Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Életem első állásinterjúra,...

Életem első állásinterjúra, tudnátok segítni kicsit? 18L

Figyelt kérdés

18 vagyok, még nem dolgoztam sehol, ez az első hely, ahova beadtam a jelentkezésem. Holnapra behívtak egy személyes megbeszélésre, és fogalmam sincs, hogy miként és hogyan megy ez az egész, mit szoktak ilyenkor kérdezni, mire kíváncsiak, és az én részemről mit érdemes, illetve nem érdemes mondanom.

Másrészről nagyon aggódok, mert sosem volt erősségem a beszéd, sosem tudtam akár az osztályom előtt is beszélni felszabadultan, és most meg hogy tudom, hogy tétre megy, így nyilván méginkább inába szállt a bátorságom. A munka nem igényel különösebb beszédet, csak ezen kéne most túljutnom.


Légyszi, adjatok tanácsot, kicsit avassatok be ebbe, a legkisebb jótanács is sokat segítene nekem!


2022. jan. 10. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Első: csak semmi negativitás. Ha rá is kérdeznek, semmi esetre se szidj senkit sem, panaszkodj, legyél negatív. Ha kényes kérdést tesznek fel, nyugodtan mondhatod, hogy erre nem szeretnél vagy most nem tudsz válaszolni. Vagy a legjobb ha visszakérdezel, hogy ez miért fontos a meghirdetett pozícióval kapcsolatban.

Második: ne kicsinítsd magad semmiben sem. Amihez nem értesz, nem kell szóbahozni. Nem muszáj csak azért beszélni, hogy teljen az idő.

Harmadik: legyél érdeklődő. Kérdezz sokat a munkáról, a cégről, az emberekről. Kérdezd meg, hogy kit vettek fel, milyen pozícióra vették fel utoljára. Miért pont őt választották stb. Készülj kérdésekkel is. Neked is ki kell derülnie, hogy mennyire lenne jó munkahely számodra.

2022. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát a legjobb, amit tehetsz, hogy eljátszod, hogy van önbizalmad. Fogd fel játékként, hogy ne izguld túl, nyugtasd magad, hogy nem nagy ügy, ha nem sikerül, lesz másik, stb. A lazaság nekem általában bejött, néha 1-2 vicc is belefér, mert a helyzetkomikum nem csak a saját feszkódat oldja, hanem a másikat is jó kedvre deríti, és azt mutatja, hogy gyors az észjárásod, tudsz reagálni éles helyzetben. Persze semmi durva, erőltetett, az pont ellentétesen hat. Ezen felül készülj ilyen kérdésekre, hogy miért akarsz náluk dolgozni, mik a jó tulajdonságaid, mik a rossz tulajdonságaid stb. Ja és szinte mindig megkérdezik, hogy Neked van-e még kérdésed, szóval a "mennyi lesz a fizu?" kérdésen felül legyen pár, a céget érintő kérdés a tarsolyodban.
2022. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Eddig 2 állásinterjúm volt, szintén pályakezdőként.

Olyan hülye kérdéseket soha nem tettek fel nekem, hogy "inkább egy viziló vagy inkább sok darázs?" meg társai.

Bementem, kérték hogy mutatkozzak be (elmondtam hol szereztem a szakmámat, pályakezdő vagyok és még 1-2 plusz infót), ha valamire kíváncsiak voltak akkor mindig kérdeztek. De amúgy elmondták a fizetést, mit kell csinálnom, mettől meddig tart a meló stb.

2022. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Plusz az is jó, ha készülsz a cégből. Ismerd őket, tudd, hogy hová jelentkeztél. Hidd el, a jelentkezők többsége azt sem tudja, hogy hová adta be, hová hívták be, kivel beszél. Jókora plusz pont ha legalább ezzel tisztában vagy.
2022. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

"Ők jobban félnek tőled, mint te tőlük." :D


Csak tegyél úgy, mintha anyád egyik barátjával beszélnél, az segít megnyugodni, és természetesen viselkedni.

Ha olyan cég hez jelentkeztél ahol erre van lehetőség akkor olvass utána a weboldalukon, hogy egészen pontosan mit csinálnak/mit árulnak, mert hatalmas plusz pont lehet ha felkészülten mész oda.

2022. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%

Milyen meló? Milyen cég?


Első lépés a külsőd. Ne prostinak, vagy punknak öltözz, és takard el a tetkót, meg a vasakat!

Második, hogy ne késs!

Harmadik, hogy tudd: EGY SENKI VAGY! Eszedbe ne jusson nagy fizut kérni, és ne a szabadsággal kezd!

2022. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Legyél magabiztos és értékeld nagyra magad, de semmiképpen ne szállj el és ne legyél bunkó. Valamennyit szabad túlozni, de olyat sose mondj ami teljes hazugság és később visszaüt. Ha rákérdeznek a bérre, semmiképpen ne legyél olcsó János, de irreális összeget se mondj. Ha túl sokat mondasz, akkor majd felveszik az olcsó Jánost kevesebb tudással, de alacsony fizetéssel. Ha túl keveset mondasz, akkor hozzá fognak szokni, hogy olcsó János vagy és nem akarnak majd emelést adni csak, ha olyan dolgot teszel le az asztalra amiután nem akarnak elengedni. Remélem tudtam segíteni.
2022. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ami szerintem fontos:

-lègy pontos (akàr 20 percel menj hamarabb)

Àpolt: tusolàs, dezodor stb (nem ismerlek ezèrt írom)

-Jön a főnök ő nyújt kezet fogad el.Nèzz a szemèbe. Magabiztosnak tűnsz, ès egyenesnek. Pici mosoly. Vidàm szemèlyisèg, aki örül hogy itt van. Megkínàl kv-val, fogadd el. bemutatkozàs időrendi. tàrgyilagos. Tanulmàny. Utànna a munkàid, ami nincs" Olyan munka helyet keresek ahol szakmai tapasztalatott szerezhetek, akar egy hosszútàvú együtműködèssel. Egy olyan cègnèl ahol előrelèpèsi lehetősèg van. Ahol kèpezhetem magam. Mi fontos önnek? Egy jó együtműködès, Tapasztalat szerzès.mennyit szeretne keresni? bruttó àr. Mondj akàr picit felè juttatàs nèlkül. vagy egy picit kevesebbet. pl BR 250 van meghirdetve. akkor Br. 230 juttatàsoktól függően. 230 ra ne mondj inreàlis àrat pl BR. 400 at mert nagykèpűsèg de 100 se mert nem èrtèkeled a munkàd. kèrdez, akàr körbe vezetèskor. Elköszönès: illően, akar magàzva. Mond hogy:Vàrom pozitív visszajelzèsüket. Remèlem mèg talàlkozunk. Ha kèrtèl mosd el bàtran a csèszèt, így az làtszik hogy szereted a rendet.

2022. jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

+

Mi az erőssègeid pl gyors tanulas, pontossàg, teherbíràs, erős jellem, jó kommunikació.


Az interjú olyan, hogy el kell adnod magad. Te vagy az ügynök, ès az aru, a veled szemben ülő pedig a vevő. Promózd a jó dolgokat. Ha egy mosógèpet veszel ès azr mondom hogy milyen rosz, mindig leàl, nem mossa ki a ruhàt, nem vennèl semmit tőllem.

2022. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

6# Mièrt?


Van kèrdèse a munkàvl kapcsolatban?


Igen. A szabadsàgok kivètelèvel, hogy működik Önöknèl? Azèrt kèrdezem, mert valahol a cèg a meghatàrozott módon adja ki, valaki a munka vàlalóra hagyja. Vannak cègek akik próbaidő alatt nem engedi el el.

Ès elmondja, a szokast nàlluk.


Fizetès: pl 250 br van megadva.

"Br.300 környèn gondoltam, termèszetesen juttatàsok nèlkül"


Az első olyan mondatnàl felàlnèk, megköszönôm az interjút. Nem csicskànak jelentkeztem...

2022. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!