Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más munkahelyen is van ilyen...

Más munkahelyen is van ilyen tiltás?

Figyelt kérdés

Teljesen ledöbbentett, hogy a zárásig tartó délutáni műszaknál nem mehetek haza, hanem csak a többi dolgozóval együtt léphetek ki az üzletből...


Pl.: 22:00-ig van a műszak, de nem indulhatok el, csak ha mindenki felöltözött, az kb 22:20-22:25


Ilyet megtehetnek?


Még nem tapasztaltam ehhez hasonlót, de nagyon elegem van...tegnap konkrétan ott álltam kabátban és a műszakvezető megtiltotta, hogy külön hazamenjek, meg kellett őket várnom.



2021. okt. 26. 05:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

A munkavállalók lealacsonyításáról szól. Akinek nem tetszik, az lelép, maradnak a birkák, és azokkal bármit megtehetnek. Sokkal komolyabb dolgot is, nem fognak perelni. Ez egy teszt szerintem.


Én sokkal kevesebbért is váltottam már.

2021. okt. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted, hogy miért van így?
2021. okt. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Lejárt már a munkaidő? Hívnám a zsarukat és feljelenteném személyi szabadság megsértése miatt.

Aztán meg keresnék másik munkahelyet.

2021. okt. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

Melyik bölcsöde ez?!

Egy napot sem dolgoznék végig olyan helyen, ahol pisis kölyökként bánnak felnőtt emberekkel. Ott is valami hatalommániás, elmebeteg vezeti a céget. Aki ilyen helyen marad, az meg is érdemli, hogy kutyaként idomítsák. Normális meg keres mást .

2021. okt. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Igen, van bizony. El is jöttem onnan.
2021. okt. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Irígylem, akinek akkora szerencséje van, hogy heteken belül felvegyék egy új munkahelyre...engem hónapokig nem méltattak mégcsak válaszlevélre sem.


Otthon számítanak erre a jövedelemre, ezért nem tehetem meg, hogy kilépjek.


De akkor ehhez nincs joguk, ugye? Hiszen nem a munkavégzésről van itt szó

2021. okt. 26. 07:32
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joguk. De biztos vagyok benne, hogy vannak ott más turpisságok is. Munkaügyi biróságon nyugodtan jelentheted.
2021. okt. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A munkaidőről van szó. Amennyiben munkaidőn belül vagy, akkor mondhatják neked, hogy várjál a többiekre, amennyiben már letelt a munkaidőd, akkor már a saját idődről van szó, azzal viszont nem rendelkezhetnek.


Dolgozol, és pénzt kapsz érte, amire számít a család. Szuper. Viszont simán kereshetsz munka mellett másik munkahelyet, és akkor lépsz ki, amikor a másik helyen már tuti helyed van.

2021. okt. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Na ezért kell pl. a kormányváltás. 3 hónap álláskeresési járadék lópikula, de ha visszaállítják a 9 hónapot, az már jelentősebb segítség lenne.


Ja és mielőtt jönnél azzal a kifogással, hogy de mi van akkor, ha felvesznek az új munkahelyre, és nem tudsz menni a felmondási idő miatt... Csak annyit mondok, hogy a rendőrséget jó feltűnően hívnám ki személyi szabadság megsértése miatt, akkor nem csak kiengednek de másnap már fel is mondanának neked.

2021. okt. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%
2-es vagyok. Tehát nem kérdezted meg? A műszakvezető annyit mondott, hogy nem mehetsz ki, és kész, te pedig bólintottál?
2021. okt. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!