Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit és hogyan csinálnatok...

Mit és hogyan csinálnatok volna másképpen? És hogy hoznátok helyre?

Figyelt kérdés
Mielőtt leírnám mi a baj, előtte leírom a háttérsztorit is. Előző munkahelyemen majdnem két évet töltöttem el (külföldön) és egyrészt a nyelv miatt (nem tudtam folyékonyan beszélni és féltem hogy hibázok ezért nagyon sokszor szorongtam) másrészt amikor kezdtem előtte két barátommal is megszakadt a kapcsolatom ami nagyon rosszul esett és megviselt. Ezek után eléggé zárkózott lettem és rengetegszer éreztem/ érzem azt, hogy nem merek úgy igazán beszélgetni másokkal, tudjátok olyan nyitottan, viccesen és ettől úgy érzem olyan szürke vagyok és nincs semmim se amit mondhatnék vagy adhatnék másoknak. Ahol két évet töltöttem, ott nem volt egy barátom sem, nem lettem senkivel se jóban a két év alatt (nagyon jól csináltam a melómat, gondolom ezért tiszteltek és egy általános, jó kollégai viszony volt köztük és köztem de semmi több…mindig irigykedve néztem azokat akik képesek voltak 5-20 perceket beszélgetni a konyhában, én sose tudtam:( ). Viszont váltottam munkahelyet és itt is azt érzem magamon hogy nem tudok mit mondani sokszor nekik a csapatos videóhívásokon, sokszor ülök mint egy kuka és elmosolygok dolgokon amiket mondanak (mert annyira beszédesek és tényleg viccesek) és ott vagyok én aki kilóg a sorból…pedig én is annyira szeretnék olyan lenni mint ők de egyszerűn nem tudom ezeket a gátakat lerombolni magamban. Vagy lehet hogy tényleg ennyire unalmas és szürke életem van? És képzeljétek! Személyesen találkoztam egyik kollégámmal és a manageremmel (a managerünk később csatlakozott hozzánk és hamarabb is távozott) és kolléganőm megmutatta hogy kell használni a rendszert, adott tippeket is stb kb három órán át beszéltünk összesen (nem csak melóról) és azóta csak melóról beszéltünk csak és nem tudom hogy mivel lehetne elmozdítani a beszélgetést a munkáról. A manageremmel meg szinte nem is beszéltem amikor ott volt mert egyszerűen nem tudtam milyen témát bedobni neki és bár talákoztunk akkor személyesen, mégse ismertük meg jobban egymást pedig annyira örülök hogy ilyen managerem van mint ő. És nem tudom hogy lehetnék vele lazább? Meg hogy neki ez az első. tali mennyire volt gáz így hogy vele nem is beszéltem és kolléganőmmel is csak a melóról beszéltem akkor…ti mit és hogyan csinálnátok másképpen innentől kezdve?

2021. okt. 18. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Tele vagy szorongással és megfelelési kényszerrel, ez a baj.


Nekem is volt ilyen új helyen, rossz tapasztalatok után, ott hónapok teltek el mire levetkőztem. Most, legutóbbi helyemen meg már az elejétől úgy éreztem mintha a csapat része kennek és mindenkivel olyan lazán el tudtam beszélgetni, viccelődni, hogy hihetetlen.


Egyébként kérdezz felőlük, hogy vannak, mi újság van, vagy dobj be aktuálisan mi van veled, vagy mesélj valamit. De meg inkább, add önmagad.. és ne agyalj azon h mit gondolnak mások meg mit mondj.


Helyette arra tedd fejben a fókuszt. Hogy mutass meg minden beszélgetésnél valamit magadból. (Így ma engem is a megfelelési kényszerek lesz a fókusz, hanem magadon m, és ebben egyben benne van az is, hogy elfogadod magad. Innen jön az a lazaság, amit mondasz. És emiatt fognak legkönnyebben megkedvelni is.)

2021. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*Így már nem is a megfelelési kényszeren lesz a fókusz...


(Telo)

2021. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokkal gyorsabb és egyszerűbb lenne, ha nem agyalással és erőlködéssel próbálnád megoldani, hanem elmennél pszichoterápiára. Ott szépen kényelmesen heverészve a terapeutánál heti egyszer már hónapokon belül elkezdene "magától" változni az életed, a terápián elhangzottakkal látszólag semmilyen összefüggésben.
2021. okt. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!