Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miről ismerhető fel egy kifogás?

Miről ismerhető fel egy kifogás?

Figyelt kérdés
Melyek az egyértelmű jelei?

#beszélgetés #találkozás #halasztás #kifogás #jellemtelenség #számító, manipulatív, titkolózó, becstelen, hazug, provokatív
2021. nov. 17. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy van rá megoldás, csak arra az az egyszerű válasz, hogy "azt meg nem akarom".


Vagy ha azt, amit valamivel szemben kifogásnak használ az illető, más dologgal kapcsolatban könnyen át tudja hidalni.

2021. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy túlságosan alá kell támasztgatni.
2021. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem csak simán elmondja, hogy ő ezt nem akarja, hanem magyarázkodni kezd, hogy miért nem. Bár egy valóban jó kifogást nehéz megkülönböztetni egy igazi indoktól.
2021. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van hogy nehéz eldönteni (senki se élheti a mások életét így a másik ember lehetőségeit se ismerheti teljesen), de van olyan kifogás amit tetten lehet érni. Pl. valaki ismerkedni szeretne, emberi kapcsolatokat, de nem hajlandó kimozdulni a lakásból, semmit sem hajlandó tenni, minden javaslat, lehetőség el van utasítva: "ez nem nekem való", "az nem az én világom", "amaz se megy". A "mozdulj ki a lakásból" is el van intézve egyetlen mondattal, hogy "azt nem szeretné."
2021. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:

Van erről egy jó könyv, ha komolyabban érdekel a téma:


[link]

2021. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem onnan ismerhető fel könnyen, hogy leginkább hárításnak érzi az ember. Megoldható lenne, DE... megoldható lenne, HA... Ha próbálsz rávilágítani, hogy akkor miért nem indul el ilyen irányba, akkor a kifogást újabb kifogás kíséri. Ezek jellemzően nem kézzelfogható, vagy ésszel felfogható érvek.

Az is könnyű "rajtakapás", ha a válaszadó kitér, teljesen más témát hoz összefüggésbe az adott problémával.

Pl. szeretnék változni, de ezt a mintát hoztam otthonról, a családtól... és elkezd mesélni hosszasan a családjáról. Oké, de ennek mi köze van ahhoz, hogy ő felismert egy problémát, amit előrefelé tekintve orvosolni tudna?

2021. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!