Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mitől lehet az, hogy a fiam...

Mitől lehet az, hogy a fiam ennyire elvarázsolt?

Figyelt kérdés

22 éves a fiam és villanyszerelő a végzetsége. 18 éves kora óta dolgozik építkezéseken. Amióta elkezdett dolgozni már a harmadik vállalkozónak dolgozik, az előző kettőt azért hagyta ott mert állítólag kiabáltak vele, ha valamit nem jól csinált.

Elküldtem dolgozni az egyik régi barátomhoz és egy idő után megkérdeztem, hogy, hogy dolgozik a gyerek. Azt mondta, hogy semmi különösebb probléma nincsen vele, csak az, hogy nagyon lassan dolgozik. A barátom elmondása szerint amíg ő leköt egy dobozt addig más megcsinàl 5-öt. Azt is mondta, hogy egyszerűen nem tud felpörögni, úgy viselkedik mintha minden egyes másodpercet meg akarna élni.

Volt már olyan hogy együtt dolgoztunk valamit és magam is megfigyeltem már, hogy nagyon eltud szórakozni egy bizonyos dolgon. Beszéltem vele erről, az volt a válasza, hogy ő nem tud gyorsabban dolgozni, mert ha kapkod akkor feszült lesz.


2021. okt. 15. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ennyire belassult vagyok. 22 éves fiú vagyok, egyetemen programozónak tanulok. Mire én megírok 1 sort, addig mások megírnak 10 sort!! Egyszerűen mellégépelek minden második betűt, ami miatt folyamatosan javítom a szöveget (mint például most is, pedig már vagy 5 perce írom ezt a szöveget de mindig elgépelek mindent) és mellé nagyon lassan gépelek. Többször megszóltak engem, hogy olyan lassú vagyok a mindennapokban, mintha folyton drog alatt állnék.

Az is igaz rám, hogy könnyen elvarázsolódom. Nem tudok egy dologra figyelni hosszútávon (már 20 perc annak számít) mert az kínszenvedés nekem, viszont rövidtávon (pár perc) akár 4-5 dologra is egyszerre.

2021. okt. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt elfelejtettem leírni, hogy mitől is lehet. Érdemes egy ADHD vizsgálat, bár még én sem vettem rá magam. Aztán egy pár kört futni a neurológián sosem árt, mert tényleg bármi idegrendszeri probléma lehet.

Ha semmi ilyesmit nem találtak nála, akkor egyszerűen utálja a villanyszerelést, mert kényszer neki és kényszerből tényleg minimális erőfeszítést rak bele az ember, főleg mi fiatalok.

2021. okt. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ADHD, illetve ADD. Nagyon nehéz amúgy diagnosztizálni felnőttkorban.


Én is elég lassú vagyok, állandóan fáradt. Az első munkahelyemről azért rúgtak ki, mert lassú voltam és azért, mert nem tudtam koncentrálni és mindent csináltam, csak a kiszabott feladatot nem.


Viszont van jó hír is: én ennek ellenére megtaláltam az utamat, amely a kreatív dolgokban valósult meg. Videótartalmakat gyártok cégeknek megrendelésre, ugyanis az igaz, hogy lassan dolgozom, viszont nagyon belefolyok a részletekbe, ami ennél a szakmánál pont, hogy kell. És szeretem is csinálni.

2021. okt. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alkat. Nem lehet vele mit csinálni, magának kell változtatnia, ha rászorul, addig te ugyan semmit nem tudsz vele csinálni.
2021. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a villanyszereles a neki valo szakma.
2021. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!