Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri hosszabb távon ilyen...

Megéri hosszabb távon ilyen főnökkel/kollégákkal dolgozni?

Figyelt kérdés

Vagy csak én vagyok túlérzékeny?


Szóval Angliában dolgozom, elég előkelő munkát végzek egy cégnél, de a főnöknek és közvetlen beosztottjainak a morális színvonala egy pszicho trillerbe illő.


Nagyon tiszteletlenek, kivagyiak, pöffeszkedők, mindenkivel leereszkedők, kivéve üzleti partnerekkel. Durvák, agresszívek is ha a helyzet megkívánja. Bűntudat nulla, annyiszor hazudnak egy kap amennyiszer kell. Lehet pszichopaták / szociopaták. Talán ezért is megy jól nekik az üzlet.


Ba most az a gond, hogy jól megfizetnek engem és csomó más juttatásban is részesülök.


De érzem, hogy meghasonulok, elvesztem mellettük régi szerény de becsületes lényem. És emiatt depresszióba sodródom.


Érdemes a pénzért elviselni semmi emberek között dolgozni? Vagy inkább maradjon az ember hű magához, szerényen, szegényen de büszkén. Én az utóbbira voltam nevelve otthon.


2021. nov. 17. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van más munkalehetőséged, menj!
2021. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Amit most félretennél, költheted később pszichológusra.
2021. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Én ugyanilyen helyzetben vagyok, csak Magyarországon balkáni fizetésért. Mindenhol vannak bunkók, hülyék.
2021. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én felmondtam, a pénz nem minden, ha cserébe orvosra költöm, meg megbolondulok.
2021. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kései Sirató ***** válasza:
Kezdj el másik munka után nézni és amint van más lehetőséged, azonnal mondj fel nekik! Sok sikert!
2021. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én felmondtam mikor ilyen melóhelyen voltam. Egyszerűen nem minden a pénz. Sokat kerestem ott, de áh kegyetlen volt. Akivel együtt mentünk oda, nemsokkal utánam ő is felmondott, egyszerűen hiába ment maga a munka jól, és csodás fizetés volt, egyszerűen ilyen emberek közt nem lehetett meglenni.
2021. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6


Elképesztően brutális valóban. És nem lehet ehhez hozzáerősödni. Azok erősödnek ehhez akik alapból lélek nélkül születnek. Normális ember simán csak traumát kap, belefásul, összeomlik.

2021. nov. 17. 12:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Hagyd ott a fenébe, rá megy az egészséged, nem éri meg hidd el. Inkább legyen kevesebb pénzem de nyugalmam.
2021. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én most léptem le egy ilyen helyről. Szó szerint megkaptam attól, aki miatt fel is mondtam, hogy "Meg kell erősödnöd, ilyenek a munkahelyek." Mivel jóhiszemű/kissé naiv vagyok, be is vettem volna, ha nem lett volna már sokkal normálisabb munkahelyem a múltban.


Sajnos ma a vállalati kultúra olyan tulajdonságokat vár el a vezetőitől, amik a pszichopatáknak vannak meg, ők pedig nyilván olyan embereket raknak be hátvédnek, akiket tudnak irányítani, hergelni, uszítani.


Én innen úgy jöttem el, hogy már idegi alapú betegségeim voltak, és a felmondási időm közepén elpukkant az agyam és leüvöltöttem azt, akitől korábban a fenti mondat is elhangzott, zokogva sétáltam ki az ajtón. Méltatlannak találom magamhoz ezt a fajta távozást, de sok-sok elfojtott indulat tört ki belőlem, sok megaláztatás keserűségét okádtam rá a volt munkatársra, akire sajnos azt gondolom, hogy semmilyen hatással nem volt ez.


Az a baj, hogy amíg te próbálsz becsületes és egyenes lenni, ők elkezdenek lehúzni, és vagy hasonulsz, vagy beleroppansz. De én még mindig azt érzem, hogy inkább beleroppanok, mint hogy ne tudjak becsületes és emberi ! emberként tekinteni magamra.


Én szerencsére azt látom, hogy a nyugati világ kezdi felismerni ezt a jelenséget, és a modern cégek már más értékek mentén alakítják ki a munkavállalói kört. Kell még idő, amíg ez elterjed, de el fog.


Kitartás, keress mást! Ne hagyd, hogy lehúzzanak!

2021. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem bírtam egy ilyen helyen. Még néhány becsmérlő mondatot kaptam búcsúként, azóta is abból táplálkozom. :) Megmutattam, hogy márcsak azért is képes vagyok!

Van az a szint, amikor már nem éri meg a pénz. Keress mást, ha találsz, lépj le!

2021. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!