Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem “ciki” munkából hazafele...

Nem “ciki” munkából hazafele is munkásruhába menni?

Figyelt kérdés
Nyilván tudom hogy nen Az. De érdekelne ti hogy csinaljatok
2022. jan. 6. 10:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, volt hogy én is munkásruhában buszoztam régen reggel mikor mentem az akkori munkahelyemre télvíz idején és nem volt kedvem ott átvenni a ruhát, mert fáztam, hiába fűtöttek be a kis kályhába cidriztem a gondolattól hogy át kell vennem a ruhát miután a cidri időben a munkahelyemre érkeztem. Bár az én munkaruha viseletem gumicsizma, lovagló nadrág szerű nadrág, felső, pulcsi, kardigán, sportos téli dzseki, azon téli mellény. Szóval szerintem nekem nem volt feltűnő.
2022. jan. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is abban járok, bringával. Tömegközlekedéshez átöltöznék.
2022. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
60%

Repülötéren egy légitársaságnál dolgozok. Munkába járáshoz is egyenruhába kell jönni-menni akkor is, ha tömegközlekedéssel utazunk, nem kocsival.

Csak váltócipöt használhatunk, ha nem akarunk a magassarkúban hazatipegni. Eléggé szigorú a munkaruha szabályzatunk. Úgyhogy nekem nem ciki.

Egy barátom rendör. Ö is egyenruhába megy el otthonról.

De a kórházi dolgozók is mindig a kórházi egyenruhába utaznak metrón, buszon.

Én nem értem ezt a kérdést.

2022. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

#13

Amiket te írsz, azok nem a klasszik "melós ruha" kategória. Gondolom a kérdés olyanokra vonatkozott, mint pl. festők, autószerelők munkaruhája.

2022. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki de nem mindig praktikus.

Van az a mennyiségű kosz amit először le kell veretni slaggal mielőtt betesszük a ruhát mosógépbe.

Tiszta munkavédelmi ruhával felszállok a tömegközlekedésre de ha nagyon koszos inkább átöltözöm.

2022. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
60%

Közmunkában dolgoztam, voltak munkatársaim (romák és magyarok egyaránt), akiket még hétvégén is abban láttam. Azt mondták, jól melegít a kabát, nekik nincs pénzük ilyen jól béleltre. :) Valamint, egy rendezettebb életű munkatársam a közmunka mellett feketén nyomta építkezésen, volt hogy kivett szabadnapján hajnalban találkoztam vele, épp oda indult, mondván, inkább ezt a gúnyát károsítja, mint a sajátját.

Meg volt, hogy postások a műszakuk után egyenruhástól tértek be egyik kedvenc kocsmámba.

Mondjuk ezek még a 2000-es évek közepén voltak, egy ideje már nem Magyarországon élek, szerintem ma már nem lehetne ezt, hogy munkaidőn kívül céges gúnyában parádézol.

2022. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem NAAAAGYON ciki. Nem vagyok selyem fiú, fingok, böfögök ha olyanom van, de munkaruhában soha nem utaznék. De úgy sem hogy kocsival járok. Van olyan kolléganőm akit konkrétan nem láttam még 8+ éves munkaviszonyom alatt munka ruhán kívül másba és igényesnek érzi magát. Szóval szerintem gáz.
2022. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
35%

Nem ciki, de az UNDORITO, mikor valaki ilyen gusztustalan koszos szaros ruhaban szall fel a jarmuvekre. Es aztan van pofaja abban az undorito ruhaba bemenne a kozertbe es osszekoszolni az elelmiszert.

Attol hogy valaki dolgozik, attol meg nincs joga szaros ruhaban lenni az elelmiszerboltba.

2022. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
32%
13# Kórházi dolgozó nem jár egyenruhában az utcán.
2022. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

#17

Miért kéne a kollégádat mindenféle rucikban látnod? Együtt dolgoztok, munkában meg (ha jól értem) munkaruha van.

Nem mindenhol kényelmes átöltözni.

2022. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!