Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közgazdász vagyok, de nincs...

Közgazdász vagyok, de nincs semmilyen speciális tudásom, sosem lesz normális munkám?

Figyelt kérdés
Nos, őszinte leszek, nem végeztem túl erős egyetemet, a matekos tárgyakon leginkább csak átszenvedtem magam, nem érzem, hogy túl sok tudást adott volna az egyetem, viszont azt hittem, hogy diplomával azért több lesz a lehetőségem, de akárhova jelentkezem, vagy nem hívnak vissza vagy behívnak interjúra, majd nem engem vesznek fel. Jelenleg egy bankban dolgozom, de olyan munkakörben, amit igazából középfokú végzettséggel is csinálhatnék. Esélyem sincs továbblépni?
2022. febr. 20. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tudást bármikor lehet pótolni.
2022. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy milyen képességek, milyen tudás kell azokra a pozikra, amikben szívesebben helyezkednél el. Én sem kaptam meg mindent ahhoz a munkakörhöz az egyetemen, amiben szívesen lettem volna (és vagyok szerencsére már). Megnézed, mit várnak, van egy csomó anyag, ingyenes kurzus, felhúzod magad azokból, beleírod esetleg az önéletrajzodba is kulcsszavakként, aztán uccu neki.
2022. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az hogy aktuálisan nem tudsz valamit abból hogy jön a "sose" :D hát tanulsz még valamit
2022. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A speciális tudást nem az egyetemen oktatják. Legalábbis közgazdász szakon biztos nem...Neked kell specializálódni és tanfolyamokon, tudásanyagokból, könyvekből stb. elsajátítani a speciális tudást. Az a jó, hogy te döntheted el, mi legyen ez, mi érdekel igazán.
2022. febr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
Ha egyetemet végzett közgazdász vagy, akkor megnyugtatlak, hogy sokan a közgazdaságtant nem tartják tudománynak.
2022. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne? Ez egy jó szakma. Nővérem is közgazdász, Budapesten igaz csak nettó 300 át keresett, éppen ezért elment Hollandiába szintén a Bayer-hez de ott 700-800 át. Igaz utálja mint a szart, de anyagi gondja soha nincs, nem kell válogatnai mit vegyen...szóval van jövője csak nem ebben az országban. Csinálj egy nyelv vizsgát aztán menj el innen...nagyobbak lesznek a lehetőségek, nem kell mentalistának sem lenni.
2022. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!