Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vidékiek mennyi idő alatt...

Vidékiek mennyi idő alatt tudtatok ismét munkát találni otthon, nagyvárosi munkavállalásotok után?

Figyelt kérdés

BP-en laktam egy éven keresztül, 3 műszakoztam egy gyárban, anyagilag megérte. Már alig bírtam a műszakozást amikor, leépítettek a cégtől.


Igazából mindig haza akartam jönni, hiányzott a barkácsolás és az állatok.


Most kb: 2 hónapja csak munkát keresek, mindenhova beadtam már az önéletrajzom , legtöbb helyen kapom a visszajelzést jobble-n hogy megnézték az önéletrajzom és azóta semmi. Gondolom nem akarják fizetni a bérletem a munkába járáshoz ami durván 20.000Ft lenne egy hónapra 20km-re dolgozni járni.



végső soron: közmunkára felvennének, de az a napi kb 3.000Ft -al kitörölhetem annyi pénzért inkább otthon szépítem a szüleim családi házát.



2022. febr. 15. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Egy év
2022. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1# mit sikerült találnod?
2022. febr. 15. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom miert kell ennyire le nezni a "videki" embert. Mintha valaki aki Pesten el mar aranyat sz.arna mert o annyira okos csak mert Pesti. Na mind1 a kerdesedre valaszolva valoszinuleg rossz helyen keresel.

En dolgoztam Pesten is (80km van tolem) napi bejarassal es fizettek a 90 ezer forintos berletemet aztan vegul en mondtam fel mert untam a 5 ora utazast oda vissza. Igaz en laboratoriumban meloztam nem gyarban. Aztan itthon a kornyeken elmentem gyarba 2 muszakba hat rajottem hogy nem nekem valo a gyarimunka fele annyi berert igy ismet vissza mentem Pestre dolgozni ennek mar 2 eve.

Amugy a legtobb munkavallalo egy igazi tusko ha mar megnezi az oneletrajzod es elutasitja akkor lehetne benne annyi hogy ir 1 k.rva levelet hogy boccs de nem te vagy a kivalasztott hogy legalabb tudd mi van. En 6. Munkahelyemen vagyok 7 ev alatt 1 honapnal 1x se telt tobb idobe.

2022. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetem után itthon szerettem volna dolgozni egy évet. Ha megtetszik egy munkakör talán karriert csinálok, ha nem, folytatom a tanulmányaimat.

Semmilyen munkát nem is találtam eleve, mert vidéken csak ezek léteznek: gyári 3 műszak 12 órában, konyhai kisegítő, szakács, pincér, szakmunka, takarító, informatikus, mérnök, orvos, ápoló vagy generál irodista aki fénymásol. Minden más állás protekciós, meg sincs hirdetve eleve. Én is azon filózom, hogy elmegyek közmunkásnak egy időre és amint összeszedem a pénzt a kaucióra felköltözök egy nagyvárosba. Fél éve keresek munkát. Ahová beadtam, azt se nézték meg, mert én visszajelzést sem kaptam, hogy látta a munkáltató, ergo meg se nyitotta.

2022. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja ha meg fel is vennének éhbérré szeretnének dolgoztatni :D nálunk a faluba 3 műszakban csoda ha haza viszik a 100 ezer forintot a boltosok. Az iskolában a barátnőm szakács és 140 ezret kap. Erősen gondolkozik hogy inkább fel megy Bp-re ahol min. 300-400 ezret kapna.
2022. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!