Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatók az ilyen dolgoka...

A munkáltatók az ilyen dolgokat mennyire figyelik? Lehet ebből később bárminemű probléma?

Figyelt kérdés

Van két munkatársunk, akik szállón vannak, mert messze laknak.

Már elfogyott az idei szabadságuk, legalábbis az egyikük ezt mondta.

Sokszor csinálják azt, hogy ha mondjuk haza akarnak menni, vagy (ha nincs munka a területünkön stb), beteget jelentenek és elmennek táppénzre.

Tegnap se jöttek és a héten már nem is jönnek.

Főnökünk mondta, hogy betegek, hánynak, stb.

Erre látom, hogy nyilvános képeket tettek fel Facebookra, hely megjelöléssel is.

Tudom, nem a kollégák dolga, de amúgy jól dolgoznak, de s főnökök ilyenkor nézik az adatlapjukat a dolgozóiknak?

Vagy le.. Jak?

Legalább annyi eszük lehetett volna, ne nyilvánosba tegyék.

Vagy ez csak régen volt így?


2021. okt. 14. 12:55
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igen kedves előző válaszoló, tökéletesen megfogalmaztad.

Nem azzal van baj ha valaki beteg akkor tény és való, hogy ne jöjjön dolgozni, mert annak semmi értelmét nem látom, hogy mindenkit végigfertőzne, meg koncentrálni sem lehet.

Hanem azzal, hogy ők nagyon sokszor ezt csinálják.

Elhasználták az összes szabadságukat már nyár elején, aztán hirtelen beteget jelentenek és hazamennek messzire.

Amivel szintén nem lenne baj, főleg, ha valakinek ott van a háziorvosa.. De egyáltalán nem betegek mert mindenféle éttermes meg ilyen olyan kirándulós stb képeket tesznek fel, ráadásul nyilvánosan, ahol a főnök is láthatja.

Most nem azért, de ha én beteg vagyok, (de nem annyira, hogy egész nap feküdni kelljen, csak mondjuk még nem mehetek dolgozni,), akkor is van annyi eszem, hogy nem posztolgatok olyan dolgokat, amikből probléma lehet.

Eddig mondjuk úgy a kedvencek voltak, de múlt héten mondta is a főnök egy másik "főnöknek", hogy majd ha szerdán jönnek beszélni szeretne velük.

Sejtem miről..

Nem a munkájukkal van baj,de azért ha más ilyet csinálna és Kiderül, már biztos elküldték volna.

Kb 9 hónapja vagyok itt, egyszer nem voltam táppénzen, csak szabadságon, ha azt vesszük, ez táppénzcsalás...

2021. okt. 18. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!