Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Túl nagy elvárások?

Túl nagy elvárások?

Figyelt kérdés

Történt, hogy 2 hónapja beadtam a felmondásom a munkahelyemen. Ezen a helyen 2 évet húztam le (irodai munkavégzés). Az itt töltött idő alatt igyekeztem jó kapcsolatot ápolni mindenkivel. Volt egy kolléganő akivel már-már barátok lettünk. Azonban ő elkezdett kiégni a munkában, elkezdte utálni a többieket főnökkel együtt. Velem is volt súrlódása de rendeztük. A kiégése odáig fajult, hogy elkezdte minden munkájára adott visszajelzésben csak a rosszat látni. Ezekből adódóan ő sosem akart csapatépítőkön részt venni, mert ki nem állhatja a többieket. Sokszor mondta azt, hogy csak azért megy ilyen eseményekre mert én is ott vagyok.

Aztán eljött tegnap az utolsó napom. A többiek elbúcsúztattak, kedvesek voltak. Azonban a nap végi búcsúztatom előtt az említett kolléganő részéről csak azt hallgattam, hogy essünk már túl ezen, neki nincs kedve ehhez, minden baja van, hogy a többi kollégával egy levegőt kell szívni.

Hangsúlyozom: ő és én jóban voltunk. Mindennap beszéltünk. Megbeszéltük a magánéleti dolgainkat is, találkoztunk munkán kívül is.

Emiatt elég rosszul esett, hogy szívta a fogát, hogy minek kell még ez is, és reméli hamar vége lesz a búcsúztatónak. Természetesen nem volt éjszakába nyúló sztori. 1-1,5 órácska volt. Bőven elég is volt mindenkinek munka után.

Pár emberrel egy irányba mentünk haza, köztük a szóban forgó kolléganővel. Vártam a társaságra, de a kolléganő közbe pattogott, hogy " mi van már? miért nem megyünk?" stb.

Nos, igazából eléggé rosszul esett tőle ez a viselkedés. Értem, hogy ő utált mindent és mindenkit a munkahelyen, nekem ellenben voltak pozitív élményeim is. Nemcsak vele voltam jóba, hanem másokkal is, akiktől nyilván el szerettem volna köszönni rendesen ( ez meg is történt).

Ennek a kollégának minden gondját, baját végig hallgattam 2 éven át. Mindennap. Nem esett nehezemre. És amikor eljön az utolsó munkanapom + a búcsúztatóm akkor úgy viselkedik mintha a fogát húznák. Tudom, hogy utál mindenkit a melóhelyen, de elvártam volna, hogy a jó viszonyunk miatt a búcsúztatómon ne úgy viselkedjen már, mint akinek épp elmentek otthonról.



2021. dec. 7. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is utálok mindenkit az irodánkban, hogy ez miért van így, arra nekem megvan a nyomós indokom. Én mivel semmilyen szinten nem szeretek ennek a közösségnek tagja lenni, teljesen elszeparálom magamat tőlük és így van, akiket nem bírok, azokkal nem ülök le egy asztalhoz, ott sem lesz más és utána sem lesz más és a helyzet.

Másokkal nem foglalkozom a munkámat végzem, amelyből szintén olyanokat kapok, ami rám nézve rosszabb, mert nem vagyok hajlandó beállni a sorba. Ezek végett keresek már egy ideje másik munkahelyet, amely lehet iroda is, de minimum elvárásom 400 ezer nettó.

2021. dec. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy ő most úgy érzi, hogy cserbenhagyta az egyetlen ember, akit kedvelt odabenn. Vagy épp fájt valamije, és attól volt ingerült. Értem, hogy neked ez rosszul esett, de túlreagálod. Felejtsd el őket és lépj tovább.
2021. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Hát, ha nem esik le neked, hogy az volt a baja, hogy elment az egyetlen ember, akit nem utált és hogy neki a búcsúztatód csak arról szólt, hogy innentől minden napja szívás lesz, akkor eléggé kevés empátiád lehet, ha 2 évig hallgattad őt és így sem esik le a dolog.

Gondolj bele, hogy te egy olyan helyre mész, amit te választottál, szóval elvileg csak jobb lesz. A volt kollégák pedig nem meghaltak, szóval ha akarsz bármikor tudsz velük találkozni, szóval neki fontosabb volt a búcsúztató, mint számodra.

Mondjuk azt sem értem, hogy ha ennyire utál ott lenni, akkor miért nem keres másik állást.

2021. dec. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném, hogy leginkább kettőnk közül csak én hallgattam végig őt mindenben. Ő nem igazán hallgatott végig sosem semmiben. Szerettem ott dolgozni, nem azért mentem el, mert nem. Lakóhelyvàltàs miatt.
2021. dec. 7. 09:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem minden ember korrekt. Ezt jegyezd meg.
2021. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!