Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan készüljek fel erre az...

Hogyan készüljek fel erre az interjúra?

Figyelt kérdés

Behívtak egy munkahelyre, ami eddigi életem során talán a valaha volt legszuperebb. Nagyon szeretnék ott dolgozni. Nem akarok túlbuzgó lenni, mert olyankor túlságosan bele élem magam és sajnos könnyen csalódok.


Az állásra motivációs levéllel, önéletrajzzal és egy próbacikkel kellett jelentkezni. (Ez egy írói állás)


[Azt tudni kell rólam, hogy imádok írni, de eddig sosem volt még lehetőségem rá, mert amatőr szinten, hobbiként csináltam és régebben ha jelentkeztem ilyen állásra, sosem hívtak fel]



Kaptam is interjú időpontot. Van még addig egy kis időm. Hogyan készüljek fel rá, hogy a legjobbat mutassan magamból és ne izguljak nagyon rá a dologra, ami miatt esetleg nem sikerülhetne?



2021. nov. 24. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána a munkahelynek, általában rákérdeznek, hogy mit tudsz a cégről.

Szedd össze magadban, hogy miért szeretnél náluk dolgozni, miért lettél író.

2021. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom újságíróira gondolsz, mert az íróknak kiadójuk van, és van tán vagy 200 olyan ember Magyarországon, aki abból úgy megél, hogy a Libriben meg az Alexandrában meg hasonló nagy terjesztőknél vannak sokezer példányban a könyveik.

Nos, önéletrajz, motivációs levél legyen, és nyilván add el magad. Mivel mindjárt itt a december, ami ugye az ünnepek miatt félhónap, gondolom max. próbaidőre vennének fel addig (a teljes leállás még bő 3-3,5 hét), vagy még arra sem, és gondolom közölnék, hogy akkor január 3-án hétfőn kezdhet(sz).

Ha írtál már valahova netre, vagy offline, azokat a linkeket, megjelenéseket(legalábbis közülük azokat, amikre büszke vagy, nyilván nem ezres nagyságrendű linkmennyiséget, annyit senki nem fog végigmazsolázni) gyűjtsd össze és vidd magaddal!

2021. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha újságíró lennél, akkor jó, ha van pár spéci területed, amihez az átlagnál jobban értesz. Ezeket érdemes kidomborítani az interjún is, persze nem árt, ha egybeesnek a lap fő profiljával. Ezt előre le tudod kutatni, hogy a lapnál hol mutatkozik valami tartalmi rés.


A specializáció akkor is jól jön, ha vmi más alkalmazott írásról van szó (reklám, sorozat, film stb.).

2021. nov. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

- nézz utána alaposan a cégnek és tevékenységének: nem csak weboldal, social platformok is. Sokan belekérdeznek dolgokba.

- a kérdésekre sablonos válasz helyett nyugodtan vigyél bele érzelmi választ ( pl miért akarsz a cégnél/ poziban dolgozni)

- pro tipp: ha megadták a hR-es nevét vagy emailcímét az interjúra, nézz utána neki is, pl Linkedin.



Egyébként sajnos az én tapasztalatom, hogy az ilyen álommunkák a valóságban nem is olyan álom munkák, én is voltam már így bezsongva, aztán...:D A lényeg, h felesleges rágörcsölni. :)

2021. nov. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Igyekszem megfogadni őket és felkészülni a lehető legjobban! Ment mindenkinek a zöld.
2021. nov. 25. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!