Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Családfőként dolgoznál karácso...

Családfőként dolgoznál karácsony másnapján reggeltől este 23.30-ig, ha családosok vagytok kis gyerekekkel, és neked kellene elvinni a családi karácsonyozásra a családot a rokonokhoz mert a feleségednek nincs jogsija?

Figyelt kérdés
Így aztán a családi karácsonyozásból a családod kimarad, mert nem jut el oda.

2021. nov. 12. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Ilyen esetben nem.

Nincs lehetőség cserélni valakivel akinek esetleg nincs családja?

2021. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs lehetőség cserére , tegnap kaptuk meg a beosztást, eddig mindig úgy volt, hogy 24-edike 6-14 vagyunk nyitva azt szoktam is vállalni, 25-ödike sosem szoktam vállalni mert akkor van az egyik gyerekem születésnapja is, 26 meg 2 műszak volt a kovid előtt, 6-14 és 14-22,abból a 6-14-es délelőttöt vállaltam így 25 volt az én szüleimnél a családi karácsony, 26 meg anyósék, idén viszont 1-1 hosszú műszak lesz a 25 és a 26 is és ezért 24+25- re lettem beosztva, anyámnak írtam már emiatt persze megsértődött, meg a mamám is, nála szokott lenni a "nagy" családi karácsony 25.-én, általában ott összejövünk kB 15-en.
2021. nov. 12. 18:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyi pénzért. Egy szemérmetlenül nagy összegért el tudnám halasztani a karácsonyi látogatást másik napra.
2021. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kerek 20000 Ft bruttó az ünnepi pótlék 12 órára.
2021. nov. 12. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Akkor elmennék táppénzre aznap és elkezdenék másik állást keresni.
2021. nov. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Család nélkül se, eleget güriztem a családosok helyett év végén. Úgy fair, hogy családtól függetlenül mindenkinek legyen lehetősége elmenni szabadságra ünnepek idején, és ne azok szívjanak minden évben, akiknek nincs gyerekük.
2021. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
A család az első. A munkahely pedig oldja meg.
2021. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kényes. Ha elmész táppénzre, xarban hagyod a kollégáid, ha dolgozol, akkor a családod.


Nagyon messze vannak a rokonok, sokat kellene utazni? Mert ha annyira nem vészes, akkor taxival is elmehetnének, vagy egy másik rokon is elvihetné őket, ha már úgyis ott ül össze a mamánál a család, akkor valaki csak oda tud a feleségedért menni.


Vagy pár nappal korábban mennek oda, ott alszanak, amikor még vannak járatok. Aztán te késôbb csatlakozhatsz hozzájuk, haza meg már te hozod őket.


Sz*r helyzet, de ha nincs másik meló a láthatáron, akkor le kell nyelni, a rokonoknak is, ne puffogjanak. Te megkaptad a beo-t, eddig nem te szívtál, következő évben majd más megy. Valóban igaza van a 6-osnak, ne folyton azok szopjanak, akik még családtalanok, mert attól, hogy nincs gyereke, még a szüleit szeretné meglátogatni.

2021. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy oldottad meg?
2022. júl. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!