Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit reagálnátok egy ilyen...

Mit reagálnátok egy ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Az egyetemi éveim alatt imádtam a szakomat, alig vártam, hogy dolgozhassa, jó volt a közösség is, minden szuper volt.

Diplomázás után szerencsére gyorsan találtam munkát, itt dolgozom jelenleg. Azonban egyszerűen nem térek napirendre a kollégáim felett. Ha megjelenik a főnök hirtelen mindenki elkezd nyáladzani, de nagyon durván. Mindenki kis tökéletesnek állítja be magát, azt hangoztatják mennyire imádják a munkát, komolyan olyan,mint valami szekta.

Engem itt senki nem kedvel, én sem őket amint az látszik. Eleinte próbáltam felvenni ezt a stílust amit ők képviselnek, de nekem nem megy ez a képmutatás, mert hallottam már őket privátba beszélgetni, szidnak mindent és mindenkit mikor nincs ott senki.

Mit kellene tennem most? A munka alapvetően rendben van, a fizetés is szerintem megfelelő, pláne, hogy pályakezdő vagyok.

Szerintetek más munkahelyeken is ilyen szinten megy sggnyalás? Nálatok mi a tapasztalat?



2022. febr. 21. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a munkakör a hibás,hanem az emberek.

Csak végezd el a dolgod,ne lehessen belekötni abba,amit csinálsz.

Véletlen se kockáztass addig, míg nem találtál másik helyet.

Lehet,hogy megteheted,lehet,hogy nem.

Ez nem csak rajtad múlik,hanem hogy máshol épp van-e emberhiány,vesznek-e fel újakat,stb stb.

Ne juss arra a sorsra,mint én...

Bár én nem válogattam nagyon...

2022. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1!

Tudnék másik munkahelyet találni az tuti, egyedüli probléma az lenne, hogy pályakezdő vagyok.

2022. febr. 21. 20:49
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez MINDEN munkahelyen így van, teljesen mindegy, hogy állami, multi, vagy akármi. Ha nem tudsz nyalni, akkor mindenhonnan ki fognak utálni. Én már csak tudom, 6 vagy 7 helyről rúgtak ki emiatt. Most már saját vállalkozásom van, mindenki kinyalhatja.
2022. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Az mindenhol az,hidd el.

Minimum az 1-3 év tapasztalat.

Pályakezdőket ritkán kapkodnak,a sok kamu csak duma.

Én melót keresek most.

Keresgélj,ne állj le.

Sose állj le a kereséssel,még ha van is munkahelyed. Ez az aranyszabály.

Ha úgy látod,hogy baj van,akkor hirdess meg kamu állásokat,amik realisztikusnak tűnnek.

Ne legyél munkanélküli,nem jó hidd el.

Mindenki megbélyegez,stb,biztos lusta vagy,sablonok.

Ez etikátlan,de legális melóért teszed,a cél szentesíti az eszközt.

Még mindig nem a legcsúnyább tett...

2022. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Egyes voltam.
2022. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3!

Hát pont ez az, hogy szerintem a főnököt nem nagyon érdekli ez a talpnyalás. Mikor mindenki körbeugrálja, akkor kedves, meg örül a bókoknak. De alapvetően velem is ugyanúgy viselkedik, mint bárki mással. A munkámat tisztességesen elvégzem, arra nem lehet panasza és tisztelettudó is vagyok vele. De nem fogok neki süteményt vinni meg a nyakkendőjét igazgatni meg társait

2022. febr. 21. 20:59
 7/12 A kérdező kommentje:

4!

Hát nem nagyon szoktam munkát keresni.

Nem ijedek meg a munkától, ha innen váratlanul kirúgnának akkor vagy otthon lennék amíg nem találok mást, vagy pedig mennék máshová, ami talán nem a szakmám, de legalább addig is dolgoznék és keresnék

2022. febr. 21. 21:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj bele a szårkavarásba. Unvariasan, diplomatikusan csináld azt amit kell.


Ne hajtsd magad túl, mert az ilyesmit általában max azzal jutalmazzák, hogy extra feladatokat kapsz, ugyanazért a pénzért, illetve a rekordod lesz az új sztenderd.

Tökre felesleges.


Házon belüli előléptetés akkor van, ha valaki szegről-végről rokon, de egyébként én nem hiszek benne.


Előbbre jutni úgy lehet, hogy 2 max 3 évente munkahelyet váltassz. Így egyrészt talpraesettebb leszel, másrészt mire nagyon agyadra menne a légkör, már tovább is léptél.

2022. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kevés munkahelyen nincs így. Bár én nem vagyok pályakezdő, most egy új helyen vagyok. Szívem szerint egész nap csak kussba csinálnám a dolgom, de sajnos még azt sem lehet, mert hallgatni kell mások f@szságait. Ha meg valaki nagyon felhúz és azt mondom neki hogy gyere akkor menjünk ki... akkor meg én vagyok az agresszív. Két legnehezebb dolog az életben: normális munkahelyet és normális párkapcsolatot találni. 30/f
2022. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9

Elfelejtetted a végére írni, hogy itthon,ebben az országban.

2022. febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!