Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki minimálbért keres az mind...

Aki minimálbért keres az mind kitartott /eltartott? Mert ennyi pénzből LEHETETLEN megélni- nettó 133, de az csak idéntől, előtte 111E-ebből nem lehet csak éhen halni

Figyelt kérdés
2022. jan. 9. 11:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%
Ha van saját lakása, ellehet lenni ennyi pénzből. Igaz én többet keresek, de nem költök többet.
2022. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
15%
Már bocsi de ha a mai világban minimálbért keresel akkor valamit nagyon rosszul csinalsz... A Covid miatt felfutott logisztikai iparban futárként 3-400 nettót kereshesz mindenféle végzettség nélkül, és csak egy bringa kell hozzá. Szóval ha ilyen szarul keresel akkor magadra vess
2022. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

"3-400 nettót kereshesz mindenféle végzettség nélkül, és csak egy bringa kell hozzá. "



ismerős csinálta. egyrészt kamu a 400 nettó (a fele se...) másrészt 2 hónapig bírta és azt mondta előbb csinál bármit mint ezt.

2022. jan. 9. 12:22
 14/31 A kérdező kommentje:
nem véletlen hogy folyamatos a felvétel és végzettség se kell. Miért? Mert józan ember 1-2 hónapnál tovább nem csinálja.
2022. jan. 9. 12:23
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

Én meg tudtam élni 100 000-ből úgy, hogy volt saját lakásom és nem volt kocsim, ezáltal kb csak kajára, rezsire és személyes dolgokra költöttem. Nem tartott el senki, de megtakarításom sem sok volt.


Sokáig megtartottam ezt az állást másodállásnak is, mert szerettem. Pedig mellette volt egy, amivel piszokjól kerestem.

2022. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
65%

12

Ja, valamit nagyon rosszul csinál, például kutató. 😂

2022. jan. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
32%
a saját lakás amúgy lényegében eltartás szerű. mert azt jelenti, hogy odaadtak neki előre annyi fizetést, amit más egy élet alatt keres. ez elég igazságtalan dolog, hogy van aki innen indul van aki meg a nulláról.
2022. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
Csak az alapítványi iskolában fizetnek minimálbért.
2022. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
79%

17

Az is igazságtalan, ha fiatalon meghal az anyád, akinek a házát öröklöd. Én jobban örülnék neki, ha nem lenne házam...

2022. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
74%
Meglehet élni belőle... egyedül. Családot tervezni nem kell, ha csak nem nő vagy, és egy jómódú, intelligens pasit nem találsz, aki ennek a tripláját keresi. Én évekig 150.000 forintból éltem, 3 műszak, vidék, házat örököltem, annyival könnyebb volt nekem, ettől függetlenül a 30 napból 26-ot kellett dolgoznom, ha félre is szerettem volna tenni. Aztán felhagytam ezzel, mert már arra lettem figyelmes, hogy kezdek kiégni. Annyit nem ért az egész, munkahelyen éjszakás műszakban becsípődött a derekam, a hátralévő 6 órát úgy álltam végig, mert ülni nem tudtam, úgy mentem haza, hogy kenőccsel bekentem, vettem be rá gyógyszert, következő éjszaka ugyanúgy mentem. Sajnos ez a magyar valóság. Ha nem tanulsz, kizsigerelnek. Vagy ha tanulsz is, de naiv vagy, akkor is nyerészkednek rajtad. Ha sokat vállalsz be, több munkakörben is teljesítesz, azt nem honorálják semmivel, esetleg egy vállba veregetéssel, de valójában abban a pillanatban, amikor már nem bohóckodsz és ugrálsz mindenhova, már nem hitetik el veled, hogy megbecsült tagja vagy a gyártósornak. Hányadék rendszer ez, elmebeteg, nárcisztikus "vezetőkkel", akik ugyanúgy kiszolgáltatott részei ennek az egésznek, csak magasabban ülik meg a lovat, a dolgozók meg alulról szagolják azt.
2022. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!