Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodai adminisztrátor vagy eladó?

Irodai adminisztrátor vagy eladó?

Figyelt kérdés
Aki dolgozott mindkét szakmában melyiket szerette jobban? Ügyviteli titkár a végzettségem de eladóként dolgozom amit nagyon nem szeretek. Irodai munka jobb lenne?

2022. jan. 6. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Nem mert az unalmas.
2022. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Az adminisztrátor rettenetesen unalmas dolog. Ha valami izgisebb irodai, akkor oké.

Én általában ügyfélszolgálaton dolgozom, ez egyesíti a kettőt nagyjából :)

2022. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Irodai adminisztrátor sem szerethető de annyival jobb, hogy ott könnyebb előrelépni.
2022. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát azt sejtettem hogy unalmas de annál amit most csinálok biztos jobb..
2022. jan. 6. 13:37
 5/6 ascelpius ***** válasza:

"Hát azt sejtettem hogy unalmas de annál amit most csinálok biztos jobb..."


Akkor mia kérdés? Ha úgy érzed a msotani munkád nem felel meg, akkor válts. De egyébként adminisztrátori poziból jobb előrelépési lehetőségek vannak, mint bolti eladóként, már csak azért is ezt választanám. (persze ha nem közigazgatásról beszélünk, hanem versenyszféráról)

2022. jan. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én eladó 2 hétig voltam, irodai adminisztrátor 2,5 + 0,5 évig.

Tehát érdemben az irodairól tudok nyilatkozni.


Az irodai munka annyiból mindenképp jobb, hogy nem kell emberekkel foglalkozni. Vagyis akkor jobb, ha az illetőnek szempont, hogy ne kelljen.


Rugalmasabb is lehet ugyanezért.


Rugalmasabb a szabadság kivétele.


Akkor mész mosdóba, amikor akarsz, akkor eszegetsz, amikor akarsz (sokszor keveset evőként az áruházban majd' éhen haltam).

Akkor kávézol, teázol, amikor akarsz.

Akkor cigizel (ha kell), amikor akarsz.


Ugye a jellegéből adódóan.


Boltban, áruházban szempont, hogy mindig legyen valaki a kasszában/az osztályon, stb. Irodai adatrögzítést meg folytatod 5 perc múlva.



Én 2,5 évig csapatban voltam, aa feladatunk a rengeteg (több százezer) ügyfél adatainak javítása, ellenőrzése volt. (Egy eleve rossz rendszerről migráltak meegondolatlanul egy másik rossz rendszerbe, na ezért kellettünk mi).

Zömében adatok full manuális összenézése volt a feladat a rendszerek között, néha csak excelben jelezni a hibát, máskor pedig javítani is a fő rendszerben.

Én a végére teljeseb megbolondultam a monotonitástól. Nagyon monoton volt, de koncentrálni kellett. Számomra az lazább, amikor monoton, DE félig kell figyelned és a gondolataid járhatnak szabadon.


A plusz fél évben összetettebb feladataim voltak, ott kellett használni Excel függvényeket, sőt, SQL lekérdezéseket, eszközöket kiadni, visszavenni.

Az nem volt olyan rossz.

2022. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!