Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ilyen beosztot...

Mit lehet tenni ilyen beosztottal?

Figyelt kérdés

Van egy 54 éves női beosztottam (minőségellenőr). Én vagyok a felettese, visznt semmi munkáltatói jogköröm sincs, szankciók sincsenek, amikkel tudok rá hatni, a beosztást alakítom én és ennyi.


Teljesen bolond a nő, paranoiás, harsány és ostoba. Rajta kívül van még 7 min. ellenőr, az egyikőjük az állandó párja műszakban, aki a felmondás szélén áll miatta, a többieket nem lehet beosztani mellé, mert senki sem vállalja el.


Az a probléma, hogy én az felettesem jóba van vele, mert régen ő volt itt a főnök, meg idősebb, mint én, ezért az én beosztottam őt elfogadja főnöknek, engem 30 évesen nem.


A lényeg, hogy mindenkivel kiabál, ha más beszélget és arra jön be, akkor megsértődik, hogy nem h.lye, tudja hogy pont akkor beszélték ki stb.


Most csütörtökön kiderült, hogy az egyik min. ellenőr covidos, hétfőn még volt dolgozni, semmi tünete nem volt, kedden már otthon maradt, mert lebetegetett. Szerveztem péntekre tesztet azoknak, akik találkoztak vele. Egyikűjük nem tudott hamarabb bejönni, mert baleset volt az úton és lekéste a buszt, neki hétfőn lesz. Ez az 54 éves min. ellenőr már alapból kiabálva jött be a tesztre, hogy én milyen felelőtlen vagyok, hogy itt nincsenek szabályok, mert senki sem hordja a maszkot (hozzáteszem amíg én fél 8-tól 4ig bent vagyok, addig mindenkin van), nem igaz h xy-t nem lehet letesztelni, mikor egész nap együtt volt azzal, aki beteg lett. Mondtam ő is le lesz, nem tudott bejönni, semmi tünete sincs amúgy is, felesleges ezen hisztizni. Teljesen kikelt magából, hogy őt tiszteljem már, mert ő 54 éves és rá ez veszélyes (3x van oltva, volt is már covidos), én 28 évesen semmihez sem értek, csak azért vagyok főnök, mert jókor voltam jó helyen, és azért védem a többieket, mert nyalom a s.ggüket, amúgy is a lánya egészségügyis tudja mi a helyzet. Ekkor már felment bennem a pumpa és visszaszóltam, hogy egy fogászati asszisztens vajmi keveset ért a covidhoz véleményem szerint. Ekkor is folytatta a b.romságait, aztán arra lyukadt ki, hogy nekem nem fog szívességet tenni és felmond. Mondtam, redben, azt megköszönnénk.


2 óra múlva hívott a főnököm, hogy felhívta őt és hogy miért mondok vezető létemre ilyet, hogy mondjon fel, nem lehet és még én voltam lecseszve.


De komolyan, ez normális, hogy így beszélhet a kollégáival következmények nélkül + a felettesével?


Mit lehetne tenni akkor ellene? Kirúgni nem rúghatom, ilyen csúnyákat nem mondhatok neki, akkor hogy állítsuk le, hogy folyamatosan mindenkit inzultáljon?


2022. jan. 30. 11:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a csinbumcirkuszt én otthagynám, aztán kínlódjon a nyanyával az, aki odatette. Nincs az a pénz, amiért megéri ezt elviselni.

Eleve mi az, hogy te vagy a felettese, de nincs semmi jogköröd? Mi az, hogy nem fogad el? Kutya kötelezettsége azt csinálnia, amit mondasz. Ellenkező esetben fegyelmi, harmadik után kirúgás. Ha ez nem működik, akkor te ott senkinek se vagy a felettese, csak egy senki csicska.

Ha van egy erős, összetartó csapatod, akkor esetleg bejátszhatjátok, hogy 4-5 ember odamegy a főnökhöz, hogy nem lehet xy-nal együtt dolgozni, és ő dönt, hogy most ti mondotok fel, vagy a nőtől válik meg. De ezt csak akkor érdemes, ha biztosan tudod, hogy mi lesz a válasz, nehogy meglepődj.


De, mint már írtam, én nem tenném tönkre az idegeim egy ilyen munkahelyen, keresnék jobbat.

2022. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

#10:

Bocs, de ha ennyire nem tudod helyretenni, akkor valóban nem vagy alkalmas.

Mikor legközelebb mocskolódik, akkor szépen írd fel a neveket, hogy ki tud tanúskodni, ki volt ott, és becsületsértésért, rágalmazásért be tudod perelni.

De persze nem fogod.

Igazából pont azzal bizonyítod, hogy csókos vagy, hogy nem állsz fel és hagyod ott, mert tisztában vagy vele, hogy nem találsz másik állást.


Azt írod, hogy te írod a beosztást, de valójában azt se, mert ettől a nyomoréktól függ, hogy kit kivel lehet összetenni.

Ez mégis milyen munkakör?

2022. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező, minden bántás nélkül, de valóban az érződik, hogy inkább egy óvodában lennél és vigyáznál a gyerekekre. Ami tök jó és nagyon fontos tulajdonság, nem kell félreérteni, de a mostani pozíciódhoz nem igazán illesz.


Ennek nem az az oka amit a vérmes kolléganőd fröcsög, hanem hogy nem mersz kiállni ellene se magadért, se a csapatért, a kollégáidért. Azért vagy vezető az adott területen, hogy rendet tarts és az emberek normális környezetben tudjanak dolgozni - ha ez nem megy - ami nem feltétlen a te hibád - akkor ugyanúgy a probléma része leszel, mert szemet hunysz felette.


Kicsit érdemes lenne összeszervezni azokat, akik az öreg nő ellen vannak és együtt bemenni szépen a feletteseidhez előadni miről van szó. Sőt, nem csak hozzá, hanem még feljebb. Ahogy írták, lehet számolni azzal hogy akkor annyi az állásotoknak, csak egyrészt azt azért pótolni kell, másrészt nem lesz hosszútávú, mert az újak azonnal lépni fognak, harmadrészt ennél bőven vannak jobb helyek.

2022. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

12-es, persze, beperelem :D


Ez nem egy amerikai film.


Másik állást is találnek, de nem akarok, nem eldobni kell egyből a dolgokat, hanem megjavítani.


Nem igazán vagy képbe a munka világával a válaszod alapjan, így nem is igazan tudsz építő kritikát írni, de ezért köszi,hogy megprobaltad.

2022. jan. 30. 12:38
 15/28 A kérdező kommentje:

"hogy nem mersz kiállni ellene se magadért, se a csapatért, a kollégáidért"


Pont ezért kaptam a lecseszést, mert a többiekért álltam ki, ne sértegesse a másikakat és ne furkálja őket a hátuk mögött. De ezt is írtam már

2022. jan. 30. 12:39
 16/28 anonim ***** válasza:
34%

Én nem értek egyet azzal, hogy te ne lennél alkalmas, mert ekkora hátszéllel nehéz szembeszállni.

2 lehetőség közül választhatsz:

- felmondasz: hosszú távon valószínűleg ez a jobb megoldás

- elengeded a füled mellett; bár akkor is problémás, hogy nem tudod helyre tenni, mert a beosztottaidért (mármint a többi beosztottad lelki nyugalmáért) is te felelsz

3. lehetőség: kitálalsz a felettesed felettesének, minél több bizonyítékkal, tanúkkal stb., ha nincs eredmény, felmondasz.

2022. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
56%

#14:

Idióta.

Nekem 22 nő, meg összesen 34 beosztott közt kell rendet tennem.


De még egyszer: ha az az összes dolgod, hogy te írod a beosztást, de nem írod át, mert a nőhöz kell alkalmazkodni, akkor te tulajdonképpen milyen munkakörben vagy?

2022. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
17-es, pont erre akartam kilyukadni, i.diotazásra itt szerintem senki sem kívancsi. A munkám kb. 0,1%-t teszi ki a műszakbeosztás,nem műszakvezető vagyok, hogy ezzek foglalkozzal, de ez teljesen irreleváns információ,amire semmi szükséged.
2022. jan. 30. 12:47
 19/28 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem írass vele a nem megfelelő viselkedéséről, legkisebb késéséről stb. igazoló jelentést, írja meg, hogy miért volt, stb. és figyelmeztesd.


Az osztály is írhat egy panaszt, amiben megírjátok, tanúsítjátok, hogy mennyire mérgezi rendszeresen a légkört, rontja ezzel a munkamorált, a teljesítményre rossz hatással van, és kéritek a vezetőt, stb. hogy figyelmeztessék őt.


Te is tehetsz panaszt, mert a felettesi tekintélyt megszegi, megalázóan viselkedik veled is mások előtt. Ezt is tanúsíthatják mások.


De lehet, hogy én előbb azzal kezdeném, hogy bemennék a főnökhöz, és elmondanám neki, hogy megértem, hogy kedveli őt a múltra való tekintettel, de egy jó főnöknek választania kell, hogy egy szimpatikus ember ballépéseinek az elsimítása mellett áll ki, vagy az osztály mellett a jó munkamorál és a jó teljesítmény érdekében.


Ha megérti, hogy mennyire súlyos a helyzet, talán később már nem áll ki mellette, főleg, ha tőle kérdezed meg, hogy ilyen esetekben általában személytől függetlenül ő mit tenne?


Amúgy meg kicsit kellemetlenné tudod tenni a napjait, pl. váltott műszakra, egyik nap reggel másik nap du, és így tovább, akkor elég keveset tud pihenni.

A szabijait amint jár neki külön add ki neki, hogy ne is tudjon nyavajogni, hogy miért nem mehet akkor, amikor akar... A törvény szerint a munkáltató csak x napot köteles a munkavállaló akarata szerint kiadni a szabiját.


Gondolkozz el azon is, hogy milyen pozitív dolgokkal tudod motiválni a dolgozókat, amik a hatáskörödbe tartoznak, és látványosan őt attól megfosztod, mert nem érdemli meg.


Lehet az is pl. hogy olyan zenét hallgattok, amit ő ki nem áll, de a többiek szeretnek...


Soha ne állj le vele VITATKOZNI, mondd, hogy ő egy beosztott, és te vagy a főnök. Ha ezt nem tudja a fejébe vésni, akkor irány a HR.


Azért nem ismer el téged főnöknek, mert ebbe a játékba belemész ugyanis. Ez nem lehet kérdés.


És a főnököd előtt sem lehet kérdés: neki is el kell döntenie, hogy ki a főnök, ill. a főnöknek engedelmességgel tartozik-e a beosztott. Ezzel a jól irányított kérdéssel ő is elgondolkozna. szerintem.

Te meg még mindig mondhatod neki, hogy nem felmondtál neki, hanem választás elé állítottad, hogy vagy elfogadja a munkaügyi feltételeket, vagy felmond.


Hirtelenjében ezek jutottak eszembe.

Ha jóban van a főnököddel, akkor tényleg előbb a főnökkel kéne beszélni, hogy mérlegeljen, gondolja át, beszéljen ő vele, hogy változzon meg.

2022. jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Holnap mindenképp beszélek a főnökömmel
2022. jan. 30. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!