Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mit csináljak, mi...

Szerintetek mit csináljak, mi éri meg jobban? Tanulás vagy pénz?

Figyelt kérdés

Jelenleg junior szintu programozo vagyok. szabadúszó


Régebben elkezdtem csinálni egy cégnek egyedi fejlesztéseket(rokonom a főnök), majd később beajánlottak egy másiknak is..aztan végül elkezdett kibontakozni ez a kapcsolati háló, szóval jelenleg az van hogy 4 cégnek csinálom a fejlesztéseket(hol az egyik, hol a másik), és úgy néz ki, folyamatos hosszútávú a dolog


A jó dolog, hogy a pénz az nagyon jó, olyanokat tudok kérni a szerződésbe amit junior szinten nem kapnék meg, sőt kis túlzással de majdnem senior bért keresek.


A gond az, hogy így szakmailag nem nagyon fejlődök. Az ügyfélnek az a fontos, hogy működjön, nincs codereview stb..

Pesrze szoktam találkozni újfajta problémákkal, meg próbálok modernt technológiákat használni, de a kódminőségem nem nagyon fog javulni. Nincs akitől tanuljak, illetve időm se lenne umedy-n senior kurzusokat tanulni.

Próbálom a tiszta OOP kódot tartani, de patternek, agilis módszertan, meg unit testek, áh semmi sincs. Sőt, van mikor muszáj gányolni, mert szórít az idő


Menjek el egy rendes programozó céghez kevesebb fizuért, és szerezzek tapasztalatot? Évek múlva lehetnék senior jó pénzért.


Vagy csináljam amit most? Akár még egy jófajta vállalkozás is lehet belőle? Ebben engem az bíztat hogy 1 céggel kezdtem az elején aztán szép lassan gyültek.

Az számít a mai világban, hogy legyen minél több kapcsolatod, legyen ott a neved a cégeknél, vagy egy jó erős szakmai tudás?


De ha meg befüstöl, akkor meg kezdhetnem 30-40 évesen juniorként, mert ez nem hiszem, hogy releváns tapasztalat lenne.



A pénz része nem a megélhetéshez kell, de azért így könyebb előrébb jutni.



2021. dec. 5. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy működő vállalkozás már. Én ezt próbálnám jobban tolni. Hirdetni több helyen stb. Én ezt folytatnám. ^^
2021. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én takarékra tenném a vállalkozást (hogy pont megéljek) és valami könnyebb, de elfogadható egyetemen csinálnék egy mérnökinfót
2021. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy ez már egy működő vállalkozás, főleg, ha van kiterjedt ismeretségi háló, és tényleg jól keresel.


Amit én tennék, az az, hogy kis pénzmagot azért igyekeznék félretenni, hátha lesz olyan helyzet, hogy belevágj egy speciális tanfolyamba stb., tehát nem hagynám, hogy elszédítsen a pénz.

2021. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tavaly lett meg a mernokinfo diplomam, csak ugye alig van munkatapasztalatom mert egybol betalalt a rokon
2021. dec. 5. 22:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban járnál, ha elmennél egy céghez, mentorálás, stb. Csak az a baj, hogy nagyon nehéz jó céget találni, ahol rendesen van code review, valaki aki rendesen tud veled foglalkozni. Multik majdhogynem kizárva, kisebb cégeknél meg szinte valószínűleg kevesebb fizetést kapsz, és a nyomás is lehet nagyobb lesz. Szerintem kérdezz körbe ismerősi körben, hogy valahova jó helyre keresnek-e embert, hátha van egy-két jó lehetőség.
2021. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Thunderfairy ***** válasza:
9%
Épitsél ki egy még jobb vállalkozást. Késöbb meg már te dolgoztatsz embereketz mint munkáltató.
2021. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Félállásban esetleg? 24 órában már vesznek fel juniorokat + mellette tudsz vinni 1-2 céget talán.
2021. dec. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!