Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első állásinterjú, kérdések,...

Első állásinterjú, kérdések, izgulás, ki mit javasol, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam egy munkaajálatot sofőrként.

Első állásinterjúm lesz és egy kicsit izgulok.

Miket szoktak általában kérdezni?

Mennyi ideig szokott tartani?

Iratokon kívül vigyek valami pluszt esetleg?

Gondolom számít a jó megjelenés?

Elég ha sima farmerban és pulcsiba megyek? (elvégre nem irodistának megyek)

Szerintetek az nevetséges hogy ha egy papírra vagy a telefonba le írom a kérdéseimet és onnan olvasom fel őket?

21 éves vagyok.



2020. márc. 11. 21:44
1 2
 1/12 gublug ***** válasza:
8%

1 vagy 2 feles előtte, hogy lazulj.

Aztán rágcsálj rágót előtte (ne alatta) vagy szegfűszeget szopogass. Nem viccelek.

2020. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként ne izgulj. :D Gondold úgy, hogy kíváncsiak rád, és lehetőséget kaptál arra, hogy megismerjenek.

Amiket tipik. fel szoktak tenni kérdések: mesélj magadról néhány szóban (itt inkább a kompetenciáidra kíváncsiak, nem arra, milyen sorozatokat nézel); mit tudsz a cégről (készülj fel előtte, olvass utána); miért jelentkeztél az állásra; szerinted miért kéne téged választaniuk stb.

Legyél ápolt, az sokat számít. A pulcsid ne legyen feliratos/mintás/kapucnis, inkább szolid. Esetleg alá még vehetsz inget.

Az utolsó, felolvasásos pont tényleg nevetséges, erről a Joker c. film idevágó jelenetei jutottak eszembe.

Az interjú addig tart, amíg az interjúztató(k) nem jelzik, hogy vége. Ez lehet negyed óra is, de az nem sok jót ígér, szerintem az a jó, ha inkább az 1 órához közelít. Próbáld meg élvezni. Az interjú végén még egy csomó dolog eszedbe fog jutni, de akkor már ne szólj semmit - nem azon fog múlni.

Legyél udvarias, figyelmes, gondold azt, hogy most beszélgettek egy jót. Legyenek jó kérdéseid, mert neked sem mindegy, hová mész.

+ tele van a youtube ehhez hasonló videókkal, érdemes pár ilyet megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=dFHUYN6Tzts

Sok sikert! Ha nem jön össze, majd legközelebb. Én is túl vagyok most rövid idő alatt egy rakás interjún, igazán csak az első 1-2 volt nehéz, hamar meg lehet bennük edződni. :D

2020. márc. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nembaj, ha picit izgulsz, ez termeszetes. De probald a legjobb oldalad adni. A farmer es pulcsi szerintem jo, de legyen tiszta es illatos es igenyes. Meg ha sofor is leszel akkor is fontos a jo benyomas.
2020. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm a tanácsodat,de a felest szerintem el felejtem nem jó jel ha ittasan megy be egy sofőr.
2020. márc. 11. 22:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne igyál alkoholt.

Nem ertem 1-es! Ha vki izgul akkor igyon piát? Ez a legkönnyebb megoldás, igaz? Kb 60-as IQ kell ehhez...

2020. márc. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2# Köszönöm,sokat segítettél,drukkolok neked is sok sikert és kitartást :-)

Te milyen munkakörben próbálkozol ha meg szabad kérdeznem?

2020. márc. 11. 22:51
 7/12 A kérdező kommentje:
3# Köszönöm,meg lesz :-)
2020. márc. 11. 22:52
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 köszi... grafikus lennék, egész más terület, de a hr-es kérdések 90%-ban mindenhol ugyanazok voltak (ügynökségek, gyógyszergyár, honvédség, alapítvány stb). Amiket fentebb írtam, mindenhol feltették.
2020. márc. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. márc. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem az első állásinterjúmon egy amolyan kis szemüveges-konnyos-kosztümös tipikus HR-es huszonéves liba bonyolitotta. Valószinűleg kapásból nem voltam szimpi neki, igy olyan megalázó és kötözködő módon viselkdett velem, ahogyan nem is tehette volna elméletileg. Persze én meg teljesen kikészültem tőle, azt hittem bennem van a hiba. Pedig csak a nő volt direkt szemét, mert nem jött be neki a képem... pedig mindent megtettem, udvarias voltam, jól öltözött, csak félszeg és naivan jóhiszemű.


szóval, ha úgy érzed, hogy méltánytalanul viselkedtek veled, nem biztos, hogy te tehetsz róla...

2020. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!