Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meg fogom bánni hogy folyamato...

Meg fogom bánni hogy folyamatosan nemet mondok a plusz munkákra?

Figyelt kérdés
Hívtak dolgozni szilveszterre,új évre is,de én nemet mondtam,pedig jól kereshettem volna,két nap alatt kereshettem volna annyit mint máskor egy hét alatt keresek.Pedig egyedül vagyok,se kutyám se macskám és a pénz is kéne.Én viszont el akarok utazni az ünnepekre,de természetesen nem lenne kötelező elutaznom,nem foglaltam szállást,nem fizettem ki előre az utat,semmi dolgom nincs vidéken,csak utazni akarok egyszerűen.Meg fogom ezt bánni hogy nem vállalok pluszmunkát?Hogy csak 168 órát dolgozok egy hónapba 180-ért?30/F

2021. dec. 29. 13:52
A kérdező szavazást indított:
Az ember addig vállaljon plusz munkát amíg fiatal
Ráér az ember 50 évesen is sokat dolgozni,addig pihenjen amíg lehet
Aki fiatalon nem hajtja a pénzt,meg fogja bánni
Nem kell pluszmunkát vállalni,elég a 180 ezres fizetés
27 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kereshetnék többet is egy hónapban,hiszen hívnak dolgozni mindig,de én 10-ből 9-szer nemet mondok a plusz munkára.Pedig fiatal vagyok, egészséges,jó erőben is vagyok,bírnám.
2021. dec. 29. 13:54
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
A te döntésed kell-e a pénz az egészséged árán vagy nem. Szerintem nem éri meg, ha már kérdezed, de másnak megéri.
2021. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akik az utolsóra szavaztak vajon komolyan gondolták?180 ezer fizetés jó?
2021. dec. 29. 14:12
 4/14 A kérdező kommentje:
2 egyik kollégám dupla annyit keres mint én,sokat túlórázik és semmi baja nincs csak az idegei egy kicsit ki vannak.De nem jár pszichológushoz,gyógyszereket sem szed,barátnője is van.
2021. dec. 29. 14:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
180 ezres fizetés nem jó, de ha csak azzal tudod feljebb tornászni, hogy 200 órákat dolgozol egy hónapban, vagy még többet, akkor nem éri meg. Nem úgy kell többet keresni, hogy kizsigereled magadat. Ha van rá lehetőséged, akkor végezz el valami olyan képzést, amivel többet lehet keresni, vagy szimplán válts szakmán belül jobb munkahelyre.
2021. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

"Akik az utolsóra szavaztak vajon komolyan gondolták?180 ezer fizetés jó?"

Úgy általánosságban véve nem egy fejedelmi lóvé, de sokkal-sokkal több, mint egyszer-egyszer normálisan megfizetve lenni, csak mert mások pihenése szentebb, mint a tied.

2021. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Emlékszem az első munkahelyemen friss diplomás tacskóként igyekeztem mindenben megfelelni és bevállaltam minden szart. Aztán ezzel nagyon csúnyán visszaéltek. mindig helyettesítenem kellett valakit, így átlag 2 ember helyett dolgoztam, rendszeres túlórákkal, mert nem értem utol maga, sőt volt, hogy be kellett mennem szombatozni, mert olyan jellegű volt a helyettesített munkája. Mindig mindent az én nyakamba toltak, az összes ünnepet, mert jajj gyerek, meg család. A 2. karácsony szilveszter kombónál már elszakadt a cérna, mondta, hogy nekem is van családom, akikkel együtt szeretnék lenni csak ők messze laknak, erre annyi volt a válasz, hogy egyéni szoc problem, majd megyek januárban (amikor persze megint nem engednek el, mert évet zárunk). Szóval hiába voltak kifizetve a túlórák (legalább kivoltak) egyre jobban pattantam mindenen, kezdtem kimerülni, gorombáskodtam mindenkivel, mert annyira kivoltam. Persze mindekitől kaptam az ívet, hogy 25 évesen ezt bírni kell. A ballagások előtt elmentem pszichiáterhez és 2 hétre kiírattam magam táppénzre kimerültséggel. Oldja meg mindenki a kölykét meg a helyettesítést ahogy akarja. Persze volt belőle hiszti és akkor jött a döntés, hogy pénz ide vagy oda, nekem a mentális egészségem és a környezetem többet ér így felmondtam. Persze el lettem mondva minden gyenge szarnak, de nem érdekelt már.


Szóval dönts úgy ahogy jónak látod.

2021. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek megéri sokkal többet dolgozni a pénzért és van, akinek nem. Én például simán elvállalnék szinte barmilyen munkát ünnepekkor is. Én a legtöbb ünnepet nem tartom meg, mert nem érdekel, a családommal és a rokonaimmal pedig úgysem vagyok jó viszonyban, tehát örülök, ha nem kell velük találkoznom. A munka meg nem fárasztóbb akkor sem, mint máskor. Azt mindenki magának kell, hogy eldöntse, hogy mennyit ér meg neki a pénz és hogy mikor milyen feladat mennyire vállalható számára. Nem lehet tudni, hogy meg fogod-e bánni, hogy úgy élsz, ahogyan.
2021. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az a tapasztalatom hogy ha ilyenekre igent mondasz utána természetesnek veszik és azt veszed észre hogy a végén már mindig neked kell menni túlórázni meg 3 ember helyett dolgozol.
2021. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
...meg sokszor utánuk, mert valahogy nem jön össze a nagymúltúaknak a saját feladatuk ellátása temérdek elfoglaltságuk közepette, mivel van kire tolni, pénz megvan, góré dude együtt röhög velük rajtad, tehát működik a kispálya nagy könyv szerint.
2021. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!