Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatal lányok, ti tapasztaltok...

Fiatal lányok, ti tapasztaltok ilyesmit a munkahelyeiteken, ahol idősebb férfi vezetőitek vannak?

Figyelt kérdés

Eddig 2 olyan munkahelyem volt, ahol volt közvetlen férfi főnököm, aki egész nap mellettem volt és mondta mit csináljak.

Mindkét helyen az volt az észrevételem, hogy sokszor megpróbáltak számonkérni olyan dolgokat amiket nem is nekik kéne ellenőrizni, és olyan játszmákat folytatnak amikben megpróbálják asszociálni a dominanciájukat felettem. Sokszor megpróbálják úgy intézni a dolgokat, hogy például ha a felettük lévő főnökkel kéne komunikálnom csak rajtuk keresztül tehessem meg. Próbálnak mindent úgy alakítani, hogy mindenben rájuk legyen szükségem.

Én most vagyok 22 éves, ezek a főnökeim 37 és 41 évesek voltak.

Nyilván ez a dolog két oldalú, bennem is megvan a hiba, hogy az ilyenek kinéznek, bár az biztos hogy ezek közül a palik közül egyik sem volt teljesen normális, azt viszont sajnos sosem tudom meg más fiatal lányhoz hogyan viszonyultak volna ha nem csak én vagyok ennyi idős a csapatban. Más nagyon fiatal, velem egy idős lány tapasztalt ilyesmit a munkahelyén? Vagy látott már bárki ilyesmit a környezetében? Kíváncsi vagyok egyedül vagyok-e ezzel.



2022. márc. 4. 20:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

szerintem nem képzelődök :)

mindkét munkahelyen előírás volt, hogy folyamatosan mellettünk legyenek, mindenkinek mondják mit kell csinálni az idősebb nőket is beleértve, de nekem sokszor úgy tették hogy súrolja a határokat. egyik példa mikor mondtam, hogy elvégzem xy-t, amire rávágta hogy - nem mondtam, hogy végezd el, csak azt végzed el amit mondok! ezt egy idősebb nővel biztos nem merte volna megtenni.

a kommunikációs példát egy olyan helyre írtam ahol speciel ez a szabály nem működött, mi is bármikor felhívhattuk és fel is hívtuk a felsőbb főnököt, de mikor én szerettem volna -el kellett kérnünk tőle a telefont- többször is megmondta, hogy majd ő felhívja és megmondja neki az én átadnivalómat is.

2022. márc. 4. 21:27
 12/16 anonim ***** válasza:
41%
Fel is lehet mondani és keresni másik munkahelyet, ha elégedetlen vagy a helyzeteddel.
2022. márc. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Még nem írtad, hogy milyen szakon végeztél az egyetemen??!

Csak nem é szakon??

2022. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
Fiatalokat jellemzően lenézik, lekezelik munkahelyen az idősebbek, főleg ha gyerekesnek, tűnik és nem érettnek. Megszokott dolog, legyél komoly és professzionális. Ne egy csitri, mondani könnyű, mert életkori sajátosság, amivel nincs is semmi gond, kivéve a munkahelyen, itt hátrány a fiatalság. Ha kifogsz egy nőgyűlölő, igazi tapló férfi főnököt, akkor nem lesznek benned ilyen kérdések. Addig is ne láss bele többet, mint ami benne van.
2022. márc. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én főnökeim nem akarnak mellettem lenni, mert akkor kiderülne, hogy azt se tudják miről van szó. Függetlenül attól, hogy férfiak vagy nők.
2022. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem volt még ilyen. A mostani főnököm is hasonlóan idős hozzám képest. Engem inkább megdicsért, hogy nem kell folyton fölöttem ülnie, hanem önállóan is tudok dolgozni.

Fölötte viszont egy 40+ nő van. Engem inkább az idősebb női vezetők készítenek ki, kb. mindent jobban tudnak, okoskodnak, számonkérnek érdekes dolgokat, stb.

2022. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!