Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy egészséges kb. 50 kilós...

Egy egészséges kb. 50 kilós nő mekkora súlyt emelhet meg a munkahelyén? Ésszerűség határain belül hogyan van ez egyáltalán szabályozva? Mi van akkor, ha az illető évek óta gerincbeteg? Jogszabályok és törvények érdekelnek.

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 18:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

" Mi van akkor, ha az illető évek óta gerincbeteg?"


Munkavédelmi szakemberként azt tudom javasolni hogy ne dolgozz ott akkor. Egy vak se akarjon festő lenni. A szabályzás pedig bonyolult, nincs energiám leírni, mivel nem konkrét számok vagy súlyok vannak már évek óta, amúgy is csak lepontozna mindenki.

2021. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
Munkavédelmi törvény szabályozza a kézi anyagmozgatás szabályait. 18 éven felüli nők 20 kg-t emelhetnek, és ha jól emlékszem 50 vagy 60 méteren keresztül vihetik. Betegség esetén az üzemorvos a leletek alapján hozhat döntést különböző korlátozásokról. Ha vki gerincbeteg és nem emelhet, akkor a munkakört könnyítenie kell a munkáltatónak vagy másikat felajánlania.
2021. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves Anonim a válaszodat. Egy 30-40 kilós gyermeket kellett levenni olyan 1 méter magasságból. Mondhatni belerokkantam. A combnyak repedést már kizárták. Ct megvolt. Porckorongsérv lehetséges és a medence jobb területe van begyulladva. Én le akartam segíteni a gyermeket. Ez a megoldás nem volt megfelelő.
2021. jan. 18. 19:04
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Remélem munkabalesetes táppénzen vagy. A munkahelyed munkavedelmisevel beszéltél már?
2021. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Szerintem sem ott kellene dolgoznom.Kedves Anonim sok-sok pontot és szép napot neked!
2021. jan. 18. 19:10
 6/21 A kérdező kommentje:
Hülyék között a problémamegoldó az "őrült"?!
2021. jan. 18. 19:16
 7/21 anonim ***** válasza:
11%

"18 éven felüli nők 20 kg-t emelhetnek, és ha jól emlékszem 50 vagy 60 méteren keresztül vihetik."


Ez nem így van már.


"Remélem munkabalesetes táppénzen vagy. "


Táppénz üzem balesetre jár.

2021. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

2-es vagyok, nem tudom miért kaptam a lepontozást, de aki így tett, leírhatná, hogy jelenleg mennyi az annyi... tudtommal kb időtlen idők óta 20 kg.


7: pl te is megoszthatnád, hogy hány kg-t emelhet, illetve a körülményekből ítélve ez munkabaleset, mert a munkahelyen a munkájával összefüggésben keletkezett. Minimum ki kellett volna vizsgálni, hogy mi történt.

2021. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

"nem tudom miért kaptam a lepontozás"



Azt állítottad:"Munkavédelmi törvény szabályozza a kézi anyagmozgatás szabályait." , , de ez nem igaz. A kézi anyagmozgatást ez a törvény meg se említi.


A másik félrevezetésed: "18 éven felüli nők 20 kg-t emelhetnek" egy régen visszavont szabály volt, ami már sok éve nem hatályos. Munkavédelmi szakmérnökként ugrom az ilyen butaságok terjesztésére.

2021. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Mi a hatályos?
2021. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!