Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 25 év felettiek, mit éreztek...

25 év felettiek, mit éreztek most, hogy kevesebbet kerestek mint a fiatalabbak?

Figyelt kérdés
Engem alapjáraton nem zavarna a dolog, de részemről az én fiatalabb munkatársaim munkája semmit sem ér. Folyamatos késés, hanyag, trehány munka, konkrétan a wc-t b@sznak kitakarítani maguk után. Nem leszek álszent, kissé savanyú a szőlő, és kíváncsi vagyok:ez csak nálunk van így? Én érzem csak így?
2022. febr. 4. 09:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
A főnökkel kell beszélni, ha nem vagy elégedett a fizetéseddel. Ha bértáblás vagy, akkor szar ügy.
2022. febr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Nem érzek semmit, mivel nem a munkáját becsülik meg jobban hanem próbálják befolyásolni őket a Fidesz szavazásra. Két dolgot megjegyeznék.


1. Egy év spórolással ha nem költesz kb az szja mentességet félre is tetted, sokkal nem lesznek előrébb mint te, csak minimálisan.

2. Szerinted hányan fogják azt a pénzt megbecsülni és mondjuk MÁK-ba befektetni? Megsúgom kevés lesz a %.


Persze utána majd jön az hogy ők sem tudnak venni kecót, és az állam majd jól mutogathat hogy "dehát ott volt az szja mentesség meg van CSOK is" és kb ennyit erről.

2022. febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem úgy fogalmaznék hogy a miénk kevesebb, hanem az övüké lett több, ha érthető :D Tehát alapjáraton ugyanannyit keresnek, vagy kevesebbet, ez csak az adózás szempontjából emelkedett meg. Nem mondanám azt sem hogy mindenki trehány ennyi idősen. Pályakezdőkről van szó, ha van ilyen lehetőség, hát akkor istenem, éljenek vele. :)

Csak mert siránkoznék hogy nekik magasabb a fizu, nekem nem lenne hirtelen több, és nem előlem veszik el.

2022. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
62%

Tőlük speciel pont nem sajnálom, mivel nekik kell egzisztenciát kiépíteni és előbb-utóbb családot alapítani. (Ha valóban trehány munkát végeznek, az más helyzet, de én általánosságban beszélek.)


Amit feleslegesnek tartok, hogy akinek több a nyugdíja, mint az én fizetésem, azok számára elég nagy luxus fenntartani ingyen tömegközlekedést és 13. havi nyugdíjat adni. Illetve kövezzetek meg, de szerintem az is pazarlása a közpénznek, hogy az olimpikonok miután az éremért megkapják a több tízmilliós jussukat, utána életük végéig havi több milliós járadékot kapnak. Az olimpikonok teljesítményét persze nem a sajátoméval vetem össze, hanem ennyi erővel miért a magyar kutatókat és magyar művészeket kéne pénzzel tömni a sportolók helyett.

2022. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%

Rám ez nem hat, mert leszarom, hogy mit csinálnak mások. Elvállaltam egy nekem tetsző munkát egy számomra érdekes projekten egy szimpatikus cégnél. Az egyetlen dolog, amiről nekem döntenem kellett, hogy a szakmámban a tapasztalati szintemnek és régiómnak megfelelő bérhez képest elfogadhatónak tartom-e az ajánlatot és velük dolgozom (ez megtörtént), illetve hogy az említettek, a befektetett munkám és az infláció fényében megelégszem-e azzal, ahogy utána változtak a juttatásaim.



Én pl tisztában vagyok vele, hogy valaki kétszeresét keresi annak, amit én, ugyanezzel a munkával. Csak leszarom. Elhiszem, hogy fiatal vagyok, de olyan szinten nincs kedvem hisztizni pénzekért, hogy elmondani nem tudom. Örülök annak, amit csinálok, megvallom őszintén nem csinálnám sokkal szívesebben, ha többet adnának érte, nincsenek megélhetési gondjaim és sok másban megfogtam az isten lábát (home office, rugalmas munkaidő, egyéb támogatások, mindent meg lehet beszélni).



Ha annyira szar lenne, felmondanék. Minden eddigi felmondásommal kb egy 100-assal nőtt a fizetésem. Ha ilyen hatalmas összegnyi különbséggel van bajom, akkor egyszerűen felmondok.



De nagyon nehéz megértetnem az álláspontom azzal, aki már azt sem értette meg, hogy nem pénzgyártásra szerzem a sokadik papírom, mert ez csak az első végzettségemig volt igaz.

2022. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Ezen meg nem is gondolkodtam, pedig egy irodában ülök egy 25 év alattival. Igazabol azt erzem, hogy semmi kedvem nem lenne már 25 év alattinak lenni, albiban lakik, egy szobat berel. Nem erzem hogy irigylem.
2022. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.
2022. febr. 4. 10:29
 8/27 anonim ***** válasza:
24%

Ki keres kevesebbet? 25 éves korára az embernek normális esetben van 1-5 év tapasztalata. Azzal már többet keres, mint egy kezdő.


Az nem fáj, hogy többet keres, aki távmunkában külföldre dolgozik?


És az nem fáj, hogy többet keres, aki diákként kevesebbet adózik, mint a felnőtt munkavállaló?



Nem más életével kellene foglalkozni, hanem tanulni megcsinálni magatoknak időben a karriert és felmutatni valamit, aminek a piacon hosszú távon értéke van.


Na, nekem ezért nem esik szarul, ha valaki 25 év alatt adómentes. Az én lelkiismeretem tiszta és nem irigykedem olyanokra, akikhez képest több a tapasztalatom és a tudásom, mert 18 éves korom óta nek csak a f*szom vertem, hanem folyamatosan azon dolgoztam, hogy több és több legyek.

2022. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Jó, akkor örülök neki. Nem kell felidegesítened magad utolsó, én is dolgozom már elég fiatal korom óta. Akkor ezek szerint egyedül vagyok ezzel a dologgal... Ennek csak örülök amúgy, megpróbálok én is másképpen gondolni erre 🙂
2022. febr. 4. 11:02
 10/27 anonim ***** válasza:
28%
Amikor én elkezdtem dolgozni (nem diákmunkát), akkor volt egy Start program (másik kormány vezette be), ennek az volt a lényege, hogy a pályakezdők után adókedvezményt kaptak a cégek, így érdekükben állt felvenni pályakezdőt, aki ezzel tapasztalatot szerezhetett. Nekem ez akkor csak munkatapasztalatot jelentett, szakmait még nem, mert főiskolán volt egy fél év, amikor kb. csak vizsgáim voltak, de szakmai gyakorlatra még nem tudtam elmenni, mert ott még nem tartottam a tanulmányokban, viszont később ez is számított, hogy már dolgoztam, nem nulla munkatapasztalattal vagy csak diákmunkás tapasztalattal kezdtem állást keresni, mikor már megvolt a diplomám. Sok pályakezdő panaszkodik állandóan arra, hogy nincs tapasztalata, és ezért nem veszik fel dolgozni, mert x év tapasztalat kell. Ezt annak idején segítette a Start program, ami kibővült más csoportokra is, a Fidesz meg megszüntette, és most bevezette az SZJA kedvezményt, ami kb. ugyanaz pepitában, és úgy adják el, mint hogyha ők találták volna fel a spanyol viaszt.
2022. febr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!