd szólnak. Leülök, ülök kemény 4 másodpercet (és rajtam kívül ült még 3 lány), bejön a főnővér, és engem szid le, hogy mit ülök, menjek dolgozni. Mondom, nincsen semmi, erre meg mondja, hogy nem baj, akkor se üljek, járkáljak a folyosókon. Mert nem értelmesebb amúgy, hogy egy helyen legyen, ha jön valami elvégzendő feladat, dehogy, inkább járkáljak céltalanul az üres folyosókon. Akik meg inkább kerülték a munkát, vagy legalábbis néha-néha, amit nem muszáj, azt nem is akarják, rájuk semmi rossz szó. Rám meg végig pikkelt az a boszorkány, pedig nagy lelkesedésem volt, hogy segítés közben tanuljam a szakmát és amíg ott vagyok, lehetőleg ne teher legyek a gondozóknak, hanem segítsem a munkájukat.


Másik iskolába átmentem, másik gyakorlati helyekre kerültem. Kórházi gyakorlaton a legtöbb nővér jó volt a másikhoz, de voltak a ritka kivételek, egészen pontosan kettőt a kórházban, akik szeretett engem kritizálni. Pedig ott is minden túlzás nélkül a nővérek a gyakorlatozók között engem dicsértek a legtöbbet, mert sokan ellógtak az én osztályomból, megint más lusta volt, a másik iskolából lévők pedig egy egész korterem ágyazását csinálták meg olyan rosszul, hogy utána én és egy másik osztálytársam mentünk újracsinálni az egészet, aztán ők voltak megsértődve, amikor mondták nekik, hogy dolgozni kellene, nem a telefont nyomkodni a kisasztalnál.


Szerencsére több volt a normális hely, normális főnökkel, az egyik ilyen helyre tervezek menni, mert várnak vissza szeretettel teljes munkaerőként, de a rosszakból nekem az jött le, hogy akik "csak úgy vannak", ők olyan állóvíz, amit a főnök szele nem bolygat meg.


20/l

2021. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Mi van, ha álca, megvan egymás közt beszélve, hogy a jó dolgozó ezt ne vegye komolyan, csak rajta akarja a többit ösztökélni?
2021. szept. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Le is fogok lépni. Mindig a szorgalmas és tehetséges munkaerőt bántják. Aki meg vihog és lustálkodik egész nap, arra egy rossz szavuk sincs.
2021. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
"Ha ezt XY csinálta volna, le se szarnám, de te mindig gyönyörűen szoktad megcsinálni, szóval nem értem, mi történt" - ezt a saját főnököm mondta, miután kifakadtam azon, hogy miért kapok világi le...szást egy olyan dolog miatt, ami nálam másodjára fordul elő a cégnél töltött három év alatt, a többiek meg hetente megcsinálják.
2021. szept. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!