Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Abban mi a biznisz egy munkált...

Abban mi a biznisz egy munkáltatónak ha több hónapos felmondási időre teljesen felmenti a dolgozót a munkavégzés alól? A pénz úgyis jár, munkát meg nem végez

Figyelt kérdés

a dolgozót fel kell menteni de csak a felmondási idő felére, a cég meg az egészre felmentette, de a bér az ugyanúgy jár.


MI benne akkor a biznisz a cégnek?


2021. nov. 12. 06:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, nem csinál kárt addig
2021. nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Három opciót látok.

1. Annyira rosszul végezte a munkáját, hogy jobban járnak, ha inkább nem csinál semmit.

2. Félnek, hogy valamit direkt elront, úgy, hogy ne lehessen bizonyítani.

3. Jól áll a cég anyagilag, nem terheli meg őket ezt kifizetni, és rendesek akarnak lenni, mert jó munkaerő volt, vagy mert ismer valakit a főnökségből.

2021. nov. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak cégek ahol többet ér a biztonság mint a pénz. Mindenhol lehet hatalmas károkat csinálni észrevétlenül. Én pl megtöröl a lézernek az optikai vezetékét es konkrétan 10millió a kábelkorbacs cseréje és 2hétig all a gép. Monsjuk 20ezres óradíjjal számolva 10 nappal 240óra, az 5millió forint. És soha nem jön senki rá,hogy én voltam.

Vagy mondjuk elkezdem a tervrajzokat a konkurenciának szivárogtatni,de ugyan ez megeshet bárhol, üzletkötő kitörli a telefonszámokat, vagy küld egy körüzenetet,hogy ez az uj száma...

2021. nov. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a főnököm ilyen, azért lett felmentve a dolgozó a munka alól, mert végtelenül lassú volt és egyébként is kerülte a munkát, ha lehetett, plusz a főnök jófej akart lenni.
2021. nov. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ascelpius ***** válasza:
100%

Van ahol belátják, hogy nincs értelme erőltetni. Én eddig egyszer kértem felmondásnál, hogy mentsenek fel a munkavégzés alól kérdés nélkül megtették és ki is fizették, annyit kértek hogy még a héten menjek be amíg átadom a feladataimat.

Ha normális a munkáltató, akkor belátja, hogy ha kéri a munkavállaló a felmentést akkor nincs értelme odaláncolni, nem fogja már olyan minőségben megcsinálni a munkát, vagy akár gondot is okoz hanyagságból mert nem figyel oda.

2021. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5: viszont ez lehetne közös megállapodás, és akkor nem kellene kifizetni.


Néha látok én is ilyet egyébként, de inkább akkor ha a cég rúgja ki az embert.

2021. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írták a többiek, pedig a legkézenfekvőbb hogy a cégen belül történt a munkavállalóval valami, ami miatt pert indíthatna. Emiatt kedveznek neki.
2021. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!