Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen helyzetben mit kellett...

Ilyen helyzetben mit kellett volna tenni? A fõnök jellemtelen volt vagy korrekt?

Figyelt kérdés
Két nyarat voltam gyakornok ugyanott. Lassú voltam, de betanultam, ezért visszahívtak. A gyakornokoknak és a diákoknak saját team leadere van, aki utàlt engem. A munkámba nem tudott belekötni, ezért megalàzott: ha akart tōlem valamit, csettintgetett, ùgy szólt hozzàm, hogy “hé!”, kiabàlt velem a folyosón. A főnök ezt nem méltatta válaszra, annyit tett, hogy keresett nekem egy helyet nyár végéig a rendes dolgozók között. Nyár végén azt mondta, ügyes voltam, de a tl 10 éve ott van, én pár hónapja, nem hívhat vissza, nem fog villámhárítót játszani, mert fontosabb dolgai vannak, és nem kivételezhet velem, hogy másik helyre rak. Hasonló munakkörbe ad ajánlást, de oda nem mehetek vissza.
2021. nov. 27. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem korrekt, nem szabad kiszolgálni egy vállalkozásban a toxikus viselkedést.
2021. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Racionális döntés.
2021. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem kivételezhet veled, az igaz, de ettől még a tl-el beszélhetett volna face to face, hogy felyezze be a primitív viselkedését.


De legalább kiemelt a régi helyedről és ajánlott újakat is, ez pozitív.

2021. nov. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Sokan félreértik a kivételezés fogalmát.


A régi alkalmazottal kivételezett a főnök kényelemből, és konfliktuskerülésből.


Az lett volna korrekt, és reális döntés, ha lecseszi a team ledered, mert negatív megkülömböztetésbennrészesített téged.


Hosszútávon ha az a tag potenciális jó alklmazottakat riaszt el nagyobb kárt okoz a vállalkozásnak.


Sem egy cég, sem egy vállalkozás nem tűrheti meg a toxikus munkahelyi hozzáálást.

2021. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés először kicsit erősnek éreztem a jellemtelen jelzőt de van benne valami. Ismerős ez a lesz@rom hozzáállás főnökök részéről úgy meg főleg, hogy “csak” gyakornok voltál. Nem az kellett volna, hogy kiálljon érted magad helyett vagy kivételezzen veled de egyetértek az előttem szólóval az az ő felelőssége is, hogy ez a viselkedésforma amit bent veled szemben tanúsítottak szó nélkül maradt. Megértem, hogy emiatt jellemtelennek tartod ugyanakkor nekem folyton ezt mantrázzák, hogy álljak ki magamért mert helyettem senki sem fog de nyilván közvetlen vezetővel vagy munkatarssal szemben ez nem olyan egyszerű mert napi kapcsolatban vagyunk. Valószínűleg ő azt várta volna tőled, hogy kiállsz magadért és nem hozza szaladsz mert neki erre amúgy sincs ideje o viszont bele se gondol a te helyzetedbe. Nem jellemtelen csak nem túl jó főnök de ha vigasztal ezt keves fonok tudja megugrani..
2021. nov. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem szaladtam hozzá, de össze tudtam adni kettőt meg kettőt, hogy pont aznap mondta, hogy át fog tenni egy másik csoportba, amikor leordítottàk a fejemet. Még ő is hallotta
2021. nov. 30. 03:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!