Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatal lányok, ti tapasztaltok...

Fiatal lányok, ti tapasztaltok ilyesmit a munkahelyeiteken, ahol idősebb férfi vezetőitek vannak?

Figyelt kérdés

Eddig 2 olyan munkahelyem volt, ahol volt közvetlen férfi főnököm, aki egész nap mellettem volt és mondta mit csináljak.

Mindkét helyen az volt az észrevételem, hogy sokszor megpróbáltak számonkérni olyan dolgokat amiket nem is nekik kéne ellenőrizni, és olyan játszmákat folytatnak amikben megpróbálják asszociálni a dominanciájukat felettem. Sokszor megpróbálják úgy intézni a dolgokat, hogy például ha a felettük lévő főnökkel kéne komunikálnom csak rajtuk keresztül tehessem meg. Próbálnak mindent úgy alakítani, hogy mindenben rájuk legyen szükségem.

Én most vagyok 22 éves, ezek a főnökeim 37 és 41 évesek voltak.

Nyilván ez a dolog két oldalú, bennem is megvan a hiba, hogy az ilyenek kinéznek, bár az biztos hogy ezek közül a palik közül egyik sem volt teljesen normális, azt viszont sajnos sosem tudom meg más fiatal lányhoz hogyan viszonyultak volna ha nem csak én vagyok ennyi idős a csapatban. Más nagyon fiatal, velem egy idős lány tapasztalt ilyesmit a munkahelyén? Vagy látott már bárki ilyesmit a környezetében? Kíváncsi vagyok egyedül vagyok-e ezzel.



2022. márc. 4. 20:16
A kérdező szavazást indított:
Igen, tapasztaltam vagy láttam hasonlót
Nem tapasztaltam, nem is láttam
14 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

"főnököm, aki egész nap mellettem volt és mondta mit csináljak."


Nyilván segíteni akartak, mert látták, hogy egyedül képtelen vagy elvégezni a munkát.

2022. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%

Mit szerettél volna, hogy nálad fiatalabb férfiak legyenek a főnökeid??

Nem vagy százas.

2022. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Két férfi főnököm van. Egyik 45 másik 48 éves. Normálisak nem jatszmáznak nem bizonygatják a dominanciát stb... Két idősebb női kollégám viszont már sokkal keményebb dió.


22/N

2022. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1-es, nyilván nem úgy értem ők utasítanak mindenre, hanem egyik helyen mögöttem álltak, másikon mellettem ültek, tehát közvetlenül volt lehetőségük osztogatni az észt. olyan sosem volt, hogy ne tudtam volna magamtól mit kell csinálni, akkor maximum kérdeztem.

2-es, miről beszélsz? nem szeretnék semmit, arra vagyok kíváncsi más is él-e át ilyesmit a munkahelyén.

2022. márc. 4. 20:31
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

"2-es, miről beszélsz? "


Akkor minek hangsúlyoztad ki a főnökeid korát?? Vagy már arra sem emlékszel, hogy mit írtál??!


"Én most vagyok 22 éves, ezek a főnökeim 37 és 41 évesek voltak"

2022. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
azért, hogy éreztessem mekkora korkülönbség van köztünk, hiszen a kérdésnek fontos eleme.
2022. márc. 4. 20:37
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Majd legközelebb kapsz néhány női főnököt és rögtön vissza fogod sírni a férfiakat.
2022. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nyilván 5-10 évvel idősebb főnöktől is más, ha ránő az emberre, az sem jó. de teljesen más kategória ha az apámnál is idősebbek.
2022. márc. 4. 20:39
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

Arra lennék kíváncsi, hogy miért nyomoztad ki a főnökeid életkorát??

Vagy mindig kutakodsz a főnökeid privát szférájában?!

Meg nyilván másokéba is?

2022. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem te képzelődsz ezzel a dominancia dumával még mindig.

Ha egész nap melletted van és mondja mit csinálj az azért lehet, mert látják, hogy nem vagy a munka magaslatán. (Persze ez inkább attól függ milyen munkát végeztek)


"Sokszor megpróbálják úgy intézni a dolgokat, hogy például ha a felettük lévő főnökkel kéne komunikálnom csak rajtuk keresztül tehessem meg." - ez általában mindenhol így működik. Az alkalmazott a közvetlen felettesével áll kapcsolatba. Szép is lenne ha mindenki megkerülné a főnökét.

Attól, hogy fiatal vagy még nem. minden körülötted forog, főleg a főnökök nem.

2022. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!