Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos a fegyelmi eljárás a...

Jogos a fegyelmi eljárás a munkahelyemen azért, mert leosztottam a kollégámat, aki folyamatosan csesztet azért, mert nem vagyok beoltva?

Figyelt kérdés

A kérdés nem vitaindító kérdés, hanem valós szituáció, májusban kezdtem a jelenlegi helyemen, és május óta, szinte minden nap megkapom az egyik kolléganőmtől, hogy én megfogok halni, nem fog nekem lélegeztetőgép jutni, megfogom őt fertőzni és ezért ő is megfog halni, hogy a szüleim nem neveltek meg eléggé stb stb.


Egyik nap nagyon rossz passzban mentem be dolgozni, mert meghalt a kutyusom, és szokásához híven megint elkezdte nekem mondani a szokásos dumát, hogy nem az ő dolga, de ő a helyemben félne, mert megfogok fulladni a kórházban, de ha így gondolom nem gond, nem kár értem, és sajnos felkaptam a vizet, és a lehető legocsmányabb módon leosztottam, mindent korábbi sérelmem és fájdalmam kiéltem rajta, csak pislogott, és körülbelül mint a fal olyan fehér lett, szinte a sírás kerülgette.


Már aznap megkaptam a behívót a jövőhét kedd délutáni fegyelmire. Szerintetek ki fognak rúgni?


Azzal miért nem kezdtek semmit, amikor többször is jeleztem, hogy nem akarom hallgatni a folyamatos ócsárlást azért, mert nem vagyok beoltva, ha akkor csinálnak valamit, most nem történne ez, miért én kapok fegyelmit egy alkalom miatt, amikor én már lassan 6 hónapja minden nap hallgattattam, hogy mekkora hülye vagyok, az nem számít?


Az a vén hlye pcsa miért nem kap semmit?


2021. okt. 30. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Miért nem mondod azt simán, hogy be vagy oltva es kész? Én be vagyok, de ha tudom hogy egy oltásellenes kérdi, simán azt mondom hogy nem vagyok. Senkinek semmi köze nincs ehhez.


Valószínűleg fegyelmi lesz, és még egy ilyen eset után kirugnak. A fegyelmi azzal is jár, hogy nincs jutalom se béremelés. Legalábbis nálunk ez van, aki fegyelmit kap.


Az indulataid abszolút érthetőek, de próbáld kontrollálni magad. Ennyit nem ér az a kva oltás.

2021. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem vesztesz semmit, ha ilyen helyről kirúgnak. Egyébként én már az első ilyen beszólása után elküldtem volna a fenébe. Azzal nyitnék, hogy már az is késő lenne, ha ma beledöglenél a covidba. Utálom az ilyen kotnyeles, primitív banyákat. A vezetőségről is meg van a véleményem, ha csak téged vesznek elő.
2021. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Megérdemelte ne pofázzon bele más dolgába, valószínűleg otthon nincs minden rendben, és rajtad élte ki a flusztrációját. Csak hát az a gond, hogy mindig az szívja meg, aki nem kellene, nincs igazság, ezért kellene figyelmen kívül hagyni az ilyeneket, mindenhol akad belőlük egy kettő.
2021. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 remetdol ***** válasza:
71%
Jogos. Más hülyesége se jogosít fel ilyen viselkedésre.
2021. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell elmondani senkinek, hogy be vagy e oltva vagy nem. Senkinek semmi köze hozzá. Ha valaki kérdezi, azt kell mondani, magánügy. Így nem tudnak belédállni sem azért mert be vagy, se azért, mert nem. Én hamarosan visszamegyek gyedről dolgozni, senki se tudja bent, hogy be vagyok e vagy nem. Alig várom, hogy kioszthassak pár verbális pofont, mert hóttziher, hogy rákérdez valamelyik agyatlan.
2021. okt. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
Pofa be ! Már rögtön ezt mondtam volna neki. Én nem véletlenül kerülöm az embereket melóban, amennyire csak lehet. Rengeteg a hülye.
2021. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem tartom jogosnak ezt az eljárást. Ha jelezted az előzményeket ezt másképp kellene a vezetőségnek rendeznie. Egyébként is ha nem kötelező az oltás a munkahelyen, senkinek semmi köze hozzá. Nem is értem ezeket a nagyon okos embereket, akik úgy gondolják mindenki életébe beleszólhatnak. Ha rosszul sül el a fegyelmi tárgyalás, kívánom, hogy találj egy sokkal jobb helyet!
2021. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Igazából tök mindegy ha nem vagy oltva úgyis kirúgnak hamarosan
2021. okt. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem jogos, feltételezem, hogy a kollégád be van pedálozva valamelyik fejesnél, valami ilyesmi lehet a háttérben. Hisz normális esetben ilyenkor mindkét felet meghallgatják.


Az a baj, hogy mostantól, hogy a törvény szerint a munkáltatók megkövetelhetik az oltást, még nagyobb feszültség lehet a munkahelyeken. Ha egy munkaltató nem is követeli, majd jó eséllyel lesznek hisztiző dolgozók, akik addig verik a tamtamot, amíg álláspontot nem vált.

2021. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hogyan végződött az eseted?

2022. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!