Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan tényleg meg szokott...

Olyan tényleg meg szokott esni, hogy valakit azért rúgnak ki, mert nem vesz részt a csapatépítőkön meg a céges bulikon?

Figyelt kérdés
Tehát hiába dolgozik mondjuk profi szinten, akár két ember teljesítményét hozva, elbocsátják, mert sosincs ott a banzájokon. Ilyen tényleg megesik?

2021. okt. 5. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ez nem lehet indok, még burkoltan sem. De aki akar, az tud ürügyet találni. HR-es voltam, a céges jogászaink dolga nem kis részben ez volt..... 🤮
2021. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Igen, általában arra hivatkozva rúgják ki, hogy nem alkalmas együttműködésre és csapatmunkára vagy pedig szimplán kiutálják.


Velem az utóbbit játszották például. Szerencsére a felmondásomkor rántottam magammal a két fő férget azzal a különbséggel, hogy hármunk közül csak én mentem a cégtől önszántamból. :) Ahol a főnök sem megértő, ott ez sajnos nem ennyire happy end, de mindenképp felmondanék ott, ahol ez visszatérő téma, amivel folyamatosan nyüstölnek.


Sőt, ezután az eset után minden interjún az első kérdéseim egyike, hogy mennyire akarnak nekem kötelező (vagy erősen ajánlott) munkán kívüli elfoglaltságokat tervezni. Mert ez konkrétan az a szememben.

2021. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Biztos van de az ilyet nem is érdemes erőltetni mert csak azt akarják hogy, részeg legyél azt ki röhögjenek.Eleve komolyab helyeken meg dobnak valami ajándékal nem béna csapatépitők vannak ami 0 pénzbe kerülnek.Csak Magyrországon hülyitik ezzel az embereket.
2021. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem volt olyan magánvállalkozónál való ismim, akinek azt mondta a nagyfőnök ha nem iszik vele pálinkát hétfőtől nincs munkahelye..

Na ezt egy terhes alkalmazottal is eljátszotta.

Amúgy multinál is van ilyen, főleg ott ahol nagyon megy ez a bratyizás feeling, ott simán, de nem ez lesz indok hivatalosan.

2021. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha tényleg annyira értékes akkor nem hiszem. Nálunk az egyik munkavezető nem szokott részt venni az ilyeneken. Most minek szívassa magát azzal a cég, hogy 15 éve ott dolgozó embert kirúg aki nélkül kb. semmit nem bírnának csinálni?
2021. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy tényleg munkahely függő is. Pl ha van egy idősebb, magának való ember aki amúgy penge munkaerő szerintem ilyen miatt nem vegzálnák. Ahhoz már nagyon gyökér cégnek kell lenni.
2021. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A leépítések, "átszervezések" alkalmával kerülnek elő az addig láthatatlan fekete listák. Akkor érdemi okot sem kell gyártani!

Az persze egyik félkegyelműt sem érdekli, hogy ez nem az usa, ahol egy használt papír zsebkendőért is képes úgy ugrálni az emberek többsége, mint egy kis gyerek, aki éppen karácsonyi ajándékot kapott.

Behozták ezt a fütyiséget és következetesen, erőszakkal nyomatják, mert szerintük ettől "épül a csapat". Épülni épül, csak lefelé!

2021. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!