Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyen kötelezővé...

A munkahelyen kötelezővé tehetjük mindenkinek a 3. oltást?

Figyelt kérdés
16 fős kis cég családi vállalkozásunk van , félünk az omikrontól, szóval jó lenne ha harmadikat is mindenki felvenné aki nálunk dolgozik..
2022. jan. 13. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Igen, sajnos, a munkáltató kötelezheti a munkavállalót. Pontosabban indirekt modot teheti ezt meg.
2022. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Először jönnek a bejelentések, aztán kijönnek a pontos rendeletszövegek, utána lehet ebben állást foglalni.
2022. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Persze, hogy kotelezove tudjatok tenni, de azert varjatok ki a vakcinak kozotti 4-6 honapot.
2022. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha félsz, akkor miért nem elég hogy magadat beoltatod?


Az megvan ugye, hogy terjedni ugyanúgy terjed oltással is, csak max nem annyira feltűnőek a tünetek... Az oltás ezt nem befolyásolja, h ne kapd el, jó ember..

2022. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4. Aki oltott az kevésbé terjeszti, mert igenis kevesebb vírus okoz neki tüneteket ha oltatlan akkor sokkal több vírus lehet az orrüregbe és így nagyobb dózis érhet engem és még oltottként is súlyosabb tüneteket kaphatok
2022. jan. 13. 21:34
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Hát nem tudom, én is többszörösoltott vagyok, ismerőseim is, mégis mind kidőlt az elmúlt hónapokban... Mutass már kérlek hivatalos írást erről. :)


És a szakértők sem aztmondták, h oltással kevésbé terjedne, hanem pont hogy azt, hogy az oltás arra jó, hogy elkerüld a súlyosabb tüneteket... De ettől még ugyanúgy terjeszted..

Plusz barát munkahelyén is oltott vitte be és fertőzte le őket a coviddal ( mondjuk mind oltottak voltak).. De kiestek, meg át is adták, mert a h*lye bement úgy is, h tudta h covidos.. (Lehet ő is azt hitte, h így majd nem adja át a többinek?? ) Hm....

2022. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6. [link]


Itt lehet róla olvasni de pici logika és virológiai tudás kell hozzá... azért nem lesz oltás után súlyos tünetek mert kevesebb a vírus hiszen az igG antitestek blokkolják a vírus szaporodását így kevesebb vírus lesz...

2022. jan. 13. 22:07
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja de mégis terjed oltottról is tovább, mint látni, (főleg a mostani variáns), ne mondjuk hogy nem, mert az szimplán nem igaz.
2022. jan. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A “kevésbé terjeszti” nem egyenlő a nem terjesztivel.


Amit írtam példa, ott mind oltott volt: oltott kolléganő szándékosan vitte be... értsd tudta hogy covidos, mégis bement továbbra is, jól le ai fertőzte az összeset bent...


Mondjuk ki is rúgták, de az ilyen meg is érdemli.

2022. jan. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudtommal még nem módosult az 598/2021. Korm.

rendelet, úgyhogy nem. A harmadik oltás pl. az eü-ben kötelező, a "sima" munkáltató azonban csak kettőt rendelhet el továbbra is.

2022. jan. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!