Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha nem érdekel az...

Mit tegyek, ha nem érdekel az emberek napi csip-csup dolga?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt ilyen, szívesen hallgattam másokat, miközben arról beszélgettek, hogy ki mit csinált, evett, főzött stb.

De mostanában egyre terhesebb elvilseni, nem érdekel kinek mi a baja, mit kell megcsinálnia, jaj ez jaj az, 5 felé kell menni, így a párja úgy az, Marcsika miért ilyen stb stb. Én alapból nem szívesen beszéltem eddig sem, úgy érzem nem tartozik senkire, a háztartásról meg minek beszéljek, holt unalmas téma mindegyik.


2022. márc. 3. 20:21
 1/10 steven95 ***** válasza:
75%
Bizonyos értelemben ez akár rólad sugallhat olyan információt, hogy a lelki nyugtalanságod úgy tör felszínre, hogy idegesítenek mások valamivel, jelenleg épp a csip-csup dolgaik. (?) Ebből az instabil állapotból úgy akarsz tudat alatt menekülni, hogy szeretnéd irányítani a környezeted és amikor azt tapasztalod, hogy nincs hatalmad kikerülni ezeket a dolgokat, akkor idegesítővé kezdenek válni egyesek. Tehát szerintem normális állapotban egyik füleden be a másikon ki, de erre nem marad energiád mert a belső feszültségkezelésre fordítódik a nagy része, észrevétlenül. Vagy keres a saját intellektusodnak megfelelő társaságot is a változatosság kedvéért. Ha az embereket nem tudod megváltoztatni, Neked kell megváltozni.
2022. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Engem sem érdekel mások baja ,nekem is van elég

Csak a hozzám közelálló emberek problémája érdekel

Szerintem másokat sem érdekel a te problémád érted ,szóval nem gáz ha téged se

2022. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Maradj ilyen. :) Az emberek 99%-ban önmagukkal vannak elfoglalva amúgy is. A maradék 1% meg a pletyka, és rosszindulat.
2022. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Pacsi: ilyen vagyok én is, mond ki nyugodtan, hogy téged ez nem érdekel, más dologban tudsz segíteni, de az ilyen small talk-os dolgokkal kerüljenek.
2022. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Meséld el te is egy napodat aztán lehet abbahagyják.

Múltkor elmeséltem hogyan lett véres lábnyom a plafonon aztán egyből távolságtartóak lettek.

Galérián csináltuk a barátnőmmel ahol van olyan póz, hogy eléri a talpa a plafont és éppen megjött neki.

Gyertyafénynél nem tűnt fel csak miután végeztünk és addigra össze lett kenve minden.

2022. márc. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, jó tudni, hogy nem csak én érzem így.

Utolsónak: hát evvel feldobta a reggelem! 😂

2022. márc. 4. 07:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Mégcsak nem is lenne gond azzal nekem sem h mesélnek, oké, meghallgatom, de ami frusztrál az az h senkit nem érdekel h és nekem mondjuk milyen a napom?

Máris szivesebben maradnék az interakcióban ha viszonozva lenne az érdeklődés és a figyelem amit adok.

2022. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne kajálj velük.

Munka közben meg fülhallgató be, nem kell, hogy menjen a zene.

Vagy egyszerűen csak tereld el a témát olyan dologra, ami érdekel téged is.

2022. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én épp a 8-as tanácsát követem egy fél éve, kb. antiszociálisnak gondolnak :D Szóval ez sem ideálisnak mondható megoldás, na meg nekem is kicsit kellemetlen.

Igazából még az nem is zavarna, hogy mondják, mert mondják nyugodtan, ha épp nincs jobb dolguk. Nekem is inkább abból lett elegem, mint a 7-esnek: ők elmondják, amit gondolnak, esetleg elárasztanak a panaszaikkal, élettörténeteiket kell hallgatnom, de mikor én mesélnék valamit, az már nem érdekli viszont. Vagy közbevágnak az első adandó alkalommal és átveszik az irányítást újra,de olyan is volt már, hogy mondtam valamit és másnap, vagy akár még aznap pár óra múlva rácsodálkozott a dologra újra, azaz nem is figyelt. Próbáltam én is bárgyún elengedni a fülem mellett amit mondanak, hogy ne terheljen, meg ha ők így akkor én is, ám mikor visszakérdeztek vagy épp később újra szóba került és nem emlkeztem mit mondott az illető, kb. megsértődött amiért már mondta, de nem figyeltem rá.


Úgyhogy engem se érdekel mások nyomora, munkahely, dolgozni járok be és kész. + gondolkodom a munkahelyváltáson, hátha találok olyat, ahol érdekesebb emberekkel kell letöltenem a napi 8+ órát.

2022. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a nők közötti hierarchia kifejeződése a munkahelyen. Voltam már olyan munkahelyen, ahol nagyon fontosnak tartották a hierarchiát, meg hogy ők éppen hol vannak, és veszettül tülekedett mindenki feljebb (közmű). Na ott aztán grammra pontosan megvolt, hogy ki kinek az életét köteles végighallgatni. Pl. az én torkomon mindenki le akarta nyomni magát, de rám speciel senki sem volt kíváncsi. Néhányszor előfordult, hogy elkezdtem mondani valami kicsit is személyesebbet és az illető egyszerűen elkezdett másról beszélni. Ez ilyen csicskának nézés. Ha azt látod, hogy ők végighallgatják egymást, akkor azért mert pontosan megvan, hogy ki kinek a csicskája, majd figyeld meg.
2022. márc. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!