Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig toleráljátok, ha...

Meddig toleráljátok, ha valaki betegen jön dolgozni?

Figyelt kérdés
Mi általában ilyenkor elfogadjuk, hogyha az illető betegen jön be dolgozni.

2022. febr. 22. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem érdekel különösebben. Még nem kaptam el semmit melóhelyen. Max. neki rossz, hogyha rosszul van és dolgoznia kell. De nálunk egyébként otthon lehet maradni, ha akarsz.
2022. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Shaddark ***** válasza:
75%

Én semennyire. Ne terjessze itt a bacikat...

De mivel irodában dolgozom, tudok távmunka lehetőséget biztosítani bármelyik kollégámnak, dolgozhat otthonról aki beteg.

Ezért lehetek szigorúbb :)

2022. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Metionin ***** válasza:
77%
A mostani és az előző munkahelyemen semennyire. Mindkét helyen kb. 1 db emailbe kerül, hogy dolgozhasson az ember otthonról, semmi szükség rá, hogy hősködésből végigfertőzze az egész bandát. Korábban diákként toleráltam amíg az illető mindent megtett annak érdekében, hogy ne fertőzzön meg másokat. Oda jómagam is mentem betegen, mert muszáj volt, diákmelóban napi bér van és nincs betegszabi meg táppénz. Maszk, fertőtlenítés, kézmosás és alapvető "kéz a száj elé, zsepibe tüsszentés stb" normák betartása.
2022. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as igen ,ez igaz, ha otthonról tudsz akkor az igazságos. Bár ha tudnál dolgozni, mert olyan munkakör, de nem engedik az szar.
2022. febr. 22. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem tolerálom, de a főnök is kb azonnal küldi is haza, mert senkinek sem érdeke, hogy mást megfertőzzön, vagy ő dőljön ágynak még több ideig.
2022. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Engem sem érdekel. Tudom, milyen hátránya van annak, ha az ember kimarad... Meg tudom érteni, ha valaki nem dől agynak egy kis hőemelkedéstől vagy köhögéstől.


Be vagyunk már úgyis oltva az apjafasza ellen is, a többi meg hősködik úgyis, hogy mindent kibír a szervezete, akkor mit nekünk egy ilyen kolléga?

2022. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Semennyire. Maradjon otthon, ha par nap tappenz annyira hazavagja az anyagi helyzetet, akkor tanulja meg tudatosabban kezelni a penzugyeit.

Aki betegen jar be, azt probalom messzire kerulni. En otthon maradok betegen barmikor, nem erdekel az anyagi resze, de nem szeretek beteg lenni.

2022. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Felőlem nyugodtan jöhet bárki kezeletlen magas vérnyomással, epekővel vagy gerincsérvvel dolgozni. Vagy akár rákbetegen is.

Amíg nem jajgat hangosan mellettem, addig nem zavar. :-)))

2022. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk ez nem kérdés mert aki nem jön be (akár négykézláb 40 fokos lázzal is) az ki van rúgva. Szekus cég itt nem szaroznak. itt nincs mit tolerálni. Otthon maradsz? Többet nem is jössz. ez van.
2022. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Meg ugye rengeteg olyan hely van, ahol a főnök elgondolása szerint beteg dolgozó nincs, csak lógós. Nem értem, hogy Magyarországon miért nem terjedt el az, hogy házhoz küldenek egy felülvizsgáló orvost csekkolni, hogy tényleg beteg-e az illető, Nyugaton ez bevett dolog.
2022. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!