Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális az ilyen szintű...

Normális az ilyen szintű kötekedés?

Figyelt kérdés

az egyik erősen túlsúlyos mérnök kolléganőm folyton nüansznyi dolgokba köt bele. pár napja pl. abba, h szerinte túl szélesre hajtogattam össze egy nagy tervet, ami csak nekünk kell, nem küldjük sehova.


nem tudom, lényeges e, de nem vagyok mérnök, csak adminisztrátor (olykor fordító), és igazából mindenkivel hasonlóan viselkedik, főleg vékonyabb emberekkel, különösen nőkkel (én nem hetero férfi vagyok) nagyon kritikus.


azzal nincs bajom, ha reál dolgokban segít, de sokszor pl. angolban is próbál (max. középfokon beszéli), így szinte sosincs igaza angolban, se humán témákan.


egyszer már helyretettem, pár hétig leállította magát, aztán kezdte újra.



2022. febr. 28. 05:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%
A túlsúly dologban igenis lehet valami. Nekem eddig, ha rosszindulatú, kötözködős női kollégával volt dolgom, azok az esetek 70-80%-ában kövérkések vagy kövérek voltak.
2022. febr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Shaddark ***** válasza:
89%

Érdekes dolog, én azt tapasztaltam a túlsúlyos hölgyeknél, hogy vagy az átlagosnál életvidámabbak, vagy morcosabbak az átlagtól.

Ilyen "közepeset" még nem láttam :)

Tanácsot így ismeretlenül nem nagyon tudok adni neked, én humorral szoktam a hasonló helyzeteket kezelni.

Vagy ilyenkor beszéltetem, ha elkezd beszélni valószínűleg ez a "feszült" légkör megszűnik és visszakozik, pl (barátságosan) megkérdezem hogy szereted a vékonyra hajtogatott dolgokat?

Ez elindít egy beszélgetést, és bár primitív és egyszerű de működik.

Ha alázni akarom (nem javaslom, de ilyet is tudok ;) ) - Ez nem ilyen tudatalatti vágyad, hogy vékonyabb szeretnél valójában lenni?

Szóval amit lehet (tippelem csak, ha nem így van bocsi) hogy rosszul csinálsz az az, amit sokan mások is, hogy ilyenkor nyelnek, nem beszélnek. Pedig a kommunikáció csodákra képes :)

2022. febr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

Elképzelhető, hogy a túlsúlya miatt féltékeny a filigránabb kolléganőkre és ezért szólogat be.

De van olyan kolléganőm is, aki szimplán minden nővel tirpák, férfi kollégákkal meg bűbáj. Ő spec vékony.

2022. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is volt már számtalan ilyen kolléganőm (túlsúlyos+agresszív)
2022. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

11/11

nekem is ez a tapasztalatom :D. persze tudom, h ez érzékeny téma, hiszen a magyarok nagy része túlsúlyos, nagy eséllyel a válaszolók között is van pár röfi, akik természetesen genetika és időhiány miatt képtelenek lefogyni.

volt pár ellenpélda is, de a túlsúlyos kolléganőim/főnökeim katasztrófák voltak


9/11

igen, sajnos egyre jellemzőbb ez magyar fórumokon, különösen itt, és úgy látszik, minden árufeltöltőnek kispostázták már a pszichológia PhD-t is meg a táltos OKJ-t is. vicces jelenség.


a kolléganődnek nem ártana egy szakember, ez már tényleg súlyos…az a baj, h rengeteg frusztrált ember van ebben az országban, akik ahelyett hogy megmozdulnának és tennének azért, hogy jobb legyen, nekiállni kötekedni a környezetükben lévő emberekkel.

2022. febr. 28. 15:51
 16/20 anonim ***** válasza:

Igen. Én ezért is sajnálom őt. Nekem is vannak gondjaim, per pillanat is, mégsem verem el rajta (sem) a port.

A baj az hogy rengeteg ilyen ember van és ezek döntik a világot nyomorba mert nem tudnak megülni maguknak. Látod itt is mi megy. 💛

2022. febr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a volt kolléganőm :D
2022. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Shaddark ***** válasza:
A szívecskét azt hogy?
2022. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem normális.


A magyar alapvetően egy borzasztóan frusztrált, mellébeszélő, kifogásokat kereső nép. Nagyon példa erre meglehetősen beteg gondolkodásra, hogy ha megemlíted, hogy egy kolléga/pénztáros bunkó volt, még téged kérnek számon, hogy biztos tettél, mondtál valamit..

A nők eleve önbizalomhiányosak, ha ez még túlsúly is hozzáadódik, akkor nagy eséllyel komplexusos és kötekedő lesz.

2023. febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

az első oldal rendkívül szórakoztató. az egyik agyhalott (2.) hozzátesz a történethez, a többi marharépa pedig vagy nem lát összefüggést az túlsúly és elhízás között, vagy a kérdezőt sértegeti.


ahogy utána leírták, a túlsúlyos nők között jóval több frusztrált kötekedő. Gondolj bele, h mennyi frusztrált nő van a 30 pluszosok meg a bálnák között.

egyszerűen azért, mert ők jóval kevesebb figyelmet kapnak a férfiaktől és max. a kocsijukig tudnak elsétálni.

A munkatársnődnek az a mázlija, hogy nő, mert ilyen stílussal ha férfi lenne, már lehet, h megverték volna. Le kéne fogynia és keresni egy pszichológust.

ja! a idegbeteg válaszolók többsége meg gyanítom, h pont olyan löttyedt /öregedő irodista nők, mint a kolléganőd.


„angolban is próbál (max. középfokon beszéli), így szinte sosincs igaza angolban, se humán témákan.”


na, akkor meg is van a megoldás. kötekedés helyett esetleg megtanulhat normálisan angolul, mert marha kínos egy arrogáns angolul makogó bálna.

arról nem beszélve, h hogy lehet vki mérnök, ha hülye angolból? még nálunk is kell időnként fordítani dolgokat.

ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!