Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen mondvan csinált okokból...

Milyen mondvan csinált okokból történő kirúgásos storyt ismertek?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, unszimpátiából és nézet különbségből senkit nem lehet kirúgni, így beindul a kreativitás.


Lehet saját és ismerőssel megtörtént story is.


2021. nov. 27. 18:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

10es

Az én egyik ismerősömet is ezzel az indokkal küldték el. "Nem illesz a csapatba" - mondták neki 1-2 nappal a 3 hónapos próbaidő lejárta előtt.

2021. nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem bocsátottak már el azért étteremből, mert nem akartam hirtelen az utolsó pillanatban bejelentett túlórákat (2-3 óra extra bentmaradás), valamint reggel rámtelefonáláskor bejelentett extra korábban kezdéseket (1-2 óra) elvállalni. A hivatalos indok leromlott munkateljesítmény volt.
2021. nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

10 és 11: "Nem illesz a csapatba."


Ezt általában véve megkapják azok, akik semmit nem kívánnak a magánéletükből megosztani a kollégákkal. Sajnos ez Magyarország. Leginkább ezért jöttem el külföldre. Érdekes módon -legalábbis ahogy én tapasztalom- itt elfogadják, ha zárkózott vagyok, és csak a munka és a fizetés miatt járok be.

2021. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Amit én irtam 10 esként az nem Magyarország :) Pont külföld.
2021. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
14: És melyik ország, és milyen nemzetiségűek a kollégák és a HR-es?
2021. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

13

Az én ismerősöm egy nagyon nyitott, kedves, barátságos ember, konkrétan az volt vele a baj hogy a csapatban ahova került, csak nők voltak, és hát egyértelműen szebb volt náluk. Az egyiknek viszonya volt a főnökkel (aki persze férfi), és gondolom, félt a konkurenciától (alaptalanul, mivel az ismerősöm férjnél van). Összefogtak ellene, ő meg szegény, amilyen kedves, olyan gyenge is, nem tud harcolni és kiállni magáért, és sajnos más sem állt ki érte. Akiknek panaszkodott, és akiktől segítséget remélt azok inkább félrenéztek, mintsem esetleg konfrontálódjanak a "főnökkel". Ez is annyira magyar sajnos..

2021. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Engem azért rúgtak ki anno hotel animátorként, mert 'nem mosolyogtam eleget a vendégekre', ami full kamu volt, minden vendég név szerint említett a reviewkban, a hotel manager is szeretett. Az utolsó beszélgetésnél ajánlotta fel a közvetítőcég, hogy mehetek akár másik hotelbe is, itt jöttem rá, hogy a kis szemét munkatársam fúrt ki. Azt mondta a közvetítő, hogy 5 év után több szava van, muszáj volt miatta kirúgniuk. Azóta is van bennem egy ellenszenv az arabokkal szemben, mert most is van egy hasonló munkatársam, aki már a 3. hetén furakodik, hazudozik rólam a vezetőségnek.
2021. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt egy kolléga, aki a felettesnek nem volt szimpatikus, dehát munkaerő hiány volt, el kellett viselnie.


De aztán jött egy tavaly március, így ez megváltozott, és jöttek a protekciósok is. Na mit csináljanak akkor? Nem rúghatják ki a kollégát ellenszenvre hivatkozva, mert az jogsértés. A politikai nézetei alapján sem rúghatják ki, mert az is jogsértés lenne, és mellesleg nem is tudják az álláspontját, mert nem politizál. De a "kreativitásunk" páratlan ám.


Elkezdték hát felstresszelni és nyomás alá helyezni, hogy befeszüljön és garantáltan elszúrjon mindent, mert ha nem végzi jól a munkáját, azzal már ki lehet rúgni, és mi magyarok többsége sajnos félünk a paranoia és az üldözési mánia bélyegétől (pláne ha bizonyítani sem tudjuk), így inkább csendben tűrünk, és el se meséljük az ilyet, hogy mástól se kapjuk meg. Így aztán kirakták ez embert, "mert már nem végezte jól a munkáját."


Máshol meg megszabotálták a már nem kellő kolléga munkáját, de ő sem tudta (és nem is merte) bizonyítani.

2021. nov. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a "szabotálásokkal" az a baj, hogy minél többször kerül egy ilyen helyzetbe a munkavállaló, annál kevesebb helyre mer jelentkezni a továbbiakban, hisz ilyenkor elhitetik vele, hogy ehhez sem ért, ahhoz sem ért, pedig csak okot kreálnak, hogy megszabaduljanak tőle.


És ha az ilyenek miatt ez a munkavállaló tönkremegy (anyagilag is, lelkileg is), elveszíti a lakhelyét, leépül, depressziós lesz vagy ki tudja mi történik még, ki vállalja a felelősséget? Így alakult? Rossz volt a hold állása? Az ő magánügye és béna volt, így járt?Nem az ő magánügye. Más állásával való játszadozás -főleg egy ilyen helyzetben- olyan társadalmi bűn, amire nincs bocsánat.

2021. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

#15

Ausztria, Bécs

Mindenféle nemzetiség, ennél a cégnél különösen szeretik, ha mindenféle összevissza nemzetiség jön ide.

Nem sok osztrák van a főnökségben sem, a hr sem az.

2021. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!