Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kolleganőmnem miért kellett...

Kolleganőmnem miért kellett ezt megjegyeznie?

Figyelt kérdés

Szerda este az egyik kolleganőmnek meghalt a nagymamája, csütörtökön feketében volt, mindenkitől elfogadta az részvétnyilvánítást, de az egyik kolleganőm ezután megjegyezte neki hogy nem is tudta hogy meghalt a nagymamája miért nem tette feketévé a profilképét akkor oda tudott volna írni.

Olyan furán jött ki a helyzet, ezután a gyászoló kolleganőm még szomorúbb lett és folyton azt kérdezgette hogy most tegye feketévé a facebookját mikor hetente 1x szokott felnézni oda?

Ő egy kicsi faluban lakik és mondta hogy akik fontosak a családban azoknak már szólva lett és így is mindenkitől megkapja a résztvétet,a faluban is bőven.


2022. jan. 30. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert 0-24-ben facebookon van és neki az a normális. A még nagyobb probléma, hogy ezen a gyászoló kolléganőd elgondolkozott...
2022. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az FB-s kolléganőd azt is megosztja magáról ha fingik egyet, és nem tudja elképzelni másról aki nem így tesz. Egyetértek azzal hogy a gyász nem a Facere való, abszolút magánügy, és a családon kívül senkinek semmi köze hozzá. Nekem már az is visszatetsző, amikor valaki az FB-n éli a gyászát. Fekete profilkép, havi 4-5 poszt ha nem több, mégis kire tartozik ez? Nekem is van halottam, minden nap hiányzik, de eszemben sincs ezt a netre kirakni. Az ilyen figyelemre vágyik és önsajnálatra.
2022. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem, hogy az emberek miért akarják ezzel a fekete profilképpel sajnáltatni magukat. Mert ez erről szól, nem másról. Ha meghal valakid, akkor a közeli hozzátartozók, barátok úgyis tudnak róla, miért kell ezt mindenkivel megosztani? Miért jó, ha a fekete profilkép alá a kis pista unokaöccsének a féltestvére odaírja, hogy "mi történt?" vagy, hogy "részvétem"?


Amikor meghalt papa, nem kötöttem senkinek az orra alá, aki nem érintett az ügyben. Kollégáknak pl. Minek?

2022. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még ilyen baromságot. Édesapám halálakor se tettem ki sehová, hogy meghalt. A gyász magányos dolog, semennyi részvétnyilvánítás nem segít. Pláne olyanok részéről, akik nem is ismerték.
2022. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már annak sem örülnék, ha a munkahelyemen egész nap a részvétnyilvánításokat kéne hallgatnom, szóval nem is tudatnám senkivel. Ha valahonnan megtudják, azzal nem tudok mit kezdeni, de én nem mutatnám jelét egy ilyen esetnek. Facebook-ra feltenni meg a legrosszabb, tényleg senkit nem érdekel, hogy a szomszédom barátjának a feleségének a nővére hogyan nyilvánít nekem részvétet valakiről, akit nyilván egyáltalán nem ismert. Kolléganőd gondolom ott éli az életét, így ő minden sz.rt megoszt, és azt hiszi, hogy másnál is ez a normális. Hát nem, nagyon nem.
2022. jan. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kit erdekel az fb lol. Ez maganyugy. En am se akartam hallgatni h sajnalnak meg hasonlok..
2022. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kilőttem amikor már a 4.-5. posztot tette ki ismerősöm a halott férjéről. Egy szint után ellenszenvessé válik és unalmassá. Az élet megy tovább, akármilyen fájdalmas. A gyászt nem másoknak "mutogatva" kell megélni, hanem magában az embernek, aminek sosem lesz vége. Most évekig ezt fogja csinálni, kiír havonta 4-5 posztot? Ez csak sajnáltatás.
2022. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezt megjegyezte, az egy idióta. Valóban nem mindenki él 0-24-ben a neten, ez nem is gond.
2022. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A beszolos kollega buta, de a gyaszolo se tul okos, mit foglalkozik vele, h mit szol be a masik. Es meg folyamatosan kerdezgeti is, h rosszul csinalta e...jesszus, semmi onbizalma.
2022. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!