Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ilyen beosztot...

Mit lehet tenni ilyen beosztottal?

Figyelt kérdés

Van egy 54 éves női beosztottam (minőségellenőr). Én vagyok a felettese, visznt semmi munkáltatói jogköröm sincs, szankciók sincsenek, amikkel tudok rá hatni, a beosztást alakítom én és ennyi.


Teljesen bolond a nő, paranoiás, harsány és ostoba. Rajta kívül van még 7 min. ellenőr, az egyikőjük az állandó párja műszakban, aki a felmondás szélén áll miatta, a többieket nem lehet beosztani mellé, mert senki sem vállalja el.


Az a probléma, hogy én az felettesem jóba van vele, mert régen ő volt itt a főnök, meg idősebb, mint én, ezért az én beosztottam őt elfogadja főnöknek, engem 30 évesen nem.


A lényeg, hogy mindenkivel kiabál, ha más beszélget és arra jön be, akkor megsértődik, hogy nem h.lye, tudja hogy pont akkor beszélték ki stb.


Most csütörtökön kiderült, hogy az egyik min. ellenőr covidos, hétfőn még volt dolgozni, semmi tünete nem volt, kedden már otthon maradt, mert lebetegetett. Szerveztem péntekre tesztet azoknak, akik találkoztak vele. Egyikűjük nem tudott hamarabb bejönni, mert baleset volt az úton és lekéste a buszt, neki hétfőn lesz. Ez az 54 éves min. ellenőr már alapból kiabálva jött be a tesztre, hogy én milyen felelőtlen vagyok, hogy itt nincsenek szabályok, mert senki sem hordja a maszkot (hozzáteszem amíg én fél 8-tól 4ig bent vagyok, addig mindenkin van), nem igaz h xy-t nem lehet letesztelni, mikor egész nap együtt volt azzal, aki beteg lett. Mondtam ő is le lesz, nem tudott bejönni, semmi tünete sincs amúgy is, felesleges ezen hisztizni. Teljesen kikelt magából, hogy őt tiszteljem már, mert ő 54 éves és rá ez veszélyes (3x van oltva, volt is már covidos), én 28 évesen semmihez sem értek, csak azért vagyok főnök, mert jókor voltam jó helyen, és azért védem a többieket, mert nyalom a s.ggüket, amúgy is a lánya egészségügyis tudja mi a helyzet. Ekkor már felment bennem a pumpa és visszaszóltam, hogy egy fogászati asszisztens vajmi keveset ért a covidhoz véleményem szerint. Ekkor is folytatta a b.romságait, aztán arra lyukadt ki, hogy nekem nem fog szívességet tenni és felmond. Mondtam, redben, azt megköszönnénk.


2 óra múlva hívott a főnököm, hogy felhívta őt és hogy miért mondok vezető létemre ilyet, hogy mondjon fel, nem lehet és még én voltam lecseszve.


De komolyan, ez normális, hogy így beszélhet a kollégáival következmények nélkül + a felettesével?


Mit lehetne tenni akkor ellene? Kirúgni nem rúghatom, ilyen csúnyákat nem mondhatok neki, akkor hogy állítsuk le, hogy folyamatosan mindenkit inzultáljon?


2022. jan. 30. 11:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
A te feletteseden kívül nem tudsz valaki mással beszélni? Gyárigazgató? Elmondod neki, hogy ez a személy állandóan megmérgezi a környezetét és jó lenne ha történne valami, mert így nem lehet dolgozni.
2022. jan. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Semmit.

Te nem vagy elég karizmatikus, hogy beosztottjaid, a főnököd kivételezil, akit ez tesz alkalmatlanná, és a nő meg emberileg egy nulla, ahhoz, hogy csapatban dolgozzon.


Teljes mértékben alkalmatlan az a cég, hogy ellássa a feladatait konfliktus nélkül.


Én a helyedben felmondanék, keresnék másik munkát hasonló munkakörben és eljarnék valamilyen agilis vezetői tréningre.


A jövőben meg legyen tiszta, nyílt és határozott a kommunikációd a feletteseddel és négyszemközt merd figyepmeztetni, ha a kivételezése a többi munkavállaló kárára történik.

2022. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
De lehetne, egy másik esetben már megtettem és ő egyből megértette a problémát, amit a felettesem nem adott át neki,sőt még őt is leszúrta erte, hogy rossz vezető, mert nem így kellett volna hozzáállnia. Viszont ezek után nem merem meg egyszer eljátszani, mert biztos ott is megorrolt rám a felettesem, amiért megkerültem, csak nem mondja, de lehet visszaüt még ez rám
2022. jan. 30. 11:55
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Feljebb vinném az ügyet én is, illetve minden "szinten" kötelezően írásos anyagot készítenék és tartanék arról, hogy odamentem, szóltam, elmondtam milyen lesújtó hatással van a környezetére és változás kell, de ők nem tettek semmit.


Ha ekkor sincs semmi, a nőt olyan szinten kikészíteném, hogy minden nap sírva futna a főnökhöz.

2022. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
+ a kollégáidat is bevonhatnád bizonyítékként, mégis csak ők azok akik több időt töltenek el vele.
2022. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

2-es, pont azért kaptam a lecseszést, mert karizmatikus voltam,de ezt írtam is. Nem tudok büntetést, szankciót adni, így meg a szavak nem sokat érnek.


Elég furcsa világban élsz, ahol azért mondanal fel, mert van egy bolond beosztottad...

2022. jan. 30. 12:12
 7/28 anonim ***** válasza:
58%

Ne hallgasd meg a hülyeségeit, engedd el a füled mellett. Ne reagálj az ostobaságaira, csak tárgyilagosan beszéld meg vele azt a minimumot amit kell, ezen felül ne menj bele vele semmilyen eszmecserébe.

Az ilyet az idegesíti a legjobban ha süket fülekre talál.

2022. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Azt a kollégáját,aki folyamatosan vele van egy műszakban, már annyira megfélemlítette, hogy mikor beszéltem vele, hogy átrakjam-e más melle,akkor azért nem akarta, mert hogy a bolond megtudja ezt, hogy miatta cserél és még jobban rászáll
2022. jan. 30. 12:14
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen. Mindennap, szándékosan, nagy mennyiségben elrontottuk a terméket, bőven legyen munkája és idegeskedni valója. Megkért minket valamire, még véletlenül sem azt csináltuk, amit ő mondott. 2 hét alatt összeroppant, elsírta magát, - hangosan kinevettük! Másnap leszámolt.
2022. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
7-es,köszi, kipróbalom, bár baromi nehez, mikor személyeskedik és másoknak is (a hátam mögött is akár) előadja, hogy én nem vagyok alkalmas, csak jókor voltam jó helyen, ő mennyivel jobban tudja a dolgokat, meg engem csak a szüleim pénzelnek abból építek hazat, meg ilyeb szintig elmegy
2022. jan. 30. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!