Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Posta ügyintéző ablakos állás...

Posta ügyintéző ablakos állás vagy kézbesítő?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Fél éve dolgozom nagy postán ablakban.Annyira hátráltat ez az értékesítés hogyha nem tukmálok valakire állampapírt akkor megvagyok bélyegezve és basztatnak ami a munkám rovására megy.Többször is hibáztam ez miatt.Igaz hogy pályakezdő vagyok de gondolkozom hogy átmegyek kézbesítőnek.Nyilván tudom a meleg kényelmes helyről átugrani egy fizikai munkába nem egy jó ötlet de ha esetleg kicsit kevesebb pénzt is kapok viszont kevésbé is stresszes akkor lehet megérné.Biciklizni meg egyébként is szeretek kiskorom óta csinálom izmos is lett tőle a lábam.Aki esetleg volt kézbesítő vagy most az tudna mesélni pl a munkaidőről illetve teendőkről?Úgy tudom a városban ahol lakom nem vészes mert akik jönnek leszámolni nap vége fele szinte mindig időben jönnek.Gondolom betanítás van.

2022. jan. 30. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Bratyesz te is aztán kitörtél!

Valami jobb állást nem találtál volna?

Legalább valami olyat amivel havi 5-600 ezret tudsz keresni?

Mert ez a játszunk postásat, oszt jajdekomolyvagyok édes kevés lesz az élethez.

2022. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Kevésbé stresszes? Alkat kérdése.

Amiket leírtál, azzal nekem se lenne gondom. De a munkával az is jár, hogy mindenféle lepra helyre be kell menni, ahol "belépés biztos, kilépés bizonytalan". Keresgélni a letépett nevek között azt, amelyikbe a levelet kell dobnod. Valamilyen szinten mégiscsak felelős vagy azért, hogy a levél ne tűnjön el, jó helyre kerüljön. Aztán más környékeken meg esetleg harapós kutyák ugatnak közel a kezedhez. Esetleg be sincs csukva a kapu, más ember inkább visszafordulna és más úton menne, ha gyalog járna arra.

Szóval engem ezek taszítanának. Postás egyébként sosem voltam, de tizenéves koromban hordtam ki leveleket cég megbízásából. Nem szívesen csináltam.

2022. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 grafno ***** válasza:
65%
Én Ausztriában vagyok kézbesítő. Ha érdekel milyen itt akkor irj.
2022. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj át valamilyen háttér munkakörbe. Én levélosztóként kezdtem, majd jött a EMS gyorsposta rovatolás, közben elvégeztem a segédtiszti tanfolyamot. Utánna átmentem a NPKÜ-be elöször belföldi, majd külföldi rovatolónak és a tiszti tanfolyam és a föiskola után a nemzetközi kártérítésre mentem.

Van lehetöség, csak tanulni kell. Kérd, hogy iskolázzanak be. Utánna mehetsz feljebb.

2022. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 BlackSword ***** válasza:
19%
Na, megjött a szokásos rinya... már hiányzott... egyébként meg az állampapírt a legegyszerűbb értékesíteni...
2022. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2014-ben hagytam ott a postát, de akkor a kézbesítőknek is kellett értékesíteni vagy címeket leadni egy kijelölt embernek a postán, aki felkereste azt, aki megadta a címét és megpróbált rátukmálni valamit.(Értékesítő kézbesítő/Címközvetítő kézbesítő) Nem tudom, most hogy van, de nem hinném, hogy nem kell értékesíteni.

Segédtiszti/tiszti tanfolyamok még a 90-es évek végén megszűntek. Vagy a 2000-es évek elején,már nem emlékszem pontosan. Olyanok lettek helyette, hogy Postanet. Lügyintéző 1-2-3. Azokat iskolázták be, akiknek nem volt szakirányú végzettségük, ez a 3 tanfolyam az ablakban végezhető munkákat fedi le.

Egyébként meg tényleg extrém stresszes munka.

2022. jan. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kézbesíteni sokkal rosszabb, mint az ablakban. Mondjuk az se mindegy mekkora a körzeted. Ugyanúgy dolgozol pénzzel, viszed a nyugdíjat, táppénzt, kifizetéseket, és értékesítened is kell. Emellett ki vagy téve az időjárásnak is, szóval -10 fokban is ugyanúgy ki kell menni, mint +35ben, ha esik, ha szélvihar van.... Ráadásul azt írod kevesebbet is fizet. Akkor már inkább keress valami háttér melót vagy kényelmesebbet, mint pl a csomagosoknál.
2022. jan. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én meg a német postánál vagyok 2019 szeptembere óta, ha esetleg érdekel, írj.
2022. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ha nem volt meg a tervezett biztosítás akkor a fõnökasszony minden illetõvel külön elbeszélgetett hogy miért nincs meg az elvárás? Aztán, mivel hogy õt is prés alatt tartják a még nagyobb fõnökök, az lett a dolog vége hogy a dolgozónak magára kellett biztosítást kötni, vagy családtagokat rábeszélni nyugdíjelõtakarékossági programra, vagy bármire ami beleszámít a tervbe. Újságelõfizetéssel is buzerálnak, szerintem kevés olyan postai dolgozó van akinek nem jár legalább egy heti vagy napilap.


Olyan dolog is elõfordult hogy a postaboltból el nem adott, lejárt szavatosságú csokikat és egyéb élelmiszereket a dolgozónak kellett megvenni, mondván hogy a posta kárára ne váljon.


Olyan nem volt hogy valaki ki tudott volna bújni alóla mert a fõnökasszony nyiltan közölte hogy ennek a doboznak nap végére ki kell ūrülni. Az az meg kell venni mindent.


Akik bent dolgoznak azok is tiszta terrorban vannak, tukmálják a biztosítást, ùjsàgot, sorsjegyet meg mindent. Közben napi több százezer forintot kezelnek, és ha elszámolja magát valaki akkor saját zsebbõl szól a történet. Nyugdíjazáskor, mikor borravaló több van, soha senki nem akar/szeret(ne) szabadságra menni, és vannak olyan kézbesítõk akik ha nagybetegek is mennek nyugdíjat kifizetni, és mikor vége van a nyugdíjkifizetésnek, másnap érdekes módon már tényleg nem jön dolgozni akkora beteg. Vannak kivételezések is mint minden munkahelyen. Számit sokat hogy mennyire vagy jóban a fõnökkel.


Túlórát nekünk soha nem fizették ki, mondjuk nem is szabadott túlórát írni, mindig csak 7 vagy 8 órát, valóságban meg ott voltál 6.30-tól 3-4 óráig. Volt hogy 5-ig is. Fõleg nyugdíjas napokon.


Minden héten oktattak valamit. Havi szinten meg jött egy fõértékesítõ munkatárs valahonnan fentrõl aki mindig csak azt közölte hogy mennyire szarul állunk eladások terén. Mikor kezdtem a postán, minden egyszerū volt, egy ajánlott levelet lekézbesítettél nagyon egyszerūen, késõbb jött hogy meghatalmazással rendelkezõk esetén a meghatalmazás számàt kell a kézbesítõ listára írni, plusz jött az újítás hogy személyi igazolványt is el kell kèrni mindenkitõl minden esetben. Ezekkel lassítják az ember munkáját, és így végezzél idõben, plusz hozd a kvótát is. De nem szabad túlórát írni.



Végezetül annyit hogy aki teheti az NE menjen postára dolgozni.

2022. jún. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a POSTÁN már nem jó dolgozni !



Ami ott folyik sehol sem tapasztalom ilyen mértékben ha bemegyek egy boltba ott max. egy kérdést tesznek fel , van-e multikártyám vagy még azt sem .



Ezzel szemben a POSTÁRA már nem lehet bemenni anélkül,hogy az emberre tukmáljanak egy csomó szolgáltatást, sorsjegyet, biztosításokat, amire semmi szüksége sincs és nem is azért megy be oda.



A dolgozókon pedig egyre nagyobb a nyomás és elvárás , állandóan fenyegetik őket egész nap emberekkel, pénzzel foglalkoznak és közben legyenek BANK és BIZTOSÍTÓ is!

2022. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!