Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarországon mennyien...

Magyarországon mennyien beszélhetik a lengyel nyelvet?Kevesen vannak akik tudnak lengyelül?

Figyelt kérdés
Angolul sokan beszélnek,talán németül is,a magyar lakosság nem tudom hogy áll a szláv nyelvekkel.Én a youtubon láttam múltkor egy lányt aki magyar és elég jól -beszélte a lengyel nyelvet.Akit érdekel valamilyen nyelv az megtanulja.A magyar lányt is érdekelte a lengyel nyelv,gondolom azért tanulta meg,nem hiszem hogy a szülei lengyelek lennének és azért beszéli a nyelvet.Inkább az lehet,hogy érdekelte és megtanulta🙂

2021. júl. 6. 20:44
A kérdező szavazást indított:
Beszélek lengyelül
Lengyelül nem,de más szláv nyelvet beszélek
Csak angolul beszélek,nekem az elég is
Több nyelven is beszélek
Csak magyarul beszélek,nem is akarok idegen nyelvet tanulni
12 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Oké hogy vannak itt többen is akik több nyelvet beszélnek,de megköszönném ha megírnátok hogy melyek ezek a több nyelvek?
2021. júl. 6. 21:19
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Angol, német, spanyol
2021. júl. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Angol, német.
2021. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lengyel, Szlovák, Cseh, Horvát, Szerb, Orosz, Angol, Francia.


Az Angolt és a Franciát tanultam, 2. anya nyelvvem a Szlovák, a többit önszorgalomból magam tanultam meg. Nem bántam meg.

2021. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4 ha a szlovákot tudod,akkor már nem olyan nehéz a többi szláv nyelvet sem megtanulni:)
2021. júl. 8. 19:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, de azért más a többi. Főleg az Orosz, és a Szerb.
2021. júl. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Párom lengyel így tanulom a lengyelt, de még nem tudok beszélni viszont értem amit mondanak.


25N

2021. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7 és hol ismerted meg a lengyel párodat?Interneten,vagy élőben?
2021. júl. 28. 20:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok. Angliában élek 6 éve. Az első lengyel barátomat úgy ismertem meg, hogy egy nagy házban (16 szobás) béreltem szobát és az exem is. A mostani párom, aki egyben a vőlegényem is pedig az exem munkatársa volt. Mikor szakítottunk azt hittem, hogy mindenki elpártol tőlem, de kiderült, hogy mindenki utálja az exem így sokszor mentünk kocsmába. :D
2021. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
4# ha így nézzük csehül is tudsz mert szinte ugyan az mint a szlovák
2021. aug. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!