Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy írjak úgy szakmai önéletr...

Hogy írjak úgy szakmai önéletrajzot, hogy soha életemben nem dolgoztam az adott területen?

Figyelt kérdés

Közterület felügyelőnek jelentkeznék. Feltételeknél nincs olyan, hogy csak olyan jelentkezhet, akinek megvan ez a képesítése, és dolgozott benne. Annyi van írva, hogy büntetlen előélet kell, meg középfokú végzettség. A jelentkezéshez meg oda van írva, hogy részletes szakmai önéletrajz kötelező.

Most akkor ezt, hogy oldjam meg?

Fiatal vagyok, nemrég dolgozom, pár hónapja. Van három szakmám, meg érettségim, egész eddigi életemben tanultam, jelenleg is tanulok, csak már estin, mellette őrködök (ez elvileg előny, gyakorlatilag nem tudom tényleg az-e). Szóval az őrködésen kívül semmit nem tudok beírni, bár ez sem szakmai dolog...Ezen kívül volt még két munkahelyem, úszómester voltam, meg gyári munkás, nyilván a gyàrat nem fogom beleírni, bár az elsőnek sem lenne túl sok értelme.

Tipp? Nagyon szeretnék jelentkezni, egész életemben tetszett ez a munka, és évek óta nézem, hogy van-e felvétel. :/


2021. szept. 26. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék kötekedni, de a közterület felügyelő végzettséghez kötött. Méghozzá hatósági végzettséghez.

Szóval vagy elnézted, vagy épp toboroznak és a próbaidőd alatt elvégeztetik veled a tanfolyamot.


Ha toboroznak, akkor nem hátrány, hogy tapasztalatlan vagy.

Az eddigi munkáidat részletesen írd le, hogy mik a feladataid, legyen szép, esztétikus, jól áttekinthető, hogy lássák legalább annyira értelmes vagy, hogy megírd.


Írj ezen felül egy motivációs levelet. Bár nem kérték, de jól venné ki magát.

2021. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elvégeztetik velem a tanfolyamot, toboroznak. Tudom, hogy kell hozzá végzettség.
2021. szept. 26. 12:07
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

Erről van szó egyébként.

Másik kérdésem: Az önéletrajzba beleírjam az összes szakmámat is?

2021. szept. 26. 12:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt írd bele eddig mit dolgoztál, milyen végzettségeid vannak.

Van kismillió sablon a neten, hadználd!

2021. szept. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, minden végzettséget. Ha nem is releváns legalább látják, hogy szeretsz tanulni.
2021. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, írd bele mindet, hiszen részletes önéletrajzot kérnek. Plusz ha kevés helyen dolgoztál, akkor jobban néz ki, több munkatapasztalatnak tűnik, mintha két sor lenne az egész. A gyárat is pont ezért írd bele, legalább látják, hogy nem ijedsz meg a munkától. Esetleg mellé írhatod, hogy pl. 2019 júni-auguszt: nyári munka a bivalybasznádi gumifújó gyárban. Akkor egyértelmű lesz nekik, hogy ezt nem azért csináltad, mert ez volt az álmod, hanem mert valamiből élni kell akkor is, ha még tanulsz.

(Ha nem nyári munka volt, akkor is leesik nekik, hiszen tanulással párhuzamosan csináltad.)

2021. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!