Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi verekedés?

Munkahelyi verekedés?

Figyelt kérdés

Ahol dolgozom ott néha előfordul verekedés és mivel ezen a téren viszonylag laza a vezetés, nem az van, hogy azonnal kirúgják az embert, hanem meghallgatják mindkét félt, békítenek, aztán elfelejtődik.

Viszont van egy új kolléga, aki 5 hónapja van a cégünknél. Meglehetősen csendes, nem nyalizik sehova se, gyorsan képbe került e miatt a vezetőség megkedvelte, a közvetlen kollégák meg tisztelik mert elvégzi pontosan és gyorsan a feladatait duma nélkül. Szerintem is tiszta profin csinálja.

De pár hete elkezdett finoman körbekérdezni, szervezkedni, hogy a cégnél nullák a munkavállalói jogok, és a benzin áremelkedése miatt 10 ezerrel nőtt a munkába járásának havi költsége.

És szépen körbe kérdezett mindenkit, hogy szerinte ez rendben van e, majd a kajáldában összehívott minden közvetlen kollégát 14 embert.

Engem is megkérdezett előtte és mondtam neki, hogy ez szerintem sem oké, főleg, hogy a covid alatt kétszer is elveszítettem a melómat és hozzá hasonlóan új vagyok.

Ott előadta, hogy előre bejelentett munkabeszüntetést akar szervezni egészen addig, amíg a cég bele nem megy adott összegű fizetésemelésbe.

És ekkor egy állandóan viccelődő kolléga mondta neki, hogy a-fa szt szervezkedsz te itt, ki vagy te-így meg úgy próbálva viccet csinálva a helyzetből.

Kb itt durrant el a kolléga agya, hogy akkor álljál fel és mond el te mit akarsz, amiből lett egy kur va anyázás és akkor az új kolléga úgy leboxolta a nagydarab kotnyeles kollégát, hogy ilyet én még nem láttam. 4-5 ütésből ko-ra le ütötte a 120 kilós nagydarab embert.

A műszakvezető közbe akart avatkozni, neki a nagydarab kiütése után hátrahúzta a haját és belefejelt az arcába. Majd miután összecsuklott tiszta erőből tökön rúgta, hogy ne ugass bele te senki sza r.

Mondjuk a cégünknél a műszakvezető azt tényleg annyi, hogy cél nélkül bóklászik egész nap, totál nincsen képben, egy tutyimutyi ember.

Ezután odament az ebédlő ajtajához, bezárta és azt mondta, hogy amíg nem egyezünk meg és nem nyilatkoztok egyenként, addig itt maradtok mind gyáva, megalkuvó fa szopók. És ha nem vesztek engem komolyan, akkor bebizonyítom nektek, hogy ostobák vagytok és az fájdalmas lesz nektek.


Szóval nagyon durva szitu volt, mert én nem néztem ki belőle azt, hogy ilyen szinten agresszív. A másik, hogy van egy szintén durva erőszakos kolléga aki már 10 éve a cégnél van, és akivel összekacsintott az eset közben, míg az halványan mosolygott.

Az egész dolog végeredménye is meglepett, mert senki sem ítélte el, sőt azt mondták igaza van. Így holnap bejelenti a vezetésnek, hogy a mi részlegünk, targoncavezetők vagyunk amúgy, pénteken 8 órától beszünteti a munkát.


A kérdésem pedig, hogy ti éltetek már át ilyet?

Munkahelyi verekedést.

Vagy hogy egy ember ennyire le tud uralni egy csoportot?


2021. okt. 3. 20:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Kamu. Ilyen nincs, nem volt és nem is lesz.

Mást találj ki. És ne nézz annyi tv-t, kiégeti a maradék agyadat is.

2021. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt is hitetlenkedve olvasom hogy van olyan munkahely ahol a verekedés bármikor belefér.

Egyébként igen, vannak olyan karizmatikus emberek,akik ilyen gyorsan tudnak hatni másokra

Nem vagyok pszichológia professzor,de a pszichopaták egyik jellemző tulajdonsága is ez.

Egyébként a legfurcsább az egészben,hogy eszébe sem jutott hogy beszéljen a főnökkel, hanem egyből munkabeszüntetést szervez.

2021. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Én mint főnök, egyből ki is rúgnám a verekedőket, és azt is aki benne van a munkabeszüntetésben, méghozzá fegyelmivel.
2021. okt. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Szia kérdező!

Melyik csatornán néztél akciófilmet?

Látom jó volt, hatása alatt vagy még.

Azért ne itt vezesd le a feszkót, ezután.

2021. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Csak nem Ádolf Hitlerre hasonlít a tag vagy Song Okura?
2021. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez a Tango és Cash börtönjelenete volt. 😂😂😂
2021. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A cégünknél a "főnökök" 3-4 havonta cserélődnek. Mert amint képbe kerülnek már lépnek is ki innen. Plusz 25-30 éves gyerekek kb, akik nincsenek képben sem a munkafolyamatokkal, sem a vezetői feladatokkal. Kb próbálják túlélni a napot és minket kérdeznek mindenről.

Am igen, a bunyó úgy ahogy ahogy belefér. És annak ellenére, hogy minden reggel szondát kell fújni a piálás is. Ha vki pozitívat fúj, az 30 ezer levonás, de nem lesz kirúgva.

2021. okt. 3. 21:12
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor ez építőipar...
2021. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Menjel szepen alukalni, holnap suli.
2021. okt. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Érdekes amúgy amit írtok mert tényleg nem kérnek erkölcsit sem ide, és a kollégák úgy mesélik a börtön élményeiket röhögve, mint más a katona történeteiket.

Elsőre ez is eléggé fura volt, de mivel máshova nem vettek fel, így gondoltam kihúzom itt amíg lemegy a covid téma.

2021. okt. 3. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!