Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem érzem jól magam a munkahel...

Nem érzem jól magam a munkahelyemen mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok még fiatal.Postai üzleti ügyintéző szakmát végeztem.6 hónapja dolgozom a postánál csomagos munkakörben.Nagy postán dolgozom nagy forgalom van és ügyfelezem.Nem érzem azt,hogy megbecsülnének és már rettegek mindig ha bemegyek.Ha délelőttös vagyok 5re kell menni dolgozni.Ha délutános vagyok mindig túl órázom mert sosem lehet a napi 100-200 csomaggal végezni.Nap végén mindig egyezni kell a csomagraktárral a bent maradt csomagokkal van mikor nem egyezek 2-3 darabbal mert a vonalkód leolvasó nem működik jól és engem hibáztatnak,hogy miért nem figyelem ami lehetetlenség.Van értékesítés is amit szigorúan vesznek biztosítás kötés,ügyfelek átirányítása és sorolhatnám.Azt veszem észre a munkám semmit nem ér a lényeg,hogy az értékesítésben hogyan teljesítettem.Idegesít,hogy a munkatársaim is cikiznek,nem segítenek vagy hátráltatnak bizonyos dolgokban.Nem szeretem az igazságtalanságot.A munkát azt,hogy dolgozni kell és pénzt keresni már annál jobban szeretem.Igaz,hogy most végeztem és nem kéne kikészülnöm de nem szeretném hosszútávon ha ez lenne.A munkatársaim folyamatosan beszélgetnek akár kezdők is(akik egyidejűleg kezdtek dolgozni ahogy én is 6 hónapja)én nekem pedig 3 másodpercem nincs,hogy egy messenger üzire válaszoljak vagy mosdóba kimenjek.Gondolkoztam a váltáson is.Voltam 2 napot építőiparban kipróbálni egyik ismerősnél jól éreztem magam fizikailag is bírtam viszont a fizetés készpénzben történt ami nem valami jó ahhoz képest,hogy a postán utalva kapom.Az építőiparban segédmunkás voltam ami azt jelenti,hogy a munkások a főnökeim.Mindenképp szeretnék váltani a közeljövőben.Ilyen szakmával mint ami nekem van(postai üzleti ügyintéző)milyen munkát vállalhatnék.Össze vissza van a beosztásom szóval az is zavar,hogy nem fix munkaidőm van mint pl 6-14ig.Ilyesmit is keresnék szívesen.Aki tud tanácsot adni annak megköszönöm.Kérlek negatív véleménnyel rendelkezők ne írjanak.

2021. nov. 23. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Inkabb menj valami gyarba melozni
2021. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BlackSword ***** válasza:
26%
Bocs, de 100-200 csomagot számon tartani nem nagy kunszt... és én még hátrányban vagyok veled szemben kollega, mert magasépítő technikus végzettséggel csináltam azt, amit Te szakmai végzettséggel, csak nekem inkább 300 csomagom volt naponta... persze, hogy letolnak, ha valami nem jó... ne azzal foglalkozz, hogy mások mit csinálnak, a magad dolgát csináld... és ellenőrízd a magad munkáját mindig vissza...
2021. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BlackSword ***** válasza:
22%
Nekem volt olyan, hogy járatindítás előtt 25 perccel esett be a partner 250 csomaggal 2 listán... elment mind időbe... igaz rovatolni a járatos is segített, de megcsináltuk...
2021. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Nyugi. A munka maga amit írsz, nem hangzik azért olyan vészesen, én sokkal jobban is szeretem a pörgőset, mert az id is sokkal hamarabb eltelik.


Rettegni minek? Felesleges. Ha nem segítenek, akkor így jártak, mond is ezt ha lecsesznének, aztán kész.


A másik jó oldala: ha tudod hogy nem akarod hosszú távon, akkor le is tudod xarni. Lehet még kevesebbet is hibáznál innentől. Őszintén, ha nem akarod megtartani, minek idegeskedsz, stresszelsz rajta? Innentől jön agyban egy szabadság, hogy tök mindegy az egész. :) Próbáld meg így felfogni.


Én nem bírnám ki röhögés nélkül a sorsjegy/biztosítás ajánlást, sztem egy guilty pleasure is lenne, nyomnám a sok nyanyának, még rá is kontráznék. :D Legalább magamat szórakoztassam, ha már mások lazábban tudnak lenni.

Hozd ki belőle a jobbat amit lehet.


Aztán végszó: mellette keresgélj fél szemmel folyamatosan. Aztán váltasz amikor ott lesz a másik. EZ a tudat is sokat segít, hogy tudod, hogy csak ideiglenesen vagy ott.


Tapasztalatból beszélek. Amikor én voltam hisztis p*csa főnök alatt, aki mindenkivel visított és nyomasztott, én voltam az próbaidősen, aki a legjobban le*szarta az egészet. Idejött hozzám is még levonással is fenyegetni 1 hibámért.

Csak simán odaszóltam neki a fél órás monológja helyett, hogy "Ok, vond le. "


Sokkot kapott, hirtelen befogta csak nézett. Ilyen reakciót még nem kapott :D

Aztán 2 hónapon belül el is jöttem. Addig meg dolgoztam és örültem hogy kitöltötte a 8 órát és pörgős volt, mert utáltam ott lenni a kétszínű kollégák közt, így hamar elrepült az idő mindig. :D

2021. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kéne egy másik szakmai is, mert a postai ügyintézővel hol máshol dolgozhatnál, mint a postán? Esetleg próbálj meg átmenni egy kisebb postára ott nyugisabb az élet.
2021. nov. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne is fáradjatok, bármelyik csomagküldő minőségi, költség- és időhatékony szolgáltatást képes nyújtani folyamatosan, ti meg mióta is gyakoroltok?
2021. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Várj.

8 óra alatt jön össze 200 csomag...?

Ne haragudj, de az semmi :D

Én a TNT-nél dolgoztam délutáni műszakban, és sokszor egy óra alatt több csomagot kellett feldolgozni. Bár, a munka jellege valószínűleg eltérő lehet, de akkor is...

Jól értem, hogy a csomagokkal is te foglalkozol, és ezzel egyidőben az értékesítés is a feladatod? Vagy mi? Nem fogalmaztál pontosan.

2021. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ha fiatal vagy akkor a postán rögtön célponttá válsz a főnök szemében. Akár kézbesítő, akár csomagos, akár benti dolgozó vagy.

A postákat többségében idióták vezetik akik csak az ordításhoz értenek és a rossz tanácsok osztásához. A rossz buta munkavállalókat pedig egyenesen istenítik és rendszeresen jutalmazzák. Az egyikre rátesznek napi 12 órányi munkát amiből 8at fizetnek ki és ha nem tudja teljesíteni ordítanak vele és a munkája elvesztésével fenyegetik. A másik 8 órás bérért dolgozik 6ot és annak is a felét azzal tölti hogy áll az árnyékban és várja hogy véget érjen a nap. A postáról menekülj amíg tudsz ha nem vagy birka aki csak bólogat.

2023. júl. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kösz a nekro topik felrántását koma
2023. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Igazán nincs mit

Ha panaszkodni akartok róla akkor folytathatjuk is a saját élménybeszámolókkal 😅

2023. júl. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!