Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kolléganőm egy energiavámpír....

Csótár A nikó kérdése:

Kolléganőm egy energiavámpír. Bármilyen jó napja is van, mindig borong és az eljövendő rossz helyzetre készül. Bírom a csajszit, de elszúrja az én hangulatomat is. Hogyan javíthatnék a helyzeten? Nem akarom elmarni, de kibírhatatlan tud lenni.

Figyelt kérdés

2017. szept. 7. 09:21
 1/6 cukicsillag2017 válasza:
Nekem az egyik barátnőm volt ilyen...én is nagyon sokáig tűrtem, hogy mindenhez negatívan állt hozzá és amit én jónak gondoltam, az neki rossz volt, ami nekem tetszett neki nem, valahogy mindig abból nyert energiát, akiket ki tudott beszélni ésatöbbi. Próbáltam sokáig mindent elengedni a fülem mellett, de egyszer csak betelt a pohár. Mikor már a találkozásaink után rosszul éreztem magam, sokszor sírtam is úgy döntöttem nekem ez nem megy tovább. Fájt mert egy közel 10 éves barátságot kellett megszakítanom, de ezt láttam jó megoldásnak. :( Persze nem ez a tanácsom neked is, csak elmeséltem nálam hogy végződött.
2017. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én egy percig sem kínlódnék vele. Az a tapasztalatom, hogy az e.vámpírok nem változnak meg, sőt idővel csak rosszabbak lesznek. Nekem is volt részem ilyen vérszívókban, ezért inkább a derűs, pozitív emberek társaságát kerestem.
2017. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen " vámpírok " vannak nálunk is. Kollégák...

Valami ellenkező sugárzást küldeni neki. Talán...

2017. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
vagy esetleg meg lehetne mondani neki, nem? Mondjuk viccesen, mikor megint belekezd, kedvesen megmondod, hogy most próbálja meg pozitívan nézni a dolgot, vagy hogy most már büntipénzt fogsz szedni, ha negatívkodik. Valószínűleg nem veszi észre, hogy ez másokat zavar, és úgy nem is fogja, ha senki nem szól neki.
2017. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4#, szerintem egy vicces megjegyzésből nem értené meg, hogy ez másokat tényleg zavar. Ugyanúgy folytatná.

Illetve nyíltan megmondani neki sem vezetne sehova, mert ő ilyen.

Nem kell vele barátkozni, mert csak téged is lehúz a negatívkodásával.

2017. szept. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki szerint elég egy vicces beszólás, még nem találkozott energiavámpírral. Én konkrétan megmondtam neki, hogy az állandó negatív okádék, amit nap mint nap ránk zúdít, rendkívül megterhelő, lehangoló a kollektíva számára. Sem vicces, sem bunkó nem voltam. Tudomásul vette, de semmi nem változott.
2017. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!