Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti,hogyan szoktatok beilleszke...

Ti,hogyan szoktatok beilleszkedni új munkahelyen?

Figyelt kérdés

25 vagyok.

4 munkahelyem volt már.

Beilleszkedési problémám van.

Mindenkivel kedves és normális vagyok, érdeklődő és segítőkész,de valahogy úgy érzem,hogy sose sikerül beilleszkedni a csapatba.


Általában ezzel kezdem:

Mióta dolgozik itt

Szereti csinálni,volt-e már mások területen.

Milyen tanácsa van, szerinte mi a legfontosabb amire oda kell figyelni.


Aztán amikor már eltelt egy két nap vagy 1 hét,akkor jönnek a személyes kérdések

Itt lakik a közelben

Mivel szokott bejárni

Ma én éppen nem tudtam főzni,esetleg a Mari néni sütőt valamit ...

Ha épp mondja,hogy van unokája egyből megkérdeztem,hogy hány évesek, miket szeretnek csinálni.... na szóval ilyenek.

Mivel tudnék még javítani ezen

Szerintetek mit rontok el?.


Most azért fontos ez nekem,mert végre találtam egy normális munkahelyet, normális fizetéssel, előrelépési lehetőséggel ami ritka,és nem akarok azért elmenni,mert rossz a csapat.


És ma fogom megismerni a kollégákat és kellene pár ötlet.Ti örülnétek ha az új kolléga sütivel várna benneteket?


Még milyen beszédtémákkal tudnám elérni,hogy bevegyenek a csapatban.

Jöhetnek férfiak válasza is,mert vegyesen fogom dolgozni lesznek nők és férfiak is.



2021. okt. 7. 05:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És igen tudom,hogy itt a gyk ez a 5274842kerdes,mindegyiket megnéztem,de nem kaptam kézenfekvő választ
2021. okt. 7. 05:36
 2/13 A kérdező kommentje:
Figyelek a hangsúlyra és a testbeszédre is.
2021. okt. 7. 05:41
 3/13 A kérdező kommentje:
Ha segítenek megköszönöm...
2021. okt. 7. 05:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gépiesen próbálsz beilleszkedni. Figyelj, ők is ugyanolyan emberek, mint te. Ha idősebbek, ha fiatalabbak, végső soron a csapat szempontjából ugyanolyanok vagytok. Miért nem beszélgettek értelmes dolgokról, mintha csak barátkoznál?


Én a legtöbb munkahelyemen az új kollégáimmal mentem ebédelni az első naptól fogva és evés közben tök spontán beszélgetések alakultak ki mindenféléről. Volt, hogy utána hívtak munka után is még beülni, szerintem ezt az első pár nap illik megejteni akkor is, ha nem a te stílusod (én sem vagyok az a meló után sokáig maradós, csapatépítős alkat, kifejezetten nem szeretem, ha ilyenekkel húzzák az időm kényszeredett ismerkedésből, de sosem lehet tudni, hogy ki lesz a haverod és ki az, akivel ez már inkább szabadidős elfoglaltságnak fog érződni).


Fölösleges beszédtémákkal, haditervekkel próbálkozni. Ismerd meg őket, mint embereket. Bánj velük úgy, mint az emberekkel, mintha már most csapatként tekintenél rájuk.

2021. okt. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Eddig mindig mentem velük ebédelni


Soha nem hívtak meg munka után sehova

És én hiába hívtam őket,hogy pl nyáron, menjünk el fagyizni, mindenki rohant haza ..


Nem tudom miért gepies pszichológushoz ajánlotta

Én a beilleszkedés miatt járok hozzá, ő mondta ezeket,hogy az elején érdeklődjek,de semmiképp ne legyen túl személyes, majd esetleg később már lehet,de az elején semmiképp sem.

2021. okt. 7. 06:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Illetve kérdezz a munkáról is, érdekeljen, akarj és tudsz is dolgozni.
2021. okt. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért sütit vinni rögtön az elején nekem nagyon túlzás lenne. Rögtön az jutna eszembe hogy miért nyomul ez így.
2021. okt. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra gondolt hogy görcsösen próbálsz megfelelni és eltervezel előre mindent, ha látják rajtad hogy feszengsz az átragad másokra is sajnos.

Én nem tudok tanácsot adni mert nekem sem jók a szociális skilljeim és sok problémám volt már a beilleszkedéssel, de majd meséld el hogy ment :)

2021. okt. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Az emberek érzik rajtad, hogy feszengsz, görcsösen meg akarsz felelni. Ilyenkor tudat alatt egyből besorolnak téged az alfa helyett a omega pozícióba, ergo mintha a hierarchia aljára kerülnél. Ezért nem akarnak barátkozni veled, mert az emberek olyanokkal akarnak barátkozni, akik kiegyensúlyozott, érdekes egyének, vagy legalábbis nem azt sugallják, hogy feszengenek.


Olvass cikkeket, könyveket kommunikáció és ismerkedés témában. Gimiben nekem sem ment ez a dolog, félénk voltam, aztán megtanultam, hogy milyen témákkal érdemes ismerkedést kezdeményezni, azóta nagyon jól megy, beszédes lettem. Szóval semmi sincs veszve.

2021. okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam beilleszkedni, nem vágyom ilyesmire, erőltetettnek érzem. Én egyszerűen magamat adom munkahelyen is, nyitott vagyok, udvarias, ha valaki szimpatikus, akkor beszélgetünk közös kapcsolódási pontokról. Hidd el idővel magától is fog alakulni az ismerkedés és idővel jóban lesztek - nekem minden munkahelyemen 2-3 olyan kolléga volt, akivel hosszú távon is jóban lettem, de nekem ez bőven elég, nem a mennyiségre megyek. Mindenki mással normális munkakapcsolatot alakítottam ki, ehhez is idő kell.

Szerintem jókat írtak az előző válaszolók, ott rontod el, hogy meg akarsz felelni, görcsösen be akarsz illeszkedni, ez pedig mindenkit taszít aki megérzi rajtad. Adj időt a dolognak, nem lesztek azonnal barátok, az ilyen kapcsolatok lassan bontakoznak ki, nyitottnak és barátságosnak kell maradni, de nem kell siettetni. Egyébként is dolgozni vagy ott, ha a munkád jól végzed akkor szívesen akarnak veled együtt dolgozni, és ezzel együtt beszélgetni is, majd alakul ez természetesen.

2021. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!